Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

My ten objazd zaliczylismy w 10.2016... jest praktycznie wszystko ukonczone na krajowce. Klepia tylko rownolegla autostrade.... za Ptuj jest ograniczenie podczas remontu ... zestawy do max 11m i nacisk na os 1,5T

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 690
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

gusia-s jeżeli faktycznie to co piszesz wejdzie w życie to faktycznie nie będzie sensu jechać objazdem .... W takiej sytuacji będę sprawdzał informacje tych którzy pojadę w czerwcu tą trasą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

jeszcze odnośnie filmiku, który zamiesciłeś... 2.07.2016 wszystkie znaki na Zagrzeb na tej trasie były zaklejone i fakt że cześć osób głupiała i nie wiedziała gdzie jechać dalej. Prawdopodobnie było to spowodowane również niedawnym remontem na tej trasie, podczas którego 2 odcinki były wyłączone z ruchu i był wprowadzony ich objazd. My na upartego pojechaliśmy po staremu bo wiedziałam że remonty juz się skończyły i przejazd jest drożny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydra to chyba pisała ;)

Nie wiem jaki problem macie z przejazdem przez Peljesac... Fakt że to kraina tysiąca zakrętów ale drogi są normalne, przynajmniej po jednym pasie w każdym kierunku. Widokowo też pięknie szczególnie na zjeździe do Orebica. Czasowo wychodzi podobnie no chyba że komuś uda się z marszu wjechać na prom i zamierza osiąść w Trpanj to wtedy promem szybciej.

Na słynny objazd autostrady słoweńskiej MLP to już ostatnia okazja bo autostrada od Ptuj do granicy Chorwacji powstaje. W tym roku na sezon jest szansa że fragment zostanie oddany to i objazd się posypie. W ostatnie wakacje też jechaliśmy objazdem i wszystko sprawnie bez większego spowolnienia. Zwolnić trzeba było dopiero po zjeździe z objazdu za Ptujem bo tam już trwały prace związane z budową autostrady ale na ten odcinek to już wpadają i ci którzy za winiete zapłacili.

Zbyszek... 5 lat temu droga na objeździe była kiepskiej jakości,spore odcinki były w remoncie.

prawde piszac planujemy prom juz z Rijeki. Z racji tego, ze w planie mamy trzy tygodnie pobytu w Chorwacji zwiedzac moge sobie bez przyczepy. 

Dla mnie urlop zaczyna sie jak moja kuchnia zewnetrzna jest zbudowana. A taki statek to tez troche rozrywki. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uda się kupić przyczepę to ruszamy (2+2, 2,5) na Peljesac w połowie maja i zabawimy tam przynajmniej do lipca, potem trochę pokręcimy się po Chorwacji i być może po Węgrzech.

W tamtą stronę wstępnie planuję jechać przez Barwinek, Koszyce, Miskolc, Budapest, Zagreb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również na ten rok plan na wyjazd do Cro mamy - wyjazd 14.07 na 2 tygodnie. Pojedziemy ekipą prawdopodobnie około 5 - 10 załóg, w zależności od sytuacji z urlopem każdej z ekip (w zeszłym roku 2 ekipy musiały z przyczyn niezależnych wyjazd przełożyć). Jadą z nami weterani (kilkanaście razy w CRO) i nowicjusze. Cel -> w tym roku ISTRIA :)

 

My ten objazd zaliczylismy w 10.2016... jest praktycznie wszystko ukonczone na krajowce. Klepia tylko rownolegla autostrade.... za Ptuj jest ograniczenie podczas remontu ... zestawy do max 11m i nacisk na os 1,5T

 Bartek, kurcze, mój zestaw to niespełna 12 metrów :(

 

 

gusia-s jeżeli faktycznie to co piszesz wejdzie w życie to faktycznie nie będzie sensu jechać objazdem .... W takiej sytuacji będę sprawdzał informacje tych którzy pojadę w czerwcu tą trasą ....

 

Objazdem jest (i będzie) sens jechać, bo ... przeważnie po zjeździe z autostrady (czy objazdu) tworzą się na granicy korki. My z Ptuja przecinamy autostradę w poprzek i jedziemy do miejscowości ROGATEC. Jest tam przejście graniczne, na którym, jak raz źle trafiliśmy, staliśmy w kolejce ... 2 minuty (tak, dwie minuty). Przede mną były 2 samochody :) Objazd Ptuj -> Rogatec -> Krapina to jakieś 50 km, około 1,5 godziny jazdy.

 

https://www.google.pl/maps/dir/2250+Ptuj,+S%C5%82owenia/Gmina+Rogatec,+S%C5%82owenia/Krapina,+Chorwacja/@46.290071,15.6453019,11z/data=!3m1!4b1!4m20!4m19!1m5!1m1!1s0x476f669e5ce0430d:0x400f81c823ff4b0!2m2!1d15.8696884!2d46.4199535!1m5!1m1!1s0x47658e476b7d4381:0x974800f939f5aae6!2m2!1d15.7000313!2d46.2258891!1m5!1m1!1s0x4765ed9266c6f7c3:0xcb681b6c7c2f3053!2m2!1d15.8724103!2d46.160492!3e0?hl=pl

 

Normalnie jadąc, jest około 35 km, czyli nadrabiamy raptem 15 km, a czas stania na granicy (i do granicy) odrabiamy z nawiązką :)

 

Niestety przypuszczam, że po otwarciu odcinka płatnej autostrady na Słowenii, takich ekip gnających na Rogatec będzie zdecydowanie więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na koniec roku został oddany do użytku  dalszy odcinek autostrady (13km)  od Ptuj / Drażenci  do Podlehnik.    Pozostaje jeszcze ok 8-9km do granicy z Cro !   Ale ukończenie to dopiero koniec 2018 roku.

https://www.amzs.si/na-poti/stanje-na-slovenskih-cestah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również na ten rok plan na wyjazd do Cro mamy - wyjazd 14.07 na 2 tygodnie. Pojedziemy ekipą prawdopodobnie około 5 - 10 załóg, w zależności od sytuacji z urlopem każdej z ekip (w zeszłym roku 2 ekipy musiały z przyczyn niezależnych wyjazd przełożyć). Jadą z nami weterani (kilkanaście razy w CRO) i nowicjusze. Cel -> w tym roku ISTRIA :)

Zacna ekipa, robicie rezerwacje? Nasz urlop prawdopodobnie w tym samym terminie ale czy będzie to Cro to jeszcze nie zdecydowane.

 

 Bartek, kurcze, mój zestaw to niespełna 12 metrów :(

Taka była sytuacja w październiku na remontowanym odcinku, do lata będzie zupełnie inaczej :)

 

Objazdem jest (i będzie) sens jechać, bo ... przeważnie po zjeździe z autostrady (czy objazdu) tworzą się na granicy korki. My z Ptuja przecinamy autostradę w poprzek i jedziemy do miejscowości ROGATEC. Jest tam przejście graniczne, na którym, jak raz źle trafiliśmy, staliśmy w kolejce ... 2 minuty (tak, dwie minuty). Przede mną były 2 samochody :) Objazd Ptuj -> Rogatec -> Krapina to jakieś 50 km, około 1,5 godziny jazdy.

Odnosiłam się do objazdu Mureck-Lenart-Ptuj i dalej na przejście w Macelj, Rogatec to insza inszość ;) ale czy zyska więcej zwolenników po dociągnięciu autostrady do granicy? nie wiem. Część ludzi i dotąd wolało jeździć z winietą.

 

Tymczasem ... Uhuhuhaaa nasza zima zła nawiedziła i Chorwację, nawet na wyspach sypie śniegiem i trzaska mrozem co jest rzadkością. Od 54 lat nie było takiej aury. Południe kraju przykryte białym puchem, biało w dolinie Naretwy, w Dubrowniku, na wyspie Lopud i na Hvarze  :look:

Aby do lata ... :tuptup: myślicie, że poprawi się pogoda?   :]

post-7016-0-46733800-1484125752_thumb.jpgpost-7016-0-57411500-1484125753_thumb.jpgpost-7016-0-98137500-1484125754_thumb.jpgpost-7016-0-78203900-1484125756_thumb.jpgpost-7016-0-56928800-1484125757_thumb.jpg

 

Fotki z serwisu Crometeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacna ekipa, robicie rezerwacje? Nasz urlop prawdopodobnie w tym samym terminie ale czy będzie to Cro to jeszcze nie zdecydowane.

 

No ekipa zacna (jak dotąd największy wyjazd "naszą ekipą" to 17 załóg, ale to w Polsce).

Co do rezerwacji w CRO, to na pewno będziemy rezerwować, ale ... już widziałem jak na "nasz" kemping 2 lata temu przyjechało 5 ekip z Polski (4 kampery, 1 przyczepa) a właściciel rozłożył ręce i powiedział - rezerwacje macie, ale ja nie mam miejsc. Co mieli biedni zrobić? Wycofali się i pojechali gdzie indziej szukać szczęścia! W 2016 roku się udało na 5 ekip zrobić rezerwację i po dojechaniu na miejsce (z przygodami) staliśmy obok siebie na jednym kempingu - 3 przyczepy na takim kamiennym molo, jedna na samym brzegu i jedna w 2 lini. Znalazło się jeszcze nawet miejsce dla Bartka, też przy samej wodzie.

 

 

Odnosiłam się do objazdu Mureck-Lenart-Ptuj i dalej na przejście w Macelj, Rogatec to insza inszość ;) ale czy zyska więcej zwolenników po dociągnięciu autostrady do granicy? nie wiem. Część ludzi i dotąd wolało jeździć z winietą.

 

Z poprzednich lat, jak jeździłem objazdem, to tłumy aut jechały właśnie tamtędy, żeby ominąć autostradę i winiety. Skoro już się nie da, to przypuszczam, że część będzie dalej kombinować i szukać innego przejazdu. Niestety kombinacje czasem się źle kończą - w zeszłym roku jechaliśmy na Węgry przez Słowację, omijając płatne odcinki dróg. Niestety w jednym miejscu rozdzieliły nas światła i 2 ekipy na remontowanym rondzie skręciły na drogę darmową, a dwie wjechały na płatny odcinek autostrady i przejechały nim około 30 km - na szczęście skończyło się na strachu, ale ... zawsze mogło być znacznie gorzej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W 2016 roku się udało na 5 ekip zrobić rezerwację i po dojechaniu na miejsce (z przygodami) staliśmy obok siebie na jednym kempingu - 3 przyczepy na takim kamiennym molo, jedna na samym brzegu i jedna w 2 lini. Znalazło się jeszcze nawet miejsce dla Bartka, też przy samej wodzie....

post-11643-0-41711700-1484128538_thumb.jpg

 

Tak bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w stolicy śniegu jak na lekarstwo :( , tylko - 12 stopni mrozu 

Zapraszam 100 km na wschód od Wawy  :] Śniegu Ci naładuje całego kampera a mrozu też dorzucę do zamrażarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.