Skocz do zawartości

Winiety 2017


Miodzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie,

patrząc na linki podesłane przez Voku czy dobrze zrozumiałem mają zestaw: auto + przyczepa powyżej 3,5T to na terenie Słowacji kupuję dwie winiety po 14 Euro a na terenie Węgier kupuję winietę D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że kupuje się dwie osobno tak jak pisze Tom na auto i osobno na przyczepę niezależnie od DMC nie wiem dlaczego piszesz 14 euro ja widzę 10 euro

 

EDIT

A dobra bierzesz na 30dni :P

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

patrząc na linki podesłane przez Voku czy dobrze zrozumiałem mają zestaw: auto + przyczepa powyżej 3,5T to na terenie Słowacji kupuję dwie winiety po 14 Euro a na terenie Węgier kupuję winietę D2.

Na Węgrzech jeżeli masz 7 lub mniej miejsc to wystarczy d1 i już. Tydzień temu 43zl zjadło z karty. Zakup online z domu.

 

Lepszy numer zrobiłem na Słowacji bo pomyliłem numer rejestracyjny przy wystawianiu winiety. Po kilku godzinach i 2 mailach szybko błąd naprawiono. Dostałem potwierdzenie na maila i SMS. Na drodze bez problemów. Polowania nie było. W Bratysławie czarny superb kombi nie oznakowany zatrzymuje, trzeba pilnować się ograniczeń.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Węgrzech jeżeli masz 7 lub mniej miejsc to wystarczy d1 i już. Tydzień temu 43zl zjadło z karty. Zakup online z domu.

 

Lepszy numer zrobiłem na Słowacji bo pomyliłem numer rejestracyjny przy wystawianiu winiety. Po kilku godzinach i 2 mailach szybko błąd naprawiono. Dostałem potwierdzenie na maila i SMS. Na drodze bez problemów. Polowania nie było. W Bratysławie czarny superb kombi nie oznakowany zatrzymuje, trzeba pilnować się ograniczeń.

Na Słowacji wszędzie się trzeba pilnować. Tam nawet za +1 potrafią zatrzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem się nie zgodzę, jadę na stałe ok 95 do 99 kmh na navi i mają mnie w nosie.

Bo oni jak w PL olewają cepki. Ale spróbuj w zabudowanym szybciej niż 50 pojechać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bo oni jak w PL olewają cepki. Ale spróbuj w zabudowanym szybciej niż 50 pojechać

Jakoś przez te wszystkie lata jazdy przez Czechy i Słowację jeszcze nie zapłaciłem a często jadąc w słońcu nie widzę liczydła ( Cytryna XP ) i pewnie wszędzie przekraczam :skromny: ale naklejki Vinetki  :policja: często sprawdzali zarówno przez lornetkę jak również jadąc pasem obok :]:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.04.2017 - jadąc na południe przez Czechy po raz pierwszy zdarzyło nam się, że na pierwszej stacji paliw przy D1 zaraz za granicą nie mieli winiet... żadnych! Trzeba było się ratować inną stacją w Ostravie, dwa zjazdy dalej.

Wcześniej stacja należała do Shella i nawet w nocy nie było problemów z zakupem, teraz to jest jakiś EuroOil.

Trasa ta jest bezpłatna jeszcze 4 węzły dalej do zjazdu na Ostrava Rudna - jeśli zamierzacie kupować winiety po trasie trzeba przewidzieć taką okoliczność.

MOP Rowień Zachód - nie polecam! Czeska 10 dni - 75 zł - w Czechach płacąc kartą z konta zdjęło 48,71 zł (310 KC), Austria 10 dni - 65 zł (8,90 eu kupując w Austrii) przy obecnym kursie 37,65 zł.  

 

Komplet na MOP 140 zł, przy zakupie w krajach obowiązywania 86,36 zł - ponad 5 dychów taniej ;)

 

Za to LPGa na tej EuroOil mieli taniej niż u nas przy A1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tej stacji załapałem się na miesięczną dzień wcześniej. I z karty mi zdjęło mniej niż Gusia piszę cenę tygodniowej na MOPie w PL :) . Co ciekawe moi teściowie jeżdżą od Boboszowa i zawsze kupują w PL (również za 75 zł tygodniówkę), bo jak twierdzą : nigdy nie ma tygodniówek po czeskiej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Czechy nie da się kupić online w dobrej cenie z wysyłką?

 

Da się na tollticets tylko trzeba dać sobie z tydzień zakładu zanim doślą  :) Jeśli termin wyjazdu pewny to bardzo dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.