Skocz do zawartości

Pływanie pontonem z silnikiem w Chorwacji.


Rekomendowane odpowiedzi

jakby ktoś szukał serwisu do silników zaburtowych poza ASO to mogę z czystym sumieniem kogoś polecić we Wrocławiu


Ja poproszę namiary!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jestem jeszcze zielony w temacie , ale mocno się skłaniam do kupienia odpowiedniego pontonu i silnika do niego. Wysłałem już pytania do polskich ambasad z zapytaniem o możliwośc pływania po ich wodach tym nowym zakupem (myślę o kolibri330, albo bark 330) , nie wiem czy to dobry pomysł, ale mam nadzieję że coś doradzicie. Cel jaki sobie stawiam na ten rok to zatoka Neapolitańska wraz z Capri i cieśnina zraz z wysepkami pomiędzy Korsyką ,a Sardynią . Czy ktoś z was ma doświadczenie w pływaniu w tamtych rejonach. No i jakie wymagania przed pontoniarzami stawia ustawodawca Włoski, wysłałem zapytanie też do ambasady we Włoszech ale tam jeszcze cisza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Muszę podrzucić bo nie wytrzymam....to słońce dzisiaj za oknem.

Jak nic się zmieni to w sobotę inauguracja na jeziorze.

Na stojaku już zagadał ...po zimowej "drzemce".

Ostatnie pływanie było 26 listopada więc przerwa krótka....ta choroba jest straszna  !!!!

 

ps. zaraziłem następnego . W zeszłym tygodniu odebrał silnik i przyczepkę. Czekamy na ponton..... grupa rośnie a Ślesin czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.01.2019 o 18:07, Commander napisał:

Niestety , z tego sprzętu kompletu nie będzie. Silnik mocowany jest na pawęży. W tym pontonie nie ma paweży. Po za tym ten silniczek to totalna porażka . Wiem bo mam podobny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny ponton i pawez to sama deska mocowana do tylu pontonu linkami... jeszcze nie probowałem jak działa bo nie mam silnika a myslałem o elektrycznym. Jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba  sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie.

Do czego ma mi służyć "taki" silnik i  "taki" ponton  ?

Bo jeśli do dokulania  się w trzciny na miejscowym stawiku to powyższe propozycje są OK.

Tyle ,że nie ma sensu zarzucać kija bo przy tym hałasie bo ryby nie podniosą się z szoku ...z dna przez kilka godzin.  ?

Chyba ,że elektryk.....

Jeśli zaś ma to służyć do wypłynięcia w morze/przybrzeże oraz w Cro - to może to być udaną próbą samobójczą.

BEZPIECZEŃSTWO - oczywiście jest najważniejsze. Pływanie za wszelką cenę NIE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ponton plus silnik to m.zd. w ogóle trochę nie halo, bo jeśli w ogóle, to tyle ze się da, na bardzo spokojnej i osłoniętej stojącej  wodzie. Pierwsze primo, należałoby do tego pontonu dołożyć przyczepiany uchwyt [pawęż] pod silnik, z intexu np. numer 68624 (czasem piszą, że do elektryków, czasem, że do 3KM)

A co do silnika, to tyle, że jako tako popchnie ten ponton na spokojnej wodzie, to chyba 4T, a nie dwusuw (więc trochę co innego niż kosa), ale i tak hałasuje niewspółmiernie do rezultatów, a jeżeli ma sprzęgło odśrodkowe, jak kosa spalinowa, to dopiero przy jakichś obrotach zasprzęgla i oddaje napęd na śrubę, więc cicho i powoli możesz nie "popyrkać" na tym motorku. Z zalet może tyle, że nie rozerwie tego "gumiaka" na strzępy.

To pewnie widziałeś, podobne: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.