Skocz do zawartości

Spawarka


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tak już jakiś czas myślę o spawarce, dzisiaj temat powrócił jak poczytałem temat Commandera o pospawaniu sanek na koło. Wydaję się prosta sprawa ale bez spawarki ani rusz, myślicie że taka wystarczy? http://allegro.pl/spawarka-transformatorowa-hecht-1808-maska-szczot-i6120989081.html?no-rwd=1

Tak, jest to najtańsza jaka wyskoczyła na allegro, ale moje potrzeby w tym zakresie są naprawdę minimalne. Właśnie teraz pospawać sanki, zasami jakieś pierdoły. Jak nigdy tego nie robiłem jest to w miare proste do ogarnięcia? Czy żeby jako tako spawać trzeba dużo praktyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku...

Nie wierz w opis, że tą spawarką skutecznie pospawasz elektrodą 2,5, chyba, że będziesz grzał łączone elementy. Jak nie masz wprawy w spawaniu to ciężko Ci będzie spawać 2 a elektrod 1,6 nie spotkałem.

Pomyśl nad koszem aluminiowym z profili będzie droższy ale lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść sobie spawarkę na elektrody - to jest dobre do pospawania zawiasów w starej stodole 

zanim sie nauczysz to ci przejdzie ochota na zrobienie czegoś 

 

bardziej bym widział przygotowanie wszystkiego samemu i danie prawdziwemu spawaczowi do zrobienia , szkoda było by zgubić koło i jeszcze krzywdy narobić  :]

 

mam pod ręką TIGa, migomat , gaz - ale jak mam coś pospawać to daję to komuś kto się zna , chyba, że coś na próbę to sam posmarkam a potem kolega zrobi to jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku...

Nie wierz w opis, że tą spawarką skutecznie pospawasz elektrodą 2,5, chyba, że będziesz grzał łączone elementy. Jak nie masz wprawy w spawaniu to ciężko Ci będzie spawać 2 a elektrod 1,6 nie spotkałem.

Pomyśl nad koszem aluminiowym z profili będzie droższy ale lżejszy.

Tego się obawiałem, spawarka nie tylko do tego kosza ale do innych orzydomowych rzeczy. Ale fakt faktem nie mam o tym pojęcia, nigdy nie spawałem. A z alu to jakbyś polecał połączyć? Poskręcać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawarką transformatorową do drobnych prac w domu będzie dobra 100 - 120A zasilana na 230 i 400V a jak wciągniesz się w spawanie to wszystko pospawasz malutkimi elektrodami.

Co do kosza to jakbym miał robić sobie to spawałbym tigiem, może tez być skręcany ale ja jakoś tego nie widzę. Aaa i profile bym wybrał zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt faktem nie mam o tym pojęcia, nigdy nie spawałem. 

 

Kup też http://allegro.pl/trzonek-raczka-uchwyt-do-skalpela-skalpel-nr-4-i5062515382.html

Może jakiś wyrostek domownikowi jak zaboli?

 

Bez grama złośliwości!

Po co Ci spawarka jak o spawaniu pojęcia nie masz? Stojący grat i parę stówek w błoto. Jak raz dwa razy w roku jest coś do pospawania to idziesz albo do fachowca, albo z sankami i flaszką do kumpla który ma sprzęt i się zna. Robota wykonana fachowo, flaszka sympatycznie obalona, grat nie zajmuje miejsca, parę stówek w kieszeni. Mój sąsiad chciał zaoszczędzić i sobie kupił spawarkę i płot zrobił. Są zdjęcia owego płotu w sieci z mnóstwem komentarzy "jak się spawać nie powinno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko migomat i to min 200A spawasz stal i alu oczywiście TIG lepszy do alu, jacekzoo widzę że lokalizacja Dolny Śląsk nie wiem jakie strony ale zapraszam do mnie pokaże objaśnię a spawam konstrukcje i stalowe i aluminiowe sprawdzisz sobie posiadam też elektrodową ale nie używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko migomat i to min 200A spawasz stal i alu oczywiście TIG lepszy do alu, jacekzoo widzę że lokalizacja Dolny Śląsk nie wiem jakie strony ale zapraszam do mnie pokaże objaśnię a spawam konstrukcje i stalowe i aluminiowe sprawdzisz sobie posiadam też elektrodową ale nie używam

 

czyli tłumacząc na polski - wystrugaj konstrukcję, weź męskiego kwiatka 0,7 i przyjedź na spawanie , zobaczysz jak to robi fachowiec i odechce ci się spawarki za 300zł  :skromny:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobna chodzi i daję radę oczywiście, że migomat lepszejszym by był ale na użytek domowy wystarcza podobna a i 2/3 na elektrody (licząc średnią gwarancje na 3 lata-wniosek sam sobie wysnuj) kupisz w cenie jedego miga

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spawaniu cienkościennych profili trzeba mieć pojęcie. Osobiście (jeszcze) nie zgłębiłem, chociaż sprzęt się już zakurzył (nie powiem, używany był). A plany były że hoho. Ani na rzeczach konstrukcyjnych ani przy samochodzie/cepie nie będę się wprawiał, bo to robota na MIGa, a nie elektrodą rutylową (otuloną). W praktyce jak nie masz wprawy, uważaj, będzie wyglądało na pospawane, ale nie będzie przetopu i po prostu się rozleci pod byle obciążeniem (a jak wypalisz dziury w profilach, będziesz zmniejszał amperaż i tym bardziej jechał po wierzchu). Sprawdzone, pierwsze lekcje odrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze poszukać na początek taniej spawarki inwertorowej około 300zl na allegro,myślę że to będzie dobre rozwiązanie do nauki spawania

Edytowane przez Pyrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum jestem nowy ale w spawaniu mam trochę doświadczenia. Spawałem elektrodą otuloną, migomatem i tigiem.

Z tych 3 metod uważam ,że najtrudniej jest elektrodą otuloną. Najprościej i najszybciej to migomatem. Najlepiej natomiast TIG.

Można kupić cienkie elektrody 1,6mm. Nie nadaje się spawarka z linku jednak do spawania profili cienkościennych. Tak jak wyżej zalecałbym jednak pospawanie u kogoś kto ma doświadczenie. Przy nauce spawania przydała by się teoria żeby nie "odkrywać Ameryki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego odpuściłem temat :) przy ilości spawania jaką bym uskuteczniał to te 300zl wystarczy mi chyba dożywotnio na flaszki dla kogoś za fatyge :P

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.