Skocz do zawartości

Dokąd jeździcie?


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, to liczàc 200-250km od wrocka. Moje dzieciaki nie są takie że usiedzą na miejscu, chyba jak wszystkie. Tak myślałem poodwiedzać jakieś aquaparki, ale w sumie jeden kokretny mam pod nosem, we wrocławiu. Nie wiem może jestem albo za bardzi sceptyczny albo nie wkręcony w temat, ale w pl to średnio z atrakcjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie, to liczàc 200-250km od wrocka. Moje dzieciaki nie są takie że usiedzą na miejscu, chyba jak wszystkie. Tak myślałem poodwiedzać jakieś aquaparki, ale w sumie jeden kokretny mam pod nosem, we wrocławiu. Nie wiem może jestem albo za bardzi sceptyczny albo nie wkręcony w temat, ale w pl to średnio z atrakcjami

Chyba raczej nie wkrecony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrakcji wszędzie pełno i gdzie się nie ruszysz może być fajnie, kwestia podejścia ;)  Nie szukaj gotowca bo to co ktoś bedzie polecał dla ciebie może być marne, każdy jest inny i coś innego lubi itp wiec określcie swoje upodobania i je realizujcie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi co innego. Moje dzieciaki (5 i 10 lat) nie przepadają za zwiedzaniem ale za to lubią wyjazdy do lasu, nad jezioro itp. itd. więc na weekendowe wyjazdy zdecydowanie wybieramy takie miejsca. U nas wyjazd na weekend to max 100km, a jak jest bliżej to nawet lepiej. Mamy takie dwie ulubione miejscówki, które są około 70km od domu ale mamy też taką która jest 25km i wciąż poszukujemy i poznajemy nowe. Dlaczego tak blisko? Ano dlatego, że kończymy w piątek o 15.00 pracę, żona odbiera młodszego z przedszkola, starsza wraca sama, ja jadę do domu, zapinam przyczepę, która praktycznie zawsze w sezonie jest gotowa do wyjazdu i dzień wcześniej zaprowiantowana, zjadamy jakiś obiad, a o godzinie 16 jesteśmy już w drodze i najczęściej około 17 - 17.30 siedzimy w plenerze popijając kawę. W niedzielę też siedzimy ile się tylko da, bo nie musimy się martwić, że jeszcze 2-3 godziny jazdy przed nami, a dzieciaki muszę iść w miarę normalnie spać, bo rano powrót do rzeczywistości i pobudka o 6.00.

Trudno polecić coś konkretnego mieszkając na drugim końcu Polski ale ja w okolicy Wrocławia widzę sporo fajnych miejsc :slina: . Z tym, że te miejsca dla mnie są fajne, a dla Ciebie pewnie oklepane jak dla mnie „fajne” miejsca w moim okolicy . Z takimi małymi bajtlami to ja jednak szukałbym miejscówek z fajnym placem zabaw, plażą, może jakieś parki rozrywki itp. Wszystko też zależy od częstotliwości tych wyjazdów, bo nie sposób co tydzień jeździć do Zoo czy dinoparku. My osobiście staramy się jak najczęściej wyjeżdżać na weekendy (w sezonie ciepłym nawet co tydzień) więc raczej wybieramy odpoczynek i lenistwo na łonie natury niż kolejny zamek, muzeum czy pieszą wycieczkę które to pasjami odwiedzamy i uskuteczniamy w czasie urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano przy śniadaniu roztrząsaliśmy temat. I w sumie doszliśmy do wniosku że szczyt frajdy dla moich smarków to las, kałuża z błotem, kalosze i patyki :P chyba na początek w ten sposób będziemy kombinować, rowery na dach i pojechać gdzieś do lasu. Widząc jaką zajawke ma starsza samą przyczepą to przez najbliższe dwa lata samą frajdą będą wypady z buda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano przy śniadaniu roztrząsaliśmy temat. I w sumie doszliśmy do wniosku że szczyt frajdy dla moich smarków to las, kałuża z błotem, kalosze i patyki :P chyba na początek w ten sposób będziemy kombinować, rowery na dach i pojechać gdzieś do lasu. Widząc jaką zajawke ma starsza samą przyczepą to przez najbliższe dwa lata samą frajdą będą wypady z buda.

To Niedzwiady będą idealne :wub: do tego ciepła i czysta woda w jeziorze lichenskim B)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendowe wyjazdy blisko zdecydowanie jak pisze reflexes. Właśnie po to, aby dość szybko zrobić po wypoziomowaniu przyczepy psssssyt z Żoną :D Lubuskie niby obfituje w jeziora i miejsca gdzie można pojechać, ale jako, że mam nawigację która prowadzi tylko do pewnego sosnowego lasu i czystego jeziora to tam najczęściej :D :D, bo jest tanio i dobrze dla nas . Dłuższy weekend owszem, można polecieć dalej i do 200 km, albo nawet nad morze ( zaraz S3 będzie cała do Szczecina otwarta bez zwężek to będzie lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 aby dość szybko zrobić  psssssyt z Żoną

 

 

masz dmuchaną żonę  :look: , mało kto ma odwagę przyznać się tak publicznie  :]

 

 

a co do samego wyjazdu to nie widzę problemu pojechać daleko, najwyżej zostawiam budę na tydzień i potem kontunuuję zwiedzanie za tydzień albo dwa 

w zeszłym roku tak zwiedzałem włochy latając darmolotami w te i nazad  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, to Kuźnica Zbąska :)

 

 

masz dmuchaną żonę  :look: , mało kto ma odwagę przyznać się tak publicznie  :]

 

 

a co do samego wyjazdu to nie widzę problemu pojechać daleko, najwyżej zostawiam budę na tydzień i potem kontunuuję zwiedzanie za tydzień albo dwa 

w zeszłym roku tak zwiedzałem włochy latając darmolotami w te i nazad  :skromny:

 

Dmuchany mam tylko materac :) Co do psssyyyttt ...po prostu otwarcie piwa ( i w puszcze i w butelce :P )

 

Twój sposób to dobry sposób, zostawić cepkę i dojeżdżać, albo dolatywać- jest to opcja. Solo i 300km w miarę szybko się przejedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajnie, następne na liście :) i właśnie o takie lokalizacje mi chodzi. Bo wpisując w google camping to raz że wyskakuje tego cała masa a dwa że najbardziej te pozycjonowane a nie te fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajnie, następne na liście :) i właśnie o takie lokalizacje mi chodzi. Bo wpisując w google camping to raz że wyskakuje tego cała masa a dwa że najbardziej te pozycjonowane a nie te fajne

Jest tam tak jak wielokrotnie powtarzałem: las, prąd i woda. Do sklepu rower, albo dłuższy spacer, w sezonie ośrodek Wrzos i Oaza w weekendy trochę hałasują, ale też można i coś zjeść tam i w bilarda pograć i piłkarzyki, ale ten las i pole biwakowe są dla mnie ważniejsze i lepsze. W tym roku stałem tam tez przez ponad tydzień i do pracy z przyczepy dojeżdżałem :) Lubię to miejsce dzięki mojemu bratu. Dzięki niemu mam cepkę i dzięki niemu znam miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz świetne położenie. Dobre drogi i dziesiątki miejscówek. Bartosz już Ci tam wszystko nakreśli jak się spotkacie, tylko notuj bo możesz mieć problemy z zapamiętaniem :P:piwo:

 

Patrząc już tylko na miejsca spotkań forumowiczów to masz miejscówki na 2-3 lata do przodu. Mój zasięg na weekend zwykły do Wrocka nie sięga - a jedynie do Turawy. Na początek możesz pojechać do Campusu Domasławice, znajdziesz ich na FB.

 

tylko 3 razy zapytaj czy nie ma akurat koncertu czy imprezy integracyjnej.

 

Ja z kilku powodów zrezygnowałem z wyjazdów weekendowych w 2016 roku, postanowiliśmy zmniejszyć ilość wyjazdów a za to jeździć na więcej dni. Aktualnie w domu zostawiam tylko żyrandol i lodówkę, więc pakowanie i rozkładanie na miejscu zajmuje dużo czasu. Wyjazdy od czwartku lub środy po pracy do poniedziałku 4-5 razy a zamiast 6-7 wyjazdów na 2 noce... dla mnie bajka - jeżeli się da. Na takie wyjazdy odległość powyżej 300km jest akceptowalna - pod warunkiem dobrego dojazdu. Od kiedy otwarto obwodnice Łodzi A1 - to kierunek północny zdominował u mnie sezon 2016.

 

Teraz w zasięgu na majówkę mam też Bałtyk (ok 520km) z czasem przejazdu 5,5-6,5 H. Odnośnie majówki - fajnym sposobem na uniknięcie tłumów jest przekroczenie granicy kraju, sam wybierz której.... Fajnie jest odpoczywać (w 2017 można i 9 dni) patrząc na zapracowanych Czechów czy Słowaków. W aquaparkach i zoo pustki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.