Skocz do zawartości

Nowy nabytek


adaml61

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Środek i kliny listew do ogarnięcia na błysk w 2-3 weekendy, z praniem obić/gąbek włącznie - jak tylko zrobi się cieplej. Jak jest jezdna i sucha, "zewnętrzem" można zająć się później. Nie wygląda źle, grunt że nie jest poniszczona, tylko ukurzona i brudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co przy niej jest do zrobienia to pikuś ,swift to wyzwanie ,30%  przy  swifcie zrobione.Przy tej połowę ogarnie żona ;czas do połowy kwietni więc luzik,na majówkę jedziemy na ten festiwal białoruski ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie przytargałem do domu ,Jak oglądałem nie mogłem otworzyć bakisty bo przymarzła ,dziś otwieram a tu miła niespodzianka ,licznik zużycia prądu .Mam pytanko jak to jest z używaniem licznika na kempingach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem ryczałt ,ale gdzieś czytałem że na zachodzie praktykuje się liczniki dlatego pytam ,a ta przyczepa przywleczona z  D i ma licznik

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duże prawdopodobieństwo, że przyczepa stała gdzieś dłuższy czas i nie płacili za prąd z ryczałtu tylko według zużycia. Nie praktykuje się samodzielnego pomiaru zużycia prądu przez klienta :).

 

są w PL pojedyncze campingi, gdzie są pomontowane liczniki i płaci się według licznika (znam nawet takie miejsce gdzie liczą po kosztach bez zarobku), ale to z założenia uczciwi ludzie. Czasami jak widzę w cenniku prąd za 17zł lub więcej to mam ochotę nabrać go na zapas do wiadra, ale to inny temat. Licznik możesz zostawić dla własnej ciekawości albo usunąć ten zbędny kilogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal bo Cię szlak trafi jak zobaczysz ile kroją na ryczałcie :look::hehe: ; kiedyś się śmiałem , że muszę przytargać pralkę i pranie z całego miesiąca a wieczorem prasowanko i będziemy kwita :hehe::hej: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę przebudować instalację to

 

Wywal bo Cię szlak trafi jak zobaczysz ile kroją na ryczałcie :look::hehe: ; kiedyś się śmiałem , że muszę przytargać pralkę i pranie z całego miesiąca a wieczorem prasowanko i będziemy kwita :hehe::hej:

Tak zrobię ,muszę przebudować trochę instalację 12V i 230 to będzie przy okazji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyczepa wyczyszczona 3 dni tyrania we dwoje ,było dużo rozkręcania celem dotarcia do zakamarków i modernizacja .Podgrzewacz wody gaz+ 230 V  .9l pojemności ,zbiornik na wodę 70l + wlew zewnętrzny ,truma przerobiona na 12V ,dołożony panel elektryczny z prostownikiem i akumulatorem ,czekam tylko na skrzynkę aby było go gdzie włożyć(akumulator) .Na dachu wymieniony butyl pod wszystkim co jest u góry ,zostały do wymiany wkoło wkręty na nierdzewne ,kliny w listwach ,zabezpieczenie podwozia , sprawdzenie hamulców i łożysk oraz mycie z zewnątrz . Kilka fotek .

post-21631-0-63842100-1488036101_thumb.jpg

post-21631-0-09991800-1488036135_thumb.jpg

post-21631-0-18203100-1488036156_thumb.jpg

post-21631-0-24810500-1488036175_thumb.jpg

post-21631-0-15145100-1488036194_thumb.jpg

post-21631-0-88097600-1488036206_thumb.jpg

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem odpływu ,przełożyłem z drugiej przyczepy ,w zeszłym roku zapłaciłem 270 zł .na zimę wypompowałem wodę pompką ,wydmuchałem powietrzem instalacje i po zdjęciu korka wytarłem do sucha ,we dwoje kąpiel w przyczepie zmywanie 3 dni wystarcza .Wykonanie cienki plastik ale stabilny ,wlewy z dwóch stron ,wiercisz ten który  potrzebny ,i odpowietrzniki ,w komplecie przyłącza , mi odpowiada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka dalszych prac ,antena dvbt ,telewizja działa ,oświetlenie 12v led ,osobny niezależny mieszacz wody ,nie będzie marnowania .Do przeszlifowania i wypolerowania akryl ,wypełnione rysy i pęknięcia ,chciałem wymienić umywalkę na nową ale moja jest dłuższa od dostępnych o 11 cm ,więc została naprawa .Zrobione gniazdo 12V

post-21631-0-85794000-1489913500_thumb.jpg

post-21631-0-46151800-1489913610_thumb.jpg

post-21631-0-71440200-1489913643_thumb.jpg

post-21631-0-79889500-1489913672_thumb.jpg

post-21631-0-41657900-1489913716_thumb.jpg

post-21631-0-23363700-1489913745_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.