Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd


trafic115dci

Rekomendowane odpowiedzi

Można jedynie w wypadku sprzedaży lub złomowania. W opisanej sytuacji ni huhu

To nie OC, tutaj ma zastosowanie m.in. art. 812 § 4 k.c. (prawo odstąpienia konsumenta od umowy ubezpieczenia zawartej na okres dłuższy niż 6 miesięcy - konsument może odstąpić od umowy w terminie 30 dni, oczywiście, ubezpieczycielowi należy się składka za okres, w jakim udzielał ochrony ubezpieczeniowej).

 

Nie pochwalam takich praktyk (z założenia zawrzeć umowę, z "planem" żeby jak nic się nie stanie, od niej odstąpić), w moim odczuciu jest to po prostu nie fair. Też pośrednicy się wściekają, bo prowizja im zwykle przepada, więc to też brak szacunku nie tylko do TU jako takiego (z wzajemnością), ale i do agenta, który jednak tę polisę wystawił, głowy też nadstawia. A że ubezpieczam u znajomych agentów/brokerów, stąd wewnętrzny opór.

 

Jest tylko drobny problem w AC - w OC wystarczy być posiadaczem pojazdu, aby zawrzeć umowę OC na swój rachunek. W przypadku przyczepy z wypożyczalni i AC, to raczej właściciel pojazdu (cepy) musiałby zawrzeć umowę, a on... konsumentem nie jest może odstąpić, ale w terminie 7 dni - tyle że szybko "spaliłby" wszystkich agentów w okolicy, gdyby tak robił notorycznie...

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W jakiej ubezpieczalni ubezpieczył sprzęt na Wyjazd do Gruzji plus kraje tranzytowe?

 

Aż mi się wierzyć nie chce że można wypowiedzieć umowę po miesiącu.

W PZU na pewno bo znam agenta, mało tego, byłem na miejscu jak pisali polisę i na 1000% ja zerwał po paru tygodniach bo jeszcze dzwonił do tego agenta z zagranicy, żeby pamiętał dopilnować terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą umowę zawartą on-line można wypowiedzieć do 30 dni.... Jednak po takim numerze w kartotekach ubezpieczalni masz adnotacje o takim numerze i preferencyjne warunki ida w łeb...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale co to zmieni czy przedstawiciel na lini czy agent to wypowie skoro agent zawieral umowe to tak jak ktos wyzej pisal, jemu zabiorą prowizje 

Chodziło mi o "spalenie" agentów w okolicy o czym pisał przedmówca. Dzwonię, zamawiam i mam gdzieś tego co sprzedaje mi polisę przez telefon (kupując ją z zamiarem wypowiedzenia za chwilę) - tak jak on ma mnie gdzieś, sprzedając mi ją.

Poza tym każdą dobrowolną umowę można wypowiedzieć, a nie tylko zawartą przez telefon i o jakich preferencyjnych warunkach mowa??? Gościu na infolinii jak nie ma w kartotece to już się rzuci do udzielania bóg wie jakich rabatów - akurat. Tak samo z agentami, nadają ile wlezie.

Dymają nas na każdym kroku, tylko czekają na najdrobniejsze szczególiki, aby nie wypłacić odszkodowania lub nie informują o niuansach mogących mieć później wpływ na wypłatę - ale w drugą stronę, jasne, trzeba być fair, najlepiej jeszcze się wypiąć.

 

Przede wszystkim jest zasada o której pewnie mało kto wie, że jeśli zawieram polisę na kupione auto po raz pierwszy na siebie i agent da mi od siebie nic% czy 5%, to jeśli pójdę do innego agenta - nie ma opcji, żeby dał więcej, bo karę płaci. Tak jest odgórnie żeby klientów sobie nie podbierali w ramach jednego towarzystwa.

Edytowane przez niebieski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduje ponownnie. Wymieniłem troszke korespondencji z Panem Mańczakiem i okazało się, że mozna oczywiscie wykupić w tej wypozyczalni AC. Koszty wiadomo ustalane indywidualnie i nie są jakies horendalne. Jutro mam z Panem Mańczakiem rozmawiac i dam znac co i jak ale dodam, że juz sie znacznie uspokoiłem wiedząc że jest opcja AC.

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez trafic115dci (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote rozmawialem z Panem Manczakiem. Pan bardzo miły i rozmowny. Zrobil na mnie naprawde pozytywne wrazenie. Gdybym nadal sie upieral przy AC przy wynajmie cepki to zaproponowal ze kryjemy koszty na pół. Dodał, że kazdy Klient sie waha przy pierwszym wypozyczeniu i zdarza sie ze biorą AC ale juz nastepny raz nie. Z tego co Pan mówił wywnioskowalem ze nigdy niemial jakiejs powaznej szkody a wszelkie drobiazgi nie są problemem ani dla Niego ani dla Klienta - stwierdzil ze naprawiaja to na miejscu i w jego przypadku koszty nie są na tyle duze aby szarpać się z Klientem. W kazdym bądż razie mnie to przekonało i chyba nie warto na kilka dni płacic 300zl AC ( 300zl-50%ja, 300zl-50% p.Mańczak).  Tyle sie od tego sympatycznego człowieka dowiedziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów zostało ukrytych. Myślę, że temperatura rozmowy powinna lekko opaść.

Kolego traffic115dci - przemyśl na spokojnie dwie sprawy:

- znasz jakąś sensowną wypożyczalnię np samochodów oferujących do wynajmy auta bez ubezpieczenia? Tłumaczenia tylko mydlą Ci oczy. Działalność tej firmy znamy i w delikatny sposób starali Ci się koledzy to wytłumaczyć. Jednego możesz być pewny - pisma od adwokata ta firma ma perfekcyjnie opanowane.

- nie obrażaj nas, że jesteśmy 100 lat za murzynami - w końcu sam też jesteś Polakiem.

 

Troszkę nieładnie tak pisać o rodakach, tym bardziej z pozycji emigranta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co napisałeś to jest dokładnie to co chciałeś usłyszeć i to ten Pan Ci powiedział.

Nic dodać, nic ująć. A po ilości przyczep z naprawdę poważnymi defektami u Nich na placu, od razu zapaliła by mi się lampka (czerwona oczywiście :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.