Skocz do zawartości

woda


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na panelu masz włącznik od pompki,  podczas jej pracy powinna palić się tam kontrolka. Pompka zadziała tylko wtedy gdy sprawny jest czujnik ciśnienia, bo prawdopodobnie tak masz rozwiązaną instalację. Szukaj go w szafce lub koi na wężu idącym od przyłącza pompki. Wychodzą z niego dwa przewody załączające pompkę. Czujnik ma pokrętło z regulacją ciśnienia które załącza jego styki. Prawdopodobnie jest rozbieralny. Jeśli instalacja jest ciśnieniowa możesz w sumie założyć dowolną baterię, u mnie fabryka założyła z mosiądzu :] jak w domu.  W Anglii z oszczędzaniem na MW przyczepy się nie p...lą

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kranami są mikro styki ,czyli ciśnieniowa nie była ,w łazience tylko na ciepłej powinien być ,zobacz czy jest gniazdo na mikro styk ,jak jest to ktoś wyciągną ,bo mieszanej instalacji nikt nie buduje ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojler powinien być w obudowie styropianowej

Dokładnie.

bojler ma dwie funkcje gaz + 230

Tu bym polemizował. Jak to ustaliłeś :hmm:

http://elektrosklad.pl/index.php?k81,pompy-niskonapieciowe-dc-pompy-tloczne,masz stronkę ta o ciśnieniu 2,4 bara poczytaj sobie jak działa ,troszkę hałasuje ale nie zawodna,

 

Napiszę tak: jeżeli mówimy o bojlerze "Carver Cascade", który jest sprawny, posiada wymagane zabezpieczenia, tzn. takie, które w krytycznej sytuacji odpowiednio zadziałają (bojler nie był przez nikogo "drutowany"), to maksymalne ciśnienie wody dla instalacji, w której jest zamontowany, nie może przekraczać 1,3 bar

Z tego powodu, pompka wody powinna zapewnić ciśnienie wody właśnie w tym zakresie, czyli do max 1,3 bar

wszystko jest tylko było odkręcone ,poprzedni właściciel chyba spuszczał wodę

 

Spuszczanie wody nie wymaga rozkręcania całego bojlera. :nono:

Raczej ciśnienie go "rozsadziło" (może niesprawność układu podgrzewania wody, a może zostawiono wodę w bojlerze na zimę ...) :hmm:

przyczepa nie jest zła , wracałem z nią 350 km i goniłem ją 100km/h i szła jak po sznurku.

 

Nie bałeś się?

Nie chodzi mi w pytaniu o to, że Tobie coś się stanie, ale o innych na drodze - biorąc pod uwagę nieznany Ci stan przyczepy. :hmm:

no to jak dales 3 tys - to OK, warto nawet sie poswiecic w remont gdy jest tylko podgnita...

 

Tylko najpierw trzeba zdawać sobie z tego sprawę, ;)  a Kol. maliniak jest w tej kwestii niepoprawnym optymistą.

trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że po za wodą to coś w niej jednak nie hula. A może właśnie ta woda hula ? tylko w ścianach.

 

To najprawdopodobniej może być goła prawda, niestety.

ściany są oklejone tapetą ,na wiosnę to zerwę [...]

 

Remont przyczepy najlepiej zacząć od całej "skorupy", a nie od sprzętów. Instalacje, sprzęt i wyposażenie robi się na końcu i to już sama przyjemność.

Można oczywiście poszczególne sprzęty w międzyczasie remontować indywidualnie, ale po co zajmować się instalacją wody przed remontem nadwozia przyczepy :niewiem:

Nie wyobrażam sobie oddychania powietrzem zawierającym zarodniki grzybów. Jak do tej pory, wiele wskazuje na to, że w tej przyczepie tak właśnie jest, więc remont kapitalny jest konieczny, stąd moja sugestia. Poza tym, to dobry moment, aby niektóre instalacje poprawić, zmodernizować, a nawet zrobić od początku, aby wyeliminować pewne niedogodności występujące w "angielkach". :hmm:

ale nikt  nie może odpowiedzieć na moje  pytanie ,co steruje pompą przez odkręcenie  wody ,a zwłaszcza ciepłej zimna może być bezpośrednio podłączona mikrostyk pompa a ciepła?

 

Zależy od wersji przyczepy i zamontowanych przez producenta sprzętów.

W "angielkach", podobnie, jak w innych przyczepach, nie ma reguły. Sterowanie mogło odbywać się spadkiem ciśnienia w instalacji wody (co wcale nie oznacza, że jest to typowa instalacja ciśnieniowa), jak również microswitch'ami umieszczonymi w poszczególnych kranach (tak może było w Twojej przyczepie, choć niekoniecznie - do sprawdzenia baterie wody:

kuchenna, umywalkowa i prysznicowa, jeśli prysznic jest). Rozmawiamy teoretycznie, bo dotychczas nie zamieściłeś istotnych zdjęć ze swojej przyczepy, choćby tych baterii wody, o które pytasz. Typ posiadanego kranu, jaki opisałeś, wskazuje na istnienie typowej instalacji na microswitch'ach, ale wył. główny dla pompki na tablicy rozdzielczej, mógłby z kolei sugerować istnienie w instalacji wody włącznika tzw. "ciśnieniowego" (poz. "wyłączony" podczas spuszczania wody z układu) - reszta informacji w podlinkowanych tematach.

 

Przykład wyłącznika ciśnieniowego montowanego w "angielkach". Były też i trochę inne, w formie sześciennego "klocka", ale nie mam fotki pod ręką.

post-8228-0-28935300-1481428640_thumb.jpg

 

Odnośnie inst. wodnej, to podaję przykładową lekturę do przeczytania. Są tam np. rysunki wyjaśniające działanie i sposób podłączenia baterii wodnych z microswitch'ami do pompki wody:

http://forum.karawaning.pl/topic/13468-pompa-wodu-z-allegro/?p=316498

http://forum.karawaning.pl/topic/19454-poznaje-swoją-angielkę/?p=422963

http://forum.karawaning.pl/topic/11098-ciśnienie-wody-rozsadza-bojler-problem/?p=265324

http://forum.karawaning.pl/topic/12826-części-używane/?p=299592

http://forum.karawaning.pl/topic/12533-jaka-pompa-wody/?p=291843

http://forum.karawaning.pl/topic/3824-bojler-gazowy-carver-cascade-2/

 

Plus te tematy, które podałem Ci tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/22960-bateria/?p=504902

Niestety, samo zadawanie pytań nie wystarczy, musisz trochę własnego czasu poświęcić i poczytać forum i nie jest to złośliwość,  :nono:  tylko konieczność ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no, ale wcześniej nie napisałeś Koledze, że masz jakiś ogranicznik ciśnienia za pompą i że jest on potrzebny ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki układ jak na zdjęciu, tylko dodatkowo za A20 jest trójnik i jedno na zimną a drugie do bojlera gaz/el. najprostszy sposób na zrobienie u Ciebie to pompka w zbiorniku wyłącznik ciśnieniowy (na schemacie jest pompka z wyłącznikiem ciśnieniowym) akumulator ciśnienia i dalej jak zima to jak na schemacie a jak ciepła to jeszcze do bojlera, przed wyłącznikiem ciśnieniowym warto zamontować zawór zwrotny. W takiej konfiguracji nawet laik podłączy elektrykę (poziom gimnazjum) :D tylko pamiętać o bezpieczniku!

post-22150-0-43235300-1482077848.jpg

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

zakupiłem przyczepę bez pompki i zbiornika.

Jaką pompę wybrać?

Z tego co mówił sprzedający, jest podgrzewacz, nie ma miejsca na zbiornik z wodą(musi być zewn.)

 

Przyczepa posiada takie kurki, czy mają one mikrowłączniki?

 

post-26790-0-00629000-1496305086_thumb.jpg

post-26790-0-26164600-1496305102_thumb.jpg

post-26790-0-75974600-1496305201_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem przyczepę bez pompki i zbiornika.

Jaką pompę wybrać?

Z tego co mówił sprzedający, jest podgrzewacz, nie ma miejsca na zbiornik z wodą(musi być zewn.)

 

Przyczepa posiada takie kurki, czy mają one mikrowłączniki?

 

Witam!

Przeczytaj np. posty #46 i #50.

Twoje krany z pewnością posiadają mikroswitch'e, a przyczepa zewnętrzne gniazdo do przyłączenia pompki wody (zbiornik zewnętrzny). Typ gniazda pompki determinuje jej typ (są różne przyłącza). Jeśli w przyczepie masz bojler do podgrzewania wody, to pompka nie może podawać wyższego ciśnienia, jak 1,3 bar.

Pompkę dostać można czasem na portalach aukcyjnych (All..., Ebay) lub w sklepach karawaningowych (UK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że przyczepa jest ode mnie 90km, jeszcze jej nieodebrałem.

Mam poniższe zdjęcia, które chyba świadczą o zamontowanym bojlerze.

Będę miał 3dni po odebraniu przyczepy na dołożenie, wypieszczenie i zorganizowanie kilku części m.in.

pompkę przed wyjazdem na ,której woda będzie mi niezbędna. 

post-26790-0-67384800-1496349944_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdjęcie pokazuje, że masz bojler (pytanie tylko, czy szczelny i sprawny).

Obok "kratki" bojlera masz właśnie klapkę, pod która jest wejście dla pompki (woda i jej zasilanie) oraz filtr wody.

Patrząc na to realnie, bardzo wątpię, abyś w trzy dni ogarnął temat. Pasująca pompka i zbiornik zewnętrzny, powinny być na standardowym wyposażeniu dla tej przyczepy. Jeśli nie ma, to zbiornik łatwo czymś zastąpić, nawet doraźnie, natomiast z oryginalną pompką będzie gorzej (w Polsce rzadko się trafia). Istnieje możliwość przerobienia tej części instalacji dla pompki standardowej (opisy są na forum), ale jak na to nie spojrzeć, w trzy dni z tym wszystkim raczej się nie uporasz. Jak pokazują różne tematy dotyczące "angielek", problemy dopiero zaczniesz odkrywać, choć nie musi to być regułą i oczywiście tego Ci nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że przyczepa jest ode mnie 90km, jeszcze jej nieodebrałem.

Mam poniższe zdjęcia, które chyba świadczą o zamontowanym bojlerze.

Będę miał 3dni po odebraniu przyczepy na dołożenie, wypieszczenie i zorganizowanie kilku części m.in.

pompkę przed wyjazdem na ,której woda będzie mi niezbędna. 

Napisałem do MagnumMotorHomes.co.uk

 

 

Hi David

 

Looking at the photos it looks like you have a “Truma Crystal 2 Filter Housing”, which you would normally plus a pump into that drops into a barrel

 

That Truma pump is no longer available, however Whale have made a pump with a end that sifts that housing

 

They are £34.95 plus postage at £4.95 and look like the below

 

Sprzedawca wstawił od razu zdjęcie pompy.

 

Na forum https://www.practicalcaravan.comotrzymałem taką odpowiedź:

 

 

Having looked closely at the photograph, it's a Truma Crystal unit. This was not supplied as original so a previous owner must have replaced it at some time.

Check the Truma web site for suitable pumps and connectors.

 

 

Różne spojrzenia na ten sam temat...

Muszę się wstrzymać do odbioru przyczepy.

 

Ponizej zdjęcie do pierwszego cytatu MagnumMotorHomes

post-26790-0-65358700-1496501195_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.