Skocz do zawartości

Winiety 2017


Miodzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oczywiście że tak. Węgrzy mają zresztą całą broszurkę po polsku. Wystarczy przeczytać:

 

http://toll-charge.hu/files/document/document/165/hd_brosura_POL.pdf

 

 

KATEGORIE POJAZDÓW

Kategorię pojazdu mechanicznego należy zawsze podać zgodnie z urzędowym wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu (na podstawie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu mechanicznego oraz liczby osób, które pojazd może przewozić).
Liczbę osób, które pojazd może przewozić, należy podać zgodnie z urzędowym wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu (S.1 – Liczba miejsc siedzących, wliczając miejsce kierowcy), a nie na podstawie liczby miejsc ocenianych wzrokowo.

Pojazdy kategorii D1: motocykle i pojazdy osobowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, przystosowane do przewozu do 7 osób z kierowcą włącznie, oraz ich przyczepy;
Pojazdy kategorii D2: wszystkie samochody osobowe nieuwzględnione w kategorii D1 (które mogą przykładowo przewozić więcej niż 7 osó B) oraz pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony i kampery;
Kategoria pojazdów B2: autobusy – pojazdy mechaniczne przystosowane do przewozu pasażerów, z więcej niż 9 stałymi miejscami, w tym miejscem dla kierowcy;
Kategoria pojazdów U: przyczepy pojazdów w kategoriach D2 i B2, dla których należy każdorazowo wykupić uprawnienie na numer rejestracyjny przyczepy.


Witam,

Kara 106 euro! i nakaz opuszczenia Węgier do północy. Tak więc kupujcie winiety uważniej niż ja :-) Pozdrawiam.

 

Wygląda na to, że po prostu Cię nacięli. Opłata 106 euro z niczego nie wynika. Nakaz opuszczenia kraju tak samo. Za nieprawidłową winietę masz dokonać nadpłaty i tyle. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jacyś przebierańcy byli.

Swoją drogą ja w tym roku miałem śmieszną sytuację z viaboxem. Mianowicie, nie wiem czemu wyłączyłem przyczepę jak wyjechałem z PL, ale to mało istotne. Istotne jest to, że po przekroczeniu granicy austryjacko -węgierskiej moje magiczne pudełko zaczęło pikać i to na prawie każdej bramce drogi krajowej (mimo że przyczepa wyłączona). Już się bałem , że może to ten sam system, ale przecież u nich liczy się tylko auto....milion myśli w głowie kosmatych, czy nie zapracowałem na jakiś mandat. Telefon do Tomiego z pytaniem czy na Madziarach się coś nie pozmieniało, trochę mnie uspokoił. Telefon do ITD -pani mówi że to niemożliwe :) i tak obiechałem całe Węgry z pikającym na mniej więcej połowie bramek :) Miał ktoś coś podobnego ?

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jacyś przebierańcy byli.

Swoją drogą ja w tym roku miałem śmieszną sytuację z viaboxem. Mianowicie, nie wiem czemu wyłączyłem przyczepę jak wyjechałem z PL, ale to mało istotne. Istotne jest to, że po przekroczeniu granicy austryjacko -węgierskiej moje magiczne pudełko zaczęło pikać i to na prawie każdej bramce drogi krajowej (mimo że przyczepa wyłączona). Już się bałem , że może to ten sam system, ale przecież u nich liczy się tylko auto....milion myśli w głowie kosmatych, czy nie zapracowałem na jakiś mandat. Telefon do Tomiego z pytaniem czy na Madziarach się coś nie pozmieniało, trochę mnie uspokoił. Telefon do ITD -pani mówi że to niemożliwe :) i tak obiechałem całe Węgry z pikającym na mniej więcej połowie bramek :) Miał ktoś coś podobnego ?

ja tak miałem i władowałem pudełko do schowka i do tej folii co mi dali :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pika czasami na Węgrzech, ściągam wtedy urządzenie do schowka. Może koleżanka miała w samochodzie 9 foteli i to wystarczy na mandat.

Albo nawet 8. Bo chyba do 7 foteli jest kat. D1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Austria wprowadza winietę elektroniczną https://shop.asfinag.at/(już dostępne) - 10 dniowa 9 eu 

Równocześnie w 2018 będą funkcjonowały też winiety klejone - cena ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna ewentualność - zarejestrowany jako ciężarowy "M" w dowodzie.. wtedy druga winieta na przyczepę. D2+U

To chyba najbardziej prawdopodobne, jeśli w profilu jest wpisany Amarok. Szkoda, że Ollaolla już się nie odezwała w temacie.

W ichniej broszurze piszą że niby DMC i liczba osób wg dowodu rejestracyjnego, ale wątpię, aby odpuścili rodzaj pojazdu, wynikający z homologacji.

Z kategorii w broszurze wynikałoby że Amarok podchodziłby pod D2, a wtedy do D2 jakakolwiek przyczepa to obow. U na przyczepę (konkretną przyczepę z podanym numerem rej.).

Z kolei cokolwiek osobowego zarejestrowanego jako osobowy, do 7 osób i do 3,5t, z przyczepą, to D1 tylko.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.