Skocz do zawartości

knaus-dla Swietego - pomoc przy zakupie


swi3ty

Rekomendowane odpowiedzi

witam moje zdanie jest odwrotne to znaczy że sprowadzone są w lepszym stanie niż nasze w Polsce ponieważ jeżdzą po lepszych drogach i stoja pod dachem np. w Holandii przyczepy stoja w wynajętych hangarach bo mają przepis że przyczepa nie może stać na posesji czy pod blokiem mam 2 przyczepe sprowadzona i jest ok ale trza mieć oczy szeroko otwarte pozdrawiam i powodzenia :skromny:

Ok ale jeszcze pytanie przy jak budżecie? Jeśli handlarz sprowadza przyczepę za 700 EU a potem sprzedaje za 1500 EU to oznacza, że co on kupił? Bo Holender nie oddaje przyczep za darmo, a za wartość rynkową.

 

Co innego przy droższych przyczepach. Wtedy doliczony zarobek handlarza nie równa się drugie tyle. I tylko o to mi chodzi, że jest część handlarzy, którzy kupują byle co, byle taniej bo liczą na to, że ciemny lud i tak wszystko kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

po zdjeciach to można sobie układ w środku obejrzeć  czesto sie  zdarza  że super przyczepa na zdjęciach a jak wsadzisz nos do środka to jest odrzut bo zalana i śmierdzi  żeby kupić przyczepe trzeba cierpliwości to nie jak samochód wybierasz 4 i któryś kupisz dla mnie najważniejsze jest żeby nie capiła  pierwsza była przywieziona przez znajomego wiec była okazja a druga z olx do rejestracji  okazało sie że pan sam sprowadza i wrzuca zdjęcia odrazu z zagranicy i to dobrze bo wiesz jak wygladała zanim dojedzie do Polski  proponuje na początek obejrzeć kilka ogłoszeń gdzieś blisko jak można sie przejechać ładne zdjęcia a w środku masakra i bedziesz miał porównanie ja na poczatek wtykam nos i już wiem co piszczy a potem reszta  :skromny:


Ok ale jeszcze pytanie przy jak budżecie? Jeśli handlarz sprowadza przyczepę za 700 EU a potem sprzedaje za 1500 EU to oznacza, że co on kupił? Bo Holender nie oddaje przyczep za darmo, a za wartość rynkową.

Co innego przy droższych przyczepach. Wtedy doliczony zarobek handlarza nie równa się drugie tyle. I tylko o to mi chodzi, że jest część handlarzy, którzy kupują byle co, byle taniej bo liczą na to, że ciemny lud i tak wszystko kupi

a własnie tam zdarzają sie tzw okazje ktoś już nie chce przyczepy albo zmienił na nową stara jeszcze stoi i odsprzedają taniej na takie okazje czekają polaczki  a zdarza sie że oddaja tylko za sprzątnięcie ale to już rzadko wiem bo mam znajomego który ściągał a czasami jest mała rzecz do naprawienia a oni sie w to nie bawią jak my

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#6

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-dethleffs-rd2-1995-rok-CID5-IDiDbaW.html#6993f56d1d;promoted

 

prosto spod Grunwaldu ;) Troche mniejsza niz zakladalem ale wizualnie ładna. Wnętrze też juz takie nowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#6

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-dethleffs-rd2-1995-rok-CID5-IDiDbaW.html#6993f56d1d;promoted

 

prosto spod Grunwaldu ;) Troche mniejsza niz zakladalem ale wizualnie ładna. Wnętrze też juz takie nowsze.

Ze zdjęć wygląda przyzwoicie.

...... ale ..... bo zawsze musi być jakieś ale (ze względu na czujność) .... zdjęcia z roku 2014 ... przez 2 lata nie może jej sprzedać ????

Warto takie pytanie zadać sprzedającemu ....a w razie czego w związku z powyższym jak by się okazało, że jest chęć zakupu ... to zbijać z ceny.

Pozdrawiam

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki miales system ogladania. Zbierales powiedzmy 5-6 ofert i poswiecales z 3-4 dni objazdowka i zakup czy tez meczyles o zdjecia rozmowy itp i jechałes "w punkt". Bo przerazaja mnie koszty wycieczki do Holandii. Chcialbym uniknac akcji typu skoro i tak jechalem taki hektar to biore co jest. Poza tym czy masz jakis sprawdzony portal (http://www.marktplaats.nl/). No i jak tam to wyglada tzn czy szukac po ofertach indywidualnych tylko i odpuszczac komisy? Pytam konkretnie o Holland.

Przy tak małym budżecie wyjazd do NL mija się z celem. Co innego jak chcesz wydać taką kwotę ale w EURO :). Wtedy jak najbardziej. Jak to juz koledzy pisali - przyczepa eksploatowana po polskich bezdrożach będzie bardziej narażona na rozłażenie niż taka z Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małym budżecie wyjazd do NL mija się z celem. Co innego jak chcesz wydać taką kwotę ale w EURO :). Wtedy jak najbardziej. Jak to juz koledzy pisali - przyczepa eksploatowana po polskich bezdrożach będzie bardziej narażona na rozłażenie niż taka z Holandii.

 

no tak tez mi z kalkulatora wyszlo .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest słuszna uwaga i mechanizm jest oczywisty. Zakup od kogos kto dbal i jest karawaningowcem wydaje sie opcja lepsza. Poza tym przyczepa juz zarejestrowania nie wybebeszona itp. No ale z braku laku sledze to co jest wystawiane. Czytajac opinie ludzi bardziej doswiadczonych sam sie ucze na co zwracac uwage. Poza tym zauwazylem ze jest kilka etapow w kupowaniu... Najpierw wydaje sie ze cos dostaniemy za male pienadze i w dobrej jakosci. To raczej mit. Potem podwyzszamy budzet i przy odrobinie cierpliwosci i bez "podjarki" udaje sie cos znaleźć konkretnego. Widac u mnie jeszcze ten 1 etap ;)na niedziele umowiony jestem z uzytkownikiem KURUS. Sprzedaje swoja.

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-beyerland-390-d-sprinter-CID5-IDiMDxZ.html

 

cena spoza budzetu ale chce zobaczyc - bo czlowiek z rozmow sympatyczny a i przyczepa wyglada na zadbana. (mila odmiana po rozmowach z handlowcami) ;)

 

uklad podobny do tego co mi pasuje wiec zapowiada sie wartosciowa wizyta.

Tak, potwierdzam, miałem podobne etapy. Liczyłem początkowo że za 6 tyś kupię coś przyzwoitego. Szybko zmieniłem zdanie. Nawet jak podwoiłem budżet to było za mało.

A Kurusia przyczepa, jeszcze za nim trafiła na olx, była by moja gdyby nie to że szukałem większej. Także jak tylko Ci układ pasuje to się nie zastanawiaj nawet.....

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejny sprzedający profesjonalista .... wstawiać zdjęcie z kapciem a później pewnie gadka, że opony zdrowe...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sprzedający profesjonalista .... wstawiać zdjęcie z kapciem a później pewnie gadka, że opony zdrowe...

nie pij wiecej gdzie ty kapeć w niej widzisz w hobby

przynajmniej jest na czym cene targować

Edytowane przez andross (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pij wiecej gdzie ty kapeć w niej widzisz w hobby

 

Wcisnij CTRL + F5 to tez zobaczysz, chyba ze jestes wypity to juz ci bedzie obojetne....

 

o tej wlasnie pisze - ale jak sie linki wkleja jako zawartosc a nie odnosniki to tak pozniej sie dzieje...

 

BTW - hobby to jakis ulep - przednia sciana robiona, bakista pewnie podklejana od spodu przy parapecie - listwa nie oryginalna.... w tylnej scianie sruby na wylot... i pozostalosc po bagazniku - bagaznik pewnie do wziecia za dodatkowa kase... a kasa - jak za 5 lat mlodsza....

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#6

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-dethleffs-rd2-1995-rok-CID5-IDiDbaW.html#6993f56d1d;promoted

 

prosto spod Grunwaldu ;) Troche mniejsza niz zakladalem ale wizualnie ładna. Wnętrze też juz takie nowsze.

ładna ale brak chyba kibelka a to ułatwia życie  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sprzedający profesjonalista .... wstawiać zdjęcie z kapciem a później pewnie gadka, że opony zdrowe...

Witam!

Mam podobne odczucia. Może w tym przypadku, to tylko jednostkowe niedopatrzenie, ale w dużej części, rynek sprzedaży przyczep tak właśnie wygląda. W sprzedaży i usługach (nie tylko), dominują najczęściej wyzyskiwacze, partacze i dyletanci, a rzetelność, to wyjątkowe zjawisko.

nie pij wiecej gdzie ty kapeć w niej widzisz w hobby

Nigdy nie zrozumiem celu prymitywnych uwag w rzeczowej dyskusji :niewiem: - przepraszam.

BTW - hobby to jakis ulep - przednia sciana robiona, bakista pewnie podklejana od spodu przy parapecie - listwa nie oryginalna.... w tylnej scianie sruby na wylot... i pozostalosc po bagazniku - bagaznik pewnie do wziecia za dodatkowa kase... a kasa - jak za 5 lat mlodsza....

To fakt. Dodam, że Chateau też miejscami jakaś klejona :hmm:

post-8228-0-73787600-1484356471_thumb.jpg

ładna ale brak chyba kibelka a to ułatwia życie  :skromny:

Poza brakiem "kibelka", brakuje też dużych fragmentów, oryginalnych listew narożnych prawej ściany, czyli stan niepewny.

post-8228-0-29473000-1484356645_thumb.jpg

 

Dethleffs bez "kibelka" i podejrzany, Hobby lepiona z przodu, Adria ma kapcia i pewnie "coś" jeszcze, a Chateau też daleka od ideału.

Z drugiej strony, przy tak małym pułapie cenowym, zdjęcia można wklejać w nieskończoność, a i tak w znakomitej większości, zawsze coś podejrzanego na nich będzie.

Nie ma w takim przypadku możliwości, aby przyczepę zweryfikować bez osobistego oglądania. Wiadomo, że przy cenach tak niskich, przyczepy muszą mieć jakiś feler(y).

Pozostaje pytanie, czy jest to na tyle ważne, że rzutuje na istotne cechy przyczepy i jej kondycję w najbliższym czasie, czy może jest to jedynie aspekt estetyczny, a to wyjdzie wyłącznie podczas oglądaniu "na żywo".

IMHO

PS

Lepszą opcją byłoby chyba obejrzenie dwóch, trzech przemyślanie wyselekcjonowanych ofert, własnoręczne zrobienie bdb. zdjęć szczegółów budzących wątpliwości i dopiero takich zaprezentowanie do oceny na forum.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.