Skocz do zawartości

knaus-dla Swietego - pomoc przy zakupie


swi3ty

Rekomendowane odpowiedzi

hehehhe

widzie jakas imprezka w nocy byla ....

no i jak w zyciu ... napić się wszyscy przyszli a wątek musiałem zakładać sam ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

 

a tak powaznie

Nie wrzucam wszystkiego co olx przyniesie tylko te wysekcjonowane wczesniej. Co do marek Jajko eriba knaus burstner. Te uklady w wiekszosci mi pasuja Angielki nie (ze wzgledu na ew remonty od zewnatrz- to z forum wyczytalem) poza tym Anglia to kraj mchu i wilgoci ;)

 

tak czy owak dziekuje za pomoc. Nie chwale dnia przed zachodem slonca (czyli przed pierwszym uczestnictwem w zlocie) ale wyglada na to ze spolecznosc karawaningowa zwarta silna i czujna ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie pij wiecej gdzie ty kapeć w niej widzisz w hobby

Może nie zauważyłeś ale Bartka spostrzeżenie tyczyło się Adrii. Może zamiast się czepiać to należało kliknąć w link?

 

PS. I mógłbyś wreszcie zacząć pisać po polsku, formułować poprawnie zdania, używać wielkich liter i znaków interpunkcyjnych? Wtedy może będzie wreszcie można zrozumieć co masz do powiedzenia, bo na razie to jest (przepraszam za kolokwializm) zwykły bełkot, a przynajmniej tak to wygląda.

 

Zakładam, że szkołę jakąś skończyłeś, przyjemniej podstawową więc pisać poprawnie powinieneś umieć, a dlaczego tego nie robisz? Tego nie wiem.

 

Czyli więcej szacunku, w pisaniu także, mniej agresji i będzie dobrze. Postaraj się, a uda Ci się z pewnością.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zauważyć ,że zaznaczone listwy przy Dethleffs-ie są prawidłowe ponieważ tam gdzie kończy sie listwa w którą wsuwa sie kedrę wklejone są zwykłe kątowniki. Jeśli spojrzysz na inne przyczepy Dethleffsa z tych lat to w każdej jest tak samo (również w mojej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej;

 

Tak szczerze to są to blisko 30 - letnie budki, w większości od handlarzy... Jak trzeba użytkować przyczepę żeby przez 30 lat nic nie zarysować, nie naprawiać? Inna sprawa to brak profesjonalizmu tych napraw ale jak sami wiecie drodzy "Amatorzy wypoczynku pod chmurką" - takie naprawy w większości wykonuje się samemu. Jeden ma więcej o tym pojęcia a drugi mniej. Otrzeźwienie przychodzi w godzinie sprzedaży.

Edytowane przez bisior79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zauważyłeś ale Bartka spostrzeżenie tyczyło się Adrii. Może zamiast się czepiać to należało kliknąć w link?

 

PS. I mógłbyś wreszcie zacząć pisać po polsku, formułować poprawnie zdania, używać wielkich liter i znaków interpunkcyjnych? Wtedy może będzie wreszcie można zrozumieć co masz do powiedzenia, bo na razie to jest (przepraszam za kolokwializm) zwykły bełkot, a przynajmniej tak to wygląda.

 

Zakładam, że szkołę jakąś skończyłeś, przyjemniej podstawową więc pisać poprawnie powinieneś umieć, a dlaczego tego nie robisz? Tego nie wiem.

 

Czyli więcej szacunku, w pisaniu także, mniej agresji i będzie dobrze. Postaraj się, a uda Ci się z pewnością.

Rekawica upadła. Nikt jej nie podniesie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bisior - nikt nie twierdzi, że przyczepa nie może mieć uszkodzeń. Każdy, patrząc na przedstawione oferty, ocenia to, co widzi. I, bez względu na to, czy ktoś tą przyczepę kupi, czy nie, te usterki zobaczyć musi. Dopiero obejrzenie wszystkich usterek pozwoli na ocenę, czy przyczepę warto brać. Dlatego też mniejsze, czy większe, ale wszystkie usterki powinny być wykazane. I nie po to, żeby przyczepę skreślić, ale żeby przyczepę dobrze ocenić. Popatrz na niektóre oceny choćby tylko w tym wątku - kilka "drobnych" uszkodzeń, jakiś cień na ścianie i od razu wiadomo, że po daną przyczepę nie opłaca się jechać 400 km w jedną stronę. Ale, gdyby była blisko - warto ją obejrzeć. Druga przyczepa - wygląda ze zdjęć nieźle, ale zdjęcia wszystkiego nie pokazują. Po drobnych uszkodzeniach często można też wywnioskować sposób eksploatacji przez poprzedniego właściciela. To, że we wszystkich szafkach oberwane będą uchwyty, czy to jest problem w przyczepie? Nie - znajdziesz miejsce, gdzie kupisz takie uchwyty i je wszystkie odtworzysz. Ale ich brak świadczy o sposobie użytkowania i dlatego możesz się spodziewać, że poza brakami uchwytów, w przyczepie będzie jeszcze cała masa wielu innych braków i uszkodzeń, z których przynajmniej połowy nie będziesz mógł zauważyć przy zakupie. Więc pomimo stosunkowo łatwej naprawy - pomija się taką przyczepę. Kolego bisior, o tym dlaczego zwracamy uwagę na takie szczegóły dyskutowaliśmy tu na forum wielokrotnie. Uwierz mi, jeśli chcesz kupić przyczepę, to będziesz chciał, żeby pokazano Ci te drobne niedomagania też. Jeśli nie chcesz takiej pomocy, to po prostu nie korzystaj z forum w tym względzie - nie ma takiego obowiązku. My, którzy próbujemy doradzać, staramy się znaleźć wszystkie mankamenty, żeby z minimum informacji, jaka jest na zdjęciach uzyskać maksymalny obraz przyczepy. Dlatego też za każdym razem, poza opiniami opartymi na podstawowych zdjęciach, prosimy jeszcze o dodatkowe zdjęcia z większą szczegółowością. Nikt z nas nie mieni się być fachowcem. Każdy z nas chce pomóc najlepiej. Jeśli zobaczę w przyczepie odklejającą się tapetę, to Ty uznasz to za drobiazg, bo przecież w 30letniej przyczepie... A dla nas, którzy kilka przyczep obejrzeliśmy jest to sygnał ostrzegawczy - "Uwaga wilgoć". Nie oznacza on, że buda już się rozpada, ale zwraca uwagę na miejsca do szczególnej obserwacji. Jeśli zobaczysz budę, która będzie miała fajne mebelki, lekko porysowane, lekko odklejającą się tapetę, na ścianie delikatny cień, to możesz uznać, że w 30 letniej przyczepie takie rzeczy mogą się zdarzać. A dla nas jest to wyraźny sygnał, że w przyczepie pojawia się bardzo poważny problem wilgoci. Jeszcze go nie widać, ale symptomy są poważne. Dlatego też bardzo Cię proszę, jak i kolejnych kolegów, którzy będą uważali, że pomagający czepiają się "pierdół", powstrzymajcie trochę swoje opinie. Nasze też nie są jednoznaczne (na ogół, choć nie zawsze), że przyczepa to zgniłek. Najczęściej zaznaczamy co może być problematyczne i o co należy dopytać właściciela, poprosić o konkretne zdjęcia. Jak okaże się, że te lekkie cienie wynikają z gry świateł, to temat zamknięty, ale najpierw należy to dokładnie zbadać! To, co wydaje się drobiazgiem, po dokładniejszym badaniu może okazać się poważną wadą. Proszę więc nie sugerować, że nie należy zwracać uwagi na drobiazgi. Wyłącznie te drobiazgi mogą być dla nas podstawą jakiejkolwiek oceny budki.

 

Dobra napisałem się, a teraz poproszę o wyjaśnienie, które to zasugerowane tutaj problemy są takim drobiazgiem, który w ocenie przyczepy można pominąć, bo "ona ma już swoje lata"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego Michalc3 - nie chciałem Ciebie ani tym bardziej żadnego z pozostałych uczestników forum urazić. W żadnym momencie mojego krótkiego (podkreślam) postu nie napisałem, że "czepiasz się pierdół" ani tym bardziej nie zarzuciłem Ci braku profesjonalizmu w ocenie potencjalnych wad i możliwych pułapek. Cieszę się, że udzielacie pomocy teoretycznej nam - mniej doświadczonym.

Zauważyłem jedynie, że rozmawiamy o przyczepach 30 - letnich, które zostały sprowadzone z zachodu nie dlatego, żeby wzbogacić krajobraz pięknych jezior polskich ale żeby się ich pozbyć. Być może właśnie dlatego, że mają już 30 lat i dotychczasowym właścicielom nie dostarczają już przyjemności zapewne z powodu ich braków i uszkodzeń. Naprawy jakie zostają przy nich wykonane w większości są prowizorkami wykonanymi za pięć dwunasta przed sprzedażą. Oby poszła.  

Dlatego proszę - mniej spinania się. Wszyscy tutaj jesteśmy z jednego powodu - ponieważ kochamy taki sposób spędzania wolnego czasu. 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bisior, może źle napisałem, ale gdybym poczuł się urażony, to pewnie bym skrótowo odpisał ;) Niestety, masz to nieszczęście, że sens naszych wskazań podważało już parę osób, więc napisałem nieco dłuższe wyjaśnienie. W mojej odpowiedzi nie nawiązywałem akurat do Ciebie w kwestii "pierdół". Dobrze - ja nie czuję się urażony i, mam nadzieję, Ty też nie :) Jeśli jest inaczej - to sorki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zauważyć ,że zaznaczone listwy przy Dethleffs-ie są prawidłowe ponieważ tam gdzie kończy sie listwa w którą wsuwa sie kedrę wklejone są zwykłe kątowniki. Jeśli spojrzysz na inne przyczepy Dethleffsa z tych lat to w każdej jest tak samo (również w mojej).

Słusznie, pomyliło mi się z inną przyczepką i  wydawało mi się, że listwa powinna być taka, jak na lewej ścianie, jednak w tej tak nie jest i oczywiście masz rację.

Na zdjęciach z oferty, poza różnymi datami, co w zasadzie o niczym nie świadczy, nie widać w takim razie poważniejszych usterek.

Gdyby układ wnętrza i kwota były akceptowalne, to chyba warto by było ją obejrzeć, aby zweryfikować rzeczywisty stan. :hmm:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-dethleffs-rd2-1995-rok-CID5-IDiDbaW.html#6993f56d1d;promoted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie przyczepy #6 DETHLEFFS RD2 1995 ROK otrzymałem dodatkowe zdjecia

 

wklejam link. Czy to dobra praktyka czy raczej wklejac zalaczniki do wiadomosci /takie organizacyjne pytanie/

 

https://drive.google.com/open?id=0B9w_r6OvvZfEb2otLTBzT1AxRE0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem wg siebie - lepiej wklejać bezpośrednio tutaj zdjęcia, bo zależy na czym otwieram załączniki i bywa z tym różnie, a tutaj w tekście posta zawsze obraz się ładuję automatycznie, a i wiem że nie odosobniony jestem w tym poglądzie :skromny: .

Rozumiem że dużo "zachodu" z tym będzie, ale licz się z większym odzewem w ten czas :skromny: - bo lepiej mi mieć wszystko "na wierchu" niż za każdym razem po to "gdzieś sięgać".

 

 

Ładna cepka moim zdaniem :]

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka wydaje się fajnie utrzymana. Jednak przy oglądaniu, zwróciłbym baczniejszą uwagę na meble - zauważ, pomiędzy kuchnią, a tym pokojem, nad drzwiami przesuwnymi, tam coś się krzywi. Przypuszczalnie miejsce zmęczone od ruchów, ale do bliższego przyjrzenia. Raczej nie jest to znaczący problem. Po drugiej stronie jest szafa. Na zdjęciu pod sufitem widać, jakby płyta była lekko napęczniała. Tu już trochę ostrożniej. Jeśli napęczniała, to jak wygląda w tym miejscu sufit - dokładnie obmacać. Potem wzdłuż ścianki przedniej szafy, pod samym sufitem wygląda, jakby ktoś tam klejem nasmarkał - do sprawdzenia. Nad drzwiami wejściowymi, sam narożnik ściana - sufit - w cieniu i słabo widać, ale może być tam wilgotno - tak mi to jakoś wygląda.

Jak widać gość na życzenie zrobił kilka dodatkowych fotek, ale też nie wie co Ci pokazać. Przyczepa, moim zdaniem, warta poznania organoleptycznego ze wskazaniem na zakup. Przy czym absolutnie nie do wyjazdu samodzielnego, bo się napalisz i zdrowy rozsądek pójdzie się paść :) Zabrać kogoś z okolic, poprosić o pomoc w oglądnięciu i decydować. Gdzie ta budka stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.