Skocz do zawartości

DYSKUSJA na temat miejsca XXI zlotu karawaning.pl


finger

Rekomendowane odpowiedzi

10 min. w obie strony  :]

Czyli dobrze szacowałem w poście #79  :yay:

 

Ze 2 min. mniej ... na godzinie to 12 min. oszczędności czyli na kolejny zestaw :) 7 zestawów realne na godzinę przeprawić - no chyba że komuś auto nie odpali na zjeździe to się przedłuży  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sto zestawów nie przyjedzie o jednej godzinie, a nawet nie wszyscy tego samego dnia. Część będzie już w piątek inni w sobotę, a i przy takim długim weekendzie  warto, dla tych co mają daleko, zrobić "międzylądowanie" i zwiedzić coś  po drodze i przyjechać w niedzielę.

Przy wyjeździe będzie sprawniej, bo przeprawa praktycznie tylko w jedna stronę.

 

Przecież Zlot można rozpocząć już na stałym lądzie w oczekiwaniu na przeprawę ! :pub: 

Nic tak nie integruje jak wspólne utyskiwanie na trudności, organizatora, złą pogodę itd.

To mogą być najwspanialsze chwile na Zlocie...   :winner: 

To jest karawaning i nie musi być na już, na miejsce, tu i teraz !   

 

 

 Jak się nie będziecie wiercić promem w te i nazad to będzie dobrze.

 

Przywieźcie zapasy na czas pobytu i  pomyślcie o zagospodarowaniu czasu na miejscu. Jakieś gry, konkursy, wycieczki rowerowe (rowery przez kładkę).  Na ośrodku jest wypożyczalnie sprzętu wodnego - przy sprzyjającej pogodzie to dobra opcja na wypełnienie czasu na miejscu. Może jakieś zawody kajakowe ?    :hmm:

 

Trzeba jedynie dopytać o ilość przyłączy wodnych i elektrycznych. Latarki będą potrzebne.

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności bo w ten sposób okaże się, że w ogóle nie ma sensu organizować zlotu. Z tego co zauważyłem to zawsze jakaś grupka przyjeżdża dzień wcześniej, czasami co nie którzy odjeżdżają później. Dla tego jest to wszystko planowane już teraz aby zaplanować wolne/urlop.  Wiadomo, że jadąc 500km nie przyjedzie się z dokładnością 30 minut ale ja wole poczekać z 2 godziny niż pół dnia albo i jeszcze dłużej.

Wszystko można tylko trzeba chcieć i się dogadać kto, kiedy i na którą godzinę. A jak ktoś nie ma ochoty na przyjazd to nie przyjeżdża, tak jak napisał chris i problem rozwiązany.

Edytowane przez MARIOczy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjazd/Zjazd + powrót promu - ok 10 min. jeden zestaw.

Poniżej kilka foto terenu kempingu Internos

post-15991-0-70576400-1482315782_thumb.jpg

post-15991-0-21751300-1482315787_thumb.jpg

 

Miejsce głównego ogniska

post-15991-0-81411200-1482316053_thumb.jpg

 

Prom - długość przeprawy .... w tle 4 domki holenderskie "do wynajęcia"

post-15991-0-97982400-1482316057_thumb.jpg

 

TOM

Realnie patrząc przyjazd ludzi na camping będzie w różnych porach i dniach ... ale wyjazd najprawdopodobniej w ten sam dzień (nie licząc wyjątków) - przy ok 120 zestawach - to szacunkowo zajęło by ok 20 godz. - jest to już poważny problem logistyczny (nie licząc żadnych przestojów).

 

.... ale miejsce jest klimatyczne .... to trzeba przyznać :)

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam uważnie wszelkie wypowiedzi i wdzięczny jestem za rzeczową dyskusje :ok:  dostrzegam wady tej miejscówki i mam mieszane uczucia lecz może przy odrobinie chęci udało by się uporać ze wszystkim :hmm:  Pamiętajmy jednak że to tylko propozycja i nic nie jest przesądzone :nono:

 

Mamy taką dużą społeczność a nie ma propozycji alternatywnych :niewiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytam całkiem poważnie, nie śmiejcie się.

Czy to jezioro jest jakieś głębokie?

 

Pytam, ponieważ teren wygląda dość solidnie (m2) ale zastawiam się co w przypadku gdyby zaistniało jakieś niebezpieczeństwo typu ogniowego (będą grile, będzie ognisko, ktoś uśnie w cepe z fajką w reku, nastąpi gdzieś zwarcie, uderzenie pioruna (w któryś maszt antenowy z cepki, czy flagi bo będą to jedne z wyższych punktów na tafli wody) i inne prawdopodobne przypadki).

 

Cepki będą gęsto ułożone jedna obok drugiej, jak na każdym zlocie - wiadomo.

Tylko na każdym było gdzie się ewentualnie oddalić na bezpieczną odległość, a tu jest to mocno ograniczone.

 

Pytam o to bo miejsce wygląda fajnie a już na pewno dość "egzotycznie" jeżeli chodzi o PL i chętnie bym je odwiedził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem poważnie odpowiem za swoją załoge ... jak by było jakieś niebezpieczeństwo ze strony natury to mam zawsze rowery i kajak w gotowości a i pływać i biegać nieźle potrafimy więc ... spi....my co sił :ok:  nie zważając na zostawiamy sprzęt B) W razie niebezpieczeństw ze strony ludzi to najlepszą obroną jest atak  :boks: 

 

No i liczymy że jakiś strażak będzie :hmm:  to się zajmie opanowaniem sytuacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strusiu w bród nie przejdziesz ale jak umiesz pływać to bez problemu przepłyniesz wzdłuż kładki.

 

Swoją drogą ciekawa uwaga co by gdyby i czy jest tam jakiś sprzęt gaśniczy typu motopompa, ssawniaki i węże tłoczne z sikawkami. Zwłaszcza, że mają tam być setki osób i dzieci. Kładka wąska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam uważnie wszelkie wypowiedzi i wdzięczny jestem za rzeczową dyskusje :ok:  dostrzegam wady tej miejscówki i mam mieszane uczucia lecz może przy odrobinie chęci udało by się uporać ze wszystkim :hmm:  Pamiętajmy jednak że to tylko propozycja i nic nie jest przesądzone :nono:

 

Mamy taką dużą społeczność a nie ma propozycji alternatywnych :niewiem:

Wiem, że  był Przybrodzin ale czy był Skorzęcin?? :)

 

www.skorzecin.net.pl

 

Rozmawiałem dziś z p. Z MOSIR - u i stwierdziła, że ośrodek powinien już być otwarty od 28.04.

Miejsca jest sporo, przyłączy prądowych także , z wodą nie powinno być problemu.. (nie wiem tylko jak z prysznicami bo nawet w sezonie prysznice z ciepłą woda były płatne)

Więcej szczegółów udzielę po jakimkolwiek zainteresowaniu ogółu,  gdyż muszę wystosować oficjalne pismo do prezesa o planowanym zlocie i po akceptacji owego otrzymam konkretną informację o tym, jak ośrodek będzie przygotowany. Dla niezorientowanych jest to ośrodek, który czynny jest tylko w sezonie (właśnie od maja do września), tzw wielkopolskie Mielno :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu byłem w bardzo dużym ośrodku wypoczynkowym. Charakterystyczne były 3 albo 4 okrągłe budynki (rotundy) dla gości. to było nad jakimś jeziorem i pamiętam, że jeździliśmy stamtąd zwiedzać Warszawę. Nie mogę tego ośrodka znależć i sobie przypomnieć gdzie to było. Czy ktoś kojarzy taki ośrodek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu byłem w bardzo dużym ośrodku wypoczynkowym. Charakterystyczne były 3 albo 4 okrągłe budynki (rotundy) dla gości. to było nad jakimś jeziorem i pamiętam, że jeździliśmy stamtąd zwiedzać Warszawę. Nie mogę tego ośrodka znależć i sobie przypomnieć gdzie to było. Czy ktoś kojarzy taki ośrodek?

Jachranka? ?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strusiu w bród nie przejdziesz ale jak umiesz pływać to bez problemu przepłyniesz wzdłuż kładki.

 

Swoją drogą ciekawa uwaga co by gdyby i czy jest tam jakiś sprzęt gaśniczy typu motopompa, ssawniaki i węże tłoczne z sikawkami. Zwłaszcza, że mają tam być setki osób i dzieci. Kładka wąska.

I kobiety !!! :]

Wody do gaszenia nie powinno zbraknąć ;) tfu tfu ... odpukałam w  niemalowane.

 

Przyszła odpowiedź z campingu na wyspie

 

"Witam,

przeprawa promem trawa ok 4 minut. W razie dalszych pytan, proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam"

Ed ... napisałam już to w 117 poście po bezpośrednim kontakcie tel. z panem promowym ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kobiety !!! :]

Wody do gaszenia nie powinno zbraknąć ;) tfu tfu ... odpukałam w  niemalowane.

Przepraszam i proszę o wybaczenie  :blagac:  :blagac:  :blagac:  :]  :]  :]

 

Jachranka? ?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Nie pamietam. Charakterystyczne były te piętrowe rotundy. Nigdzie nie spotkałem takich okrągłych budynków w ośrodku wypoczynkowym. To był chyba jakiś ośrodek sportowy.

Aaa i na pewno to nie był Wąchock gdzie przebudowano budynki przez córkę sołtysa  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.