Skocz do zawartości

panele sloneczne, aku, solary, wybor,


chopinek12

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kosma napisał:

Sorry Magneto ale ja nie mam żadnych informacji oprócz mocy 90W.Panel jest na przyczepie ,przyczepa na mazurach , w kwietniu jak mi się uda zrobię zdjęcie tabliczki i wstawie a na razie to co się dowiedziałem od sprzedawcy tegoż panela /kupiona 5 lat temu przez poprzedniego właściciela/który tez nie jest w stanie mi powiedzieć parametrów że generalnie moc panela doładuje w naszych warunkach klimatycznych akumulator o pojemności o połowę mniejszą więc tak jak zauważył Grafkr/dzięki za info/ około 50Ah.

Informację jaką uzyskałem od sprzedawcy to taka że mógłbym podłączyć równolegle drugi panel równolegle /są już do tego specjalne konektory/ale o podobnej mocy , różnica nie powinna przekraczac +/- 20% więc około 100/110W.Wtedy mając na dachu 200W akumulator 95Ah byłby ok.

Odezwał się do mnie sprzedawca panela i podał mi parametry tej mojej 90W a więc prąd ładowania 5,25A prąd zwarciowy 5,9A napięcie nominalne 17,4V napięcie jałowe 22,2V panel kupiony 6 lat temu.Mają teraz w sprzedaży 100W o tych samych parametrach więc wedłuch nich mógłbym je połączyć równolegle na dachu tylko regulator mam za mały bo potrzeba 20A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

7 godzin temu, kosma napisał:

Odezwał się do mnie sprzedawca panela i podał mi parametry tej mojej 90W a więc prąd ładowania 5,25A prąd zwarciowy 5,9A napięcie nominalne 17,4V napięcie jałowe 22,2V panel kupiony 6 lat temu.Mają teraz w sprzedaży 100W o tych samych parametrach więc wedłuch nich mógłbym je połączyć równolegle na dachu tylko regulator mam za mały bo potrzeba 20A.

Jeszcze raz wybacz "kosma", że Cię tak wałkuję z tymi parametrami Twojej instalacji PV ale podejrzewałem zastosowanie panelu wysokonapięciowego z jałowym napięciem powyżej 35 V. W połączeniu z regulatorem PWM efektywność Twojego 90 W panela od razu spadłaby o ok. połowę. A tak nadal mniemam, że coś z Twoją instalacją jest nie tak. Inni też mają panele 90-100 W z aku 100 Ah, z podobnymi albo i większymi potrzebami prądowymi dają radę. Bez najprostszych pomiarów można gdybać, np. cóś kradnię prund, może panel nie ma diód obejściowych (bypassów) itp. Biorąc pod uwagę Twój 90 W solar i efektywność panela ze względu na warunki oświetleniowe średnio na poziomie tylko 20 % to ładowanie powinieneś mieć ok. 1 A razy 8 h daje 80 Ah. Oczywiście dołożenie nowego panela może rozwiązać problem ale też osobiście przychylałbym się do kolejnego 90 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Niestety nie mam odpowiedniej ilości postów więc nie mogę dodać do odpowiedniego działu,ale mam na sprzedaż zestaw do montażu Sika, dziś kleiłem swój panel .Zapraszam do zakupu cena 100 PLN. 50%ceny a zawartość prawie pełne.Moge wysłać do ceny należy dodać koszt przesyłki.Lub osobisty Białystok.

IMG_20190330_164447.jpg

IMG_20190330_164456.jpg

IMG_20190330_164508.jpg

IMG_20190330_164526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.