Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

gusia-s

Przez Istrie znów przeszła potężna nawałnica i znów doszło na kempach do zniszczeń budek przez powalone drzewa.

Jest ktoś obecnie?

Na północnym wybrzeżu wieje bura, tunel Sv.Rok przejezdny tylko dla osobówek, niby ma się wyciszyć w najbliższych godzinach.

W tym roku ekstremalnie w Chorwacji, północ opanowały częste nawałnice, południe ciągłe pożary. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Ty zawsze jakieś grobowe wieści przynosisz :blink:
Coś w radiu mówili o pożarach, ale nie złapałem gdzie, zresztą nie słuchałem zbyt dokładnie bo jestem już daleko na południe.

Wysłane z telefonu.
[Wymoderowano ogłoszenie niezgodne z regulaminem]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Największe zniszczenia ponoć w okolicy Rovinj - Vrsar gdzie poległo sporo budek.

Ty zawsze jakieś grobowe wieści przynosisz :blink: Coś w radiu mówili o pożarach, ale nie złapałem gdzie, zresztą nie słuchałem zbyt dokładnie bo jestem już daleko na południe. Wysłane z telefonu. Sprzedam Knaus 450TK 1998 info na priv, pozdrawiam z wakacji, Krzysiek

Dziś paliło się w okolicy Zivogosce... Jadranka była nieprzejezdna w Z. Blato. Pożar nie był jakiś mega duży to może poradzili. Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Dziś paliło się w okolicy Zivogosce... Jadranka była nieprzejezdna w Z. Blato. Pożar nie był jakiś mega duży to może poradzili.

Coś wyżej, koło Zadaru, bo mówili że jadranka i A1 zamknięte były na trochę, chyba że to dwa różne pożary..

A tak poza kataklizmami, to Chorwacja w wakacje to koszmar, więcej nie przyjeżdżam tu, czerwiec albo wrzesień to odpowiednia pora, bez stronki i w ciszy, chyba że za Dubrownik :)

Wysłane z telefonu.

[Wymoderowano ogłoszenie niezgodne z regulaminem]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Coś wyżej, koło Zadaru, bo mówili że jadranka i A1 zamknięte były na trochę, chyba że to dwa różne pożary..

A tak poza kataklizmami, to Chorwacja w wakacje to koszmar, więcej nie przyjeżdżam tu, czerwiec albo wrzesień to odpowiednia pora, bez stronki i w ciszy, chyba że za Dubrownik :)

Wysłane z telefonu.

Sprzedam Knaus 450TK 1998 info na priv, pozdrawiam z wakacji, Krzysiek

Jakiś zblazowany jesteś :) jaki koszmar :) cisza i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Wyżej to bura szalała, tunel Sv. Rok był nieprzejezdny, autostrada i fragment Jadranki właśnie gdzieś do Zadaru. Potem już puścili osobówki, przyczepy jeszcze nie. My jadąc do Cro również musieliśmy przed tym tunelem spadać z autostrady z powodu bury.

Co do liczebności, ponoć faktycznie tłok jakiego na kolejnej wyspie udało nam się uniknąć :) Były bezludne plaże tym razem w 100% dostępne z lądu. Były też takie z małym zaludnieniem w bardzo komfortowej odległości.

Z czerwcem jest ten problem, ze jednak dla mnie woda zbyt rześka jeszcze a we wrześniu znacznie krótszy dzień :(.

Brać w sezonie okazał się bardzo przyjazny, w dodatku zero problemu z parkowaniem. Nie zapłaciliśmy ani jednej lipy za parkowanie co było ewenementem w naszych poprzednich pobytach, w każdym miejscu zwyczajnie można i było gdzie parkować za free. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

yyy coś mi tu nie wyszło ;)

Ponowna próba bo w poprzednim poście chyba coś jest nie tak... przynajmniej u mnie na to wygląda.

To nic nadzwyczajnego, W Chorwacji się trzęsie bardzo często, tak samo jak w całym basenie Morza Śródziemnego, nie są to jednak silne wstrząsy ... wystarczy przejrzeć historię sejsmologiczną aby dojść do wniosku ... że taki maja klimat po prostu  ;) Trzęsienia jakie nawiedziło ostatnio Włochy, czy wyspy greckie nie było już bardzo dawno i niech tak pozostanie.

Wstrząsy, o których mówi artykuł występowały wczoraj w całej zatoce kvarnerskiej a epicentrum było u nasady wyspy Krk.

9.08.2017 - g. 11:37

9.08.2017 - g. 15:32

9.08.2017 - po g. 20 

Edytowane przez Miodzio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

yyy coś mi tu nie wyszło ;)

Ponowna próba bo w poprzednim poscie chyba cos jest nie tak... przynajmniej u mnie na to wyglada.

To nic nadzwyczajnego, W Chorwacji się trzęsie bardzo często, tak samo jak w całym basenie Morza Śródziemnego, nie są to jednak silne wstrząsy ... wystarczy przejrzeć historię sejsmologiczną aby dojść do wniosku ... że taki maja klimat po prostu  ;) Trzęsienia jakie nawiedziło ostatnio Włochy, czy wyspy greckie nie było już bardzo dawno i niech tak pozostanie.

Wstrząsy, o których mówi artykuł występowały wczoraj w całej zatoce kvarnerskiej a epicentrum było u nasady wyspy Krk.

9.08.2017 - g. 11:37

9.08.2017 - g. 15:32

9.08.2017 - po g. 20 

Powyższy post nie jest u mnie widoczny? hmmm - nie wiem dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Socale

NIe martw się Gusiu, my widzimy i czytamy.

Linki działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Ja widzę dopiero zacytowany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miodzio

Gusia - dodałaś spację do linku, a wtedy linkowanie sypie cały post.

Posprzątałem i teraz wszystko powinno być w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Socale

Ja widzę dopiero zacytowany :)

I mi taki wystarcza, wszak treść się nie zmienia.

Słodziak już zrobił co należy :)

.

Nie ważne.

siedzę w tym temacie bo tęsknię jak cholera tam, muszę coś wymyślić bo ciężko do czerwca'18 będzie wytrzymać.

Odcharuję* ile trzeba i uwolnię się od zleceń na jakiś czas, może jakoś się uda.

3 tygodnie lub więcej wisieliśmy w hamakach w ciszy, po powrocie to jakiś koszmar jest. 

Nie miałem takiego urlopu nigdy wcześniej a życzyłbym każdemu. Oby słodka woda była codziennie...

*q... jak to się poprawnie pisze? - każdą wersję podkreśla mi na czerwono. Yyyyhhhh....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

https://www.facebook.com/100008527991526/videos/1733101520317431/

filmik z Włoch dla posiadaczy facebooka, po burzy kampery na boku, dachu, drzewa pourywane.

dla nie posiadaczy kilka screenów.

P.S. dzisiaj wieczorem ma przejść bardzo silny front burzowy przez Polskę południową i zachodnią. Uważajcie na campingach.

post-8007-0-24033900-1502437539_thumb.jpg

post-8007-0-60986200-1502437539_thumb.jpg

post-8007-0-86845700-1502437539_thumb.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

https://www.facebook.com/100008527991526/videos/1733101520317431/

filmik z Włoch dla posiadaczy facebooka, po burzy kampery na boku, dachu, drzewa pourywane.

dla nie posiadaczy kilka screenów.

P.S. dzisiaj wieczorem ma przejść bardzo silny front burzowy przez Polskę południową i zachodnią. Uważajcie na campingach.

Konkretnie było :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi