Skocz do zawartości

sylwester (częściowo) w pociągu Jaworzyna Śl. - Kamieniec Ząbkowicki


cityflipper

Rekomendowane odpowiedzi

kurde... jakoś niechcący napisałem w tytule Sylwester małą literą - no trudno.

 

Szczegóły są tu:

 

 

 

http://muzeumtechniki.pl/sylwester-pod-para/

Edytowane przez cityflipper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tak ...

 

Byliśmy na paradzie Parowozów we wrześniu tego roku - totalna porażka, przejazd pokazowy odbył się 30 minut wcześniej niż planowano bo był opóźniony IC i lokomotywy zabytkowe puszczono szybciej by nie blokowac torow - z zapowiadanych 3 przejazdów odbyły sie 2 a trzeci to nawet smiechu nie byl warty...

50% ludzi którzy przyjechali na pokaz zostali zrobieni na szaro bez słowa informacji, że nie będzie 3 przejazdu - po 45 minutach od konduktora pociągu zabytkowego ludzie uzyskali tę informacje a nie z megafonów....

 

Co do zabytkowego pociągu - chcieliśmy sie nim przejechać - podarowaliśmy sobie przyjemność, wyjechał 25 minut po czasie - nie zdarzylibyśmy na przesiadkę powrotną do domu, pociag brudny i caly okopcony - w ogóle nie posprzatany - tak na żywca wzięty z bocznicy po długim staniu... o zwrocie kasy za bilety - nie bylo mowy "przecież przejazd sie odbył - to Panstwo sami zrezygnowaliście w chwili odjazdu" ....

 

Generalizując - totalna amatorszczyzna - komunikacja nie istnieje... i naciąganie naiwnych...

 

 

filmik z TRZECIEGO przejazdu w zalaczeniu 

 

https://www.facebook.com/bartosz.kucharski.56/videos/10154548914712460/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trafiliście Bartek o kilka lat za późno. Byłem wiele razy na paradzie, a najlepsze były chyba w 2010 i 2011 w trakcie Zlotów (oficjalnego i półoficjalnego)  w Sławie. 

Potem to już była równia pochyła. Tarcia na linii PKP Cargo które będąc wiecznym bankrutem nie paliło się aby dokładać kasę do parowozowni która nie jest w stanie na siebie zarobić, a Ministerstwem Kultury które też na taki cel do sakwy sięgać nie chciało ponieważ Parowozownia nie była instytucją kulturalną.

Szczęśliwie się to zmieniło 29 czerwca 2016 gdy na mocy porozumienia PKP Cargo, Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, Powiatu Wolsztyńskiego i Gminy Wolsztyn Parowozownia stała się "Instytucją Kultury", Teraz Ministerstwo już musi brać pod uwagę przydział jakiejś kasy na ten cel. 

 

Pałam nadzieją że wróci parada w stylu takim jaki pamiętam sprzed paru lat, gdy na dwóch torach jechały najpierw solo, a potem połączone 10-12 parowozów. 

 

A jak zrobimy jesienny Zlot w Karpicku koło Wolsztyna, to wówczas forumowo się przejdziemy ciuchcią!

http://www.camping.wolsztyn.pl/galeria_3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak zrobimy jesienny Zlot w Karpicku koło Wolsztyna, to wówczas forumowo się przejdziemy ciuchcią!

http://www.camping.wolsztyn.pl/galeria_3.html

 jak Karpicko - to koniecznie  Rogale Świętomarcińskie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek - o WolszTynie nie smiałbym pisać negatywnie... Tak jak Tobie/Wam parada parowozow kojarzy mi sie Wolsztynem a ten w Jaworzynie to chińska podróbka za duża kasę.

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak zrobimy jesienny Zlot w Karpicku koło Wolsztyna, to wówczas forumowo się przejdziemy ciuchcią!

http://www.camping.wolsztyn.pl/galeria_3.html

 

Sławek rozumiem że zgłaszasz chęć organizacji  :yes:  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może "chęć" to tak, chociaż po Przybrodzinie nadal mnie ciary przechodzą. Ale z pomocą przyjaciół chyba temat byśmy ogarnęli. Kemping fajny, do jeziora 150 metrów, za miedzą bardzo zadbany i urokliwy, pełen ładnych knajpek no i parowozów Wolsztyn. Nie mówię nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może "chęć" to tak, chociaż po Przybrodzinie nadal mnie ciary przechodzą. Ale z pomocą przyjaciół chyba temat byśmy ogarnęli. Kemping fajny, do jeziora 150 metrów, za miedzą bardzo zadbany i urokliwy, pełen ładnych knajpek no i parowozów Wolsztyn. Nie mówię nie :)

 

Ja po Przybrodzinie to do dziś szukam kempingu z pomieszczeniem dla matki karmiącej  :palacz:

No ale na poważnie to u mnie Antek strasznie zajarany pojazdami szynowymi i za taki zlot to byś był bohaterem w moim domu  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.