Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd


trafic115dci

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Juz dawno noszę się z zakupem przyczepy. Jednak po pierwsze to moja druga połówka nie daje sieprzekonać a po drugie zawsze wyskakiwalo coś ważniejszego. I tak jest tym razem. Jednak nie odpuszczam :D z Żoną planujemy wyjazd do Chorwacji, autem i wynajęcie kwatery. Właśnie wpadlem na pomysł, żeby owszem, jechać do chorwacji ale autem i z wynajętą przyczpką. Pomysł wydaje mi się dobry przed zakupem bo wiedzielibyśmy czy nam się to spodoba czy nie. Biorąc przyczepke na 10dni zapłacimy ok 1500zl wiec nie jest to majątek a można o wiele więcej zobaczyć niż w smutnej kwaterze... Wiem że trasa będzie o wiele bardziej skomplikowana i kosztowna (autostrady, paliwo) ale wydaje mi się, że warto :)

Pytanie moje brzmi - czy możecie mi polecić jakąś fajną, uczciwą  wypożyczalnie najlepiej z wielkopolski lub np Łodzi, w każdym bądz razie do 100km od Koła ??? Znalazlem w Poznaniu wypozyczalnie manczak.pl czy ktoś korzystał z jej usług ? 

Co w ogole sądzicie na temat mojego pomysłu ? Ktoś z Was już w podobny sposób zaczynał przygodę z karawaningiem ? 

Pozdrawiam

Maciek :)

P.S. 

Holowniki mam dosc duze bo jeden trafic na haku 2T a drugi Chrysler Pacifica na haku 1.5T a cepka bedzie ok 1300-1400dmc. Prawo jazdy do wakacji chce zrobic na BE no i oczywiscie ViaToll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Biorąc przyczepke na 10dni zapłacimy ok 1500zl wiec nie jest to majątek a można o wiele więcej zobaczyć niż w smutnej kwaterze..

 

Zdajesz sobie chyba sprawę że jeszcze musicie zapłacić za kemping..w zależności od standardu mniej więcej drugie tyle co za najem przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, że sobie zdaje aczkolwiek cen kempingów w Cro kompletnie nie znam. Zdaje sobie sprawę, że wyjazd ten będzie droższy niż na tzw kwaterze ale też bez porównania. Kwatera jednak tez kosztuje, do tego doliczyć dwa noclegi - jeden w drodze do Cro, drugi w drodze powrotnej. Nie brałem jeszcze do ręki kartki i długopisa w celu podliczenia więc o kosztach nie mam 100% pojęcia. Najpierw chce się dowiedzieć jak z wynajmem i czy ktoś z Was już miał podobną przygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że pomysł nie jest najgorszy. ​Zresztą kto wie, czy tak naprawdę wynajmowanie przyczepy raz do roku nie jest tańsze niż zakup własnej. 

Uważam, że a początek taka długa trasa może Cię bardzo zestresować i że lepiej by było najpierw pojechać sobie na jakiś weekend (może być długi) nie dalej niż 100-150km w jedną stronę. Pamiętam, że gdy zaczynałem przygodę z większym gabarytem (nie były to kempingi, ale jeszcze większe i cięższe ciężarówki) padłem ze zmęczenia po dosłownie setce kilometrów, tak trzeba było wytężać na wszystko uwagę. Po jakimś czasie gabaryty wchodzą w krew i jest już z górki, a na pełne wyczucie i zgranie z zestawem trzeba kilku tysięcy km.

Jeśli zależy Ci na cięciu kosztów, to myślę że da się wynająć przyczepkę za połowę tej kwoty. Z tym, że wówczas przyczepka będzie starsza i nie tak komfortowa. (czesz olx-a, są tam różne oferty wynajmu. W Krakowie widziałem oferty w cenie 60zł/doba - oczywiście to była cena dla kilkunastoletniej przyczepki).

 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś niedzielnym kierowcą śmiało próbuj takiej formy wypoczynku.Ja po zakupie mojej cepy zrobiłem ponad 300km do domu przez zadupia i miasteczka i pod swoim domem nie czułem już żadnego dyskomfortu z holowania cepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry plan, ale ja bym go poprawił o letni wyjazd z wypożyczoną przyczepką gdzieś na kemping w Polsce na weekend. Tak od razu na głęboką wodę to bym się troszkę bał

Edytowane przez Tharule (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Juz dawno noszę się z zakupem przyczepy. Jednak po pierwsze to moja druga połówka nie daje sieprzekonać a po drugie zawsze wyskakiwalo coś ważniejszego. I tak jest tym razem. Jednak nie odpuszczam :D z Żoną planujemy wyjazd do Chorwacji, autem i wynajęcie kwatery. Właśnie wpadlem na pomysł, żeby owszem, jechać do chorwacji ale autem i z wynajętą przyczpką. Pomysł wydaje mi się dobry przed zakupem bo wiedzielibyśmy czy nam się to spodoba czy nie. Biorąc przyczepke na 10dni zapłacimy ok 1500zl wiec nie jest to majątek a można o wiele więcej zobaczyć niż w smutnej kwaterze... Wiem że trasa będzie o wiele bardziej skomplikowana i kosztowna (autostrady, paliwo) ale wydaje mi się, że warto :)

Pytanie moje brzmi - czy możecie mi polecić jakąś fajną, uczciwą  wypożyczalnie najlepiej z wielkopolski lub np Łodzi, w każdym bądz razie do 100km od Koła ??? Znalazlem w Poznaniu wypozyczalnie manczak.pl czy ktoś korzystał z jej usług ? 

Co w ogole sądzicie na temat mojego pomysłu ? Ktoś z Was już w podobny sposób zaczynał przygodę z karawaningiem ? 

Pozdrawiam

Maciek :)

P.S. 

Holowniki mam dosc duze bo jeden trafic na haku 2T a drugi Chrysler Pacifica na haku 1.5T a cepka bedzie ok 1300-1400dmc. Prawo jazdy do wakacji chce zrobic na BE no i oczywiscie ViaToll

Dla mnie plan prosty łatwy do realizacji, a przed ewentualnym zakupem idealny bo dowiecie się czy taka forma wypoczynku Wam pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie plan prosty łatwy do realizacji, a przed ewentualnym zakupem idealny bo dowiecie się czy taka forma wypoczynku Wam pasuje.

wiem Tom ale wątek założyłem zasadniczo tez aby dowiedziec sie jakis konkretów na temat wynajmu przyczep. czy ktos korzystal i moze powiedziec na co uwazac albo jakas konkretna wypozyczalnia moze nawet śląsk ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już trzeba podzwonić i popytać, co dana firma oczekuje od Ciebie jako klienta a co daje od siebie

jako wypożyczalnia, no nie wiem np. płyny do toalet, butla z gazem, przedsionek,  albo kaucja za przyczepę

lub jakie ma ubezpieczenie i co w razie kolizji. To niby błahe sprawy ale jednak ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszlym roku pozyczalem przyczepe u Manczaka. Z czystym sumieniem moge polecic, przyczepa byla ok, zwrot bez zadnych problemow, kaucja oddana bez zadnego problemu w calosci. nie maja tez oplaty serwisowej ani dodatkoweych oplat za sprzatanie.

mysle ze pomysl pozyczenia przed kupnem jest trafny na 100%.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja, mimo wszystko, mimo Twoich zapewnień jak to dobrze jeździsz nawet busem, proponowałbym wypozyczyc wstępnie przyczepę np. na majówkę, żeby pojeździć. Wcześniej, mimo wszystko zapakować przyczepę, czyli "obciazyc" w trasę, zobaczysz jak Ci się będzie jechało. Po autostradzie nie ma większego problemu, ale po drogach krajowych, uliczkami miasteczek, itp. Najpierw spróbuj z jazdą i wypoczynkiem na weekend. Nie pożałujesz "testu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.