Skocz do zawartości

Pływanie pontonem z silnikiem w Chorwacji.


Rekomendowane odpowiedzi

wprowadzanie w slizg ?
 
 
co wy tak o tym worowadzaniu w ślizg..  ?  inaczej sie nie da pływać? czy tez ktoś  was za to ocenia kto lepiej ładniej wejdzie w slizg?
 
 

Pewnie że można inaczej... Nawet jest to przyjemne, niemniej w kwestiach przelotowych np w trakcie porannego zdobywania zatoczki na wyłączność czy z wysepki na wysepkę, inny rodzaj przemieszczania się jest po prostu nie efektywny... Według mnie równie dobrze można płynąć z częściowo zakręconą linią paliwową... Tzw. przyjemność zdławiona ;) Albo na wiosłach, przynajmniej ekonomicznie... Co innego spokojne pyrkanie wzdłuż brzegu tylko do tego starczy nawet elektryczny ;)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, forscher napisał:

wprowadzanie w slizg ?

co wy tak o tym worowadzaniu w ślizg..  ?  inaczej sie nie da pływać? czy tez ktoś  was za to ocenia kto lepiej ładniej wejdzie w slizg?

Poczytaj na temat pracy silnika zaburtowego i  ekonomiki użytkowania to wszystkiego się dowiesz.

W skrócie: jeśli silnik nie pozwala wejść w ślizg danej jednostce, to prawdopodobnie 75% jego mocy (i co za tym idzie wydanych złotówek na te konie) poszło w błoto, bo wystarczyłby silnik znacznie mniejszy dla tej jednostki, aby pływać w zasadzie tak samo.

Edytowane przez szary11
Na prośbę autora uporządkowanie postu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2018 o 12:29, forscher napisał:

Jaki ponton 380tke tym napędzasz?

Sorry że dopiero teraz i to przypadkowo.

Info Media 380 HSD czy HDS jakoś tak.

.

Dziewczyny-chłopaki, forum po nowemu a ja nie wiem gdzie kliknąć żeby wyświetlały się tylko tematy w których biorę/brałem udział bo jak widać zaległości wiszą, a potem na gbura wychodzę tym milczeniem...

Pomożecie?

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie wiem czy już było bo nie czytałem całego wątku ale może się komuś przyda , poniżej podaje strony z których korzystamy:

Prognoza wiatru np fajnie teraz widać co się dzieję u wybrzeży USA:

https://www.windy.com

5a9acb0423653_Beztytuu.thumb.png.9ae125f6dcdc36ecf5d548a0a3a2d91b.png

Dokładne mapy morskie :

https://webapp.navionics.com

5a9acb3847206_Beztytuu.thumb.jpg.a66b8dd546f605c7992c984804834ef8.jpg

w Chorwacji szczególnie przydatne  ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2018 o 10:36, WojtEwa napisał:

Dziewczyny-chłopaki, forum po nowemu a ja nie wiem gdzie kliknąć żeby wyświetlały się tylko tematy w których biorę/brałem udział bo jak widać zaległości wiszą, a potem na gbura wychodzę tym milczeniem...

Pomożecie?

:-]

Aktywność, Twoje kanały aktywności/zawartość w której brałeś udział 

5a9b017ee620c_beztytuu.thumb.JPG.8bf976e0dde21740c4c1c8eaccc39522.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
46 minut temu, Jarosław69 napisał:

Słoneczko wyszło...zimno jeszcze ...ale jakoś tak mi się pozytywnie ciśnienie podnosi.!

Za miesiąc "przyjdzie" mój gumowiec i wtedy pierwsze wodowanie (majówka).

Jak tu dotrwać......?:(

A wodować będziesz od razu w CRO ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mafik napisał:

A wodować będziesz od razu w CRO ???

Żart życia !!!!!:lol:

Nie ma takiej kasy za jaką mógłbym tak długo czekać (sierpień).

Gumowiec  przyjdzie w ostatnim tygodniu kwietnia. Jeśli się uda go odebrać to będę chciał wodować w święta majowe a potem "ćwiczyć"  notorycznie  w wolne weckendy.. jeśli się zdarzą.

Okolice Ślesina.

W tym roku chcę zastartować w okolicach  8mego sierpnia na jeden z 3-ch palców Sithoni (debiut - chyba Melissi). Tam kilka dni , później w drodze powrotnej 2 dni chcę sprawdzić riwierę albańską i potem właściwy pobyt 10/12 dni w rejonie środkowej Cro. Plan tym razem ambitny a gumowca chcę moczyć w GR i głównie Cro.

Dłuuuuuuuuuuugo się do tego przygotowywałem.

Pisałem o zaglutowionym patencie.

Muszę poinformować zgodnie z obietnicą ,że miła pani z  PZMiNW przyjęła reklamację i po odesłaniu przeze mnie  zaglutowionej karty (pisałem o tym wcześniej) otrzymałem nową kartę plastikową...czyściutką i świeżutką.

Publiczne podziękowanie dla obsługi z PZM i NW.

Zrobiono to bezpłatnie pomimo mojej deklaracji ,że zapłacę za ponowne wydanie patentu.

Dziękuję.   :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sezon nadchodzi. Majówka minęła......nie popływałem. Opóźnienie stateczku z chińskiej krainy o miesiąc.  Może w końcu maja popływam.. (?)

W związku z tym mam pytanie do ludków ,którzy rejestrowali ponton w PZMiNW.

Czy wasza rejestracja połączona była z fizycznym otrzymaniem gotowego numeru w postaci gotowca do nalepienia ?

W cenniku jest dopłata 60 zł. To nie stanowi problemu. Jest napisane ,że w tej opłacie (60 za rejestrację i 60 za "tablice" z gotowym numerem do naklejenia) mogą wydać gotowca tylko nie wiem czy warto w sensie technicznym .Bo jeśli są to "tablice" na twarde burty to elastyczne/gumowe burty pontonu mają się nijak do takiego rozwiązania.

No chyba ,że się mylę - pytanie ponawiam więc - przerabiał ktoś taką "opcję" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I jak sprawy?

Ja tablice zrobiłem sobie sam. Wyglądają jak prawdziwe rejestracyjne samochodowe. Lepię je do gumiaka na rzepy, ani razu nie odleciały mimo zawrotnych prędkości.

Ogólnie nie ma wymogów, jedyny jaki to o tym, że nr rej ma być widoczny i czytelny.

IMG_0062 k.JPG

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.