Skocz do zawartości

Pływanie pontonem z silnikiem w Chorwacji.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎17 o 21:27, Commander napisał:

Ale skąd...jaka Chorwacja.

Nie łowię też ryb. Właśnie takie kulanie wzdłuż brzegu . A gdzie nie można pływać? Motorowodniak że mnie żaden...

Silnik 6/8 kM to minimum i 330 cm  PVC  z dmuchanym kilem do rekreacyjnego bujania się wzdłuż brzegu jeziora jest OK.

Pasowałoby jeszcze dno przynajmniej ze sklejki bo alu to już lux i koszt większy.

W innym przypadku będziesz rozczarowany mułowatością sprzętu i kompletnym brakiem przestrzeni. W tym wymiarze to 2 osoby to już ciasnota.

Popływasz ze dwa razy na tym co na filmie kolegi , hałas łeb ci rozwali , zniechęcisz się  i zadasz znowu pytanie....co dalej jak nie to ??

 

..... z tego filmu jedyną pełną satysfakcją może być ...ta dziewczyna. 100 % normy.... a nawet 110 % !  ?

Czys to ma dar do wyszukiwania przykładów. Każdy się gapił na dziewczę nie zwracając uwagi na badziew  który reklamuje....  marketing .

 

Mógłbym teraz zapytać  - To o czym był film ? ?

 

Edytowane przez Jarosław69
x (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tych gratów wozimy że sobą....duży ponton i silnik spory raczej odpada. Lubię wieczorem z moimi synami pokręcić się pontonem tu i tam . Jest bardzo fajnie, tylko z powrotem wiosłować nikt nie chce. A potem przez 2 dni jest brak ochotników na następną wycieczkę.... hahaha

Myślałem więc, że to będzie motywacja, taki silniczek, do spędzenia czasu z ojcem. Atutem były niewielkie rozmiary i waga. Wlazł by do boxu.

Ale dziękuję za dobrą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży ponton zaczyna się od 3.50 a silnik od 10kM. Wtedy już to waży co nieco.  ... i PŁYWA   !!

 Jak jest was trzech to w "maluchu" nie będzie fajnie. Chłopaki rosną......

Miałem ( w zasadzie jeszcze go mam - leży nieużywany - nówka prawie ) 3 metry   i wiosło bez kila ...... "sport dla twardzieli " .Odpuściłem właśnie dokładaną pawęż z Intexu i silniczek typu "czajna  jeden i pół kunia" . Poczekałem rok , dozbierałem monety i zrobiłem duży krok do przodu. Każdy....robi czy chce czy nie  . Kwestia czasu.

Moje "wiosło" to Mariner Intex 3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam czy ma ktos z Was wiedze na temat plywania pontonem z malym silnikiem spalinowym w Chorwacji? Trzeba miec jakies uprawnienia ,trzeba rejestrowac ponton ?

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jubi-tom napisał:

Witam czy ma ktos z Was wiedze na temat plywania pontonem z malym silnikiem spalinowym w Chorwacji? Trzeba miec jakies uprawnienia ,trzeba rejestrowac ponton ?

Dużo zostało w tym temacie napisane, zapoznaj się z istniejącym wątkiem zamiast zakładać nowy. Jest lektury na 20 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zło mnie dotknęło. 

Wczoraj sobie pływaliśmy a to tu, a to tam... W pewnym momencie silnik z trudem odpalił ale zaraz zgasł, potem znowu odpalił z litości ale na niskich obrotach gasł, kichał, prychał. Co do cholery?!!! Zdejmuje dekiel a tam przez króćce na górze gaźnika paliwo się leje z każdym szarpnięciem rozruchu. Szlag by trafił, zaczęła się nerwówka a „do domu daleko”.

Odpalił i z wyczuciem/dobraniem obrotów tak by nie zgasł wrzuciłem bieg na siłę i pełna manetka w gaz. Dopłynęliśmy. Rozbieram gaźnik przyglądam się a tam siedzi i się śmieje mały złośliwy diabełek średnicy może 0,2mm. Wziąłem go na wykałaczkę i do ust. Sól!!! Drobinka soli znalazła się w układzie paliwowym, dostała się pod zaworek pływaka i paliwo niezamykanie lało się.

Byla jedna może być więcej, nie pływam już zbyt daleko a jak już to tak by dryfować z wiosłami we właściwym kierunku.

Zrobilem foto tej białej gnidy.

06FCEB87-C963-4A23-92FB-043D4F24674E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Chciałbym trochę odświeżyć temat. Posiadam ponton 3.66m z silnikiem elektrycznym poniżej 5kw. Jest on zarejestrowany w Polsce. Czy potrzebuję wykupować pozwolenie w chorwacji na używanie go? A jeżeli tak to jakie dokumenty muszę jeszcze mieć? Proszę o odpowiedź.

A jak wyglądało by to gdybym nie używał silnika. Na to nie znalazłem odpowiedzi. [3.66m, bez silnika]

Edytowane przez krzyszon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, krzyszon napisał:

Witam

Chciałbym trochę odświeżyć temat. Posiadam ponton 3.66m z silnikiem elektrycznym poniżej 5kw. Jest on zarejestrowany w Polsce. Czy potrzebuję wykupować pozwolenie w chorwacji na używanie go? A jeżeli tak to jakie dokumenty muszę jeszcze mieć? Proszę o odpowiedź.

A jak wyglądało by to gdybym nie używał silnika. Na to nie znalazłem odpowiedzi. [3.66m, bez silnika]

Bez silnika to nie jest łódź, więc nic nie potrzebujesz. 

W pozostałych kwestiach wszystko zostało już napisane w poprzednich postach i nic się nie zmieniło więc wróć do lektury wątku od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzyszon napisał:

Witam

Chciałbym trochę odświeżyć temat. Posiadam ponton 3.66m z silnikiem elektrycznym poniżej 5kw. […]

A jak wyglądało by to gdybym nie używał silnika. Na to nie znalazłem odpowiedzi. [3.66m, bez silnika]

Taki sprzęt na wiosłach lub z elektrykiem? M.zd. ambitnie, jak na Adriatyk. Jak dobrze dmuchnie/zafaluje, to nic tym nie zrobisz, no, chyba że do chlapania się przy brzegu, ale wtedy 30 m linki i solidnie uwiązany na brzegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.