Skocz do zawartości

Dlaczego camper?


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego tematu. Zawsze mnie zastanawiała wyższość campera nad budą, jak słysze i czytam to zazwyczaj jest tak że najpierw ktoś kupuje małä przyczepe, później dużą a na koniec awansuje na campera. Jak dla mnie camper nie ma zalet, jak jade z budą to jestem w pełni mobilny, zostawiam przyczepe na campingu i jeżdże solówką gdzie chce, przy camperze trzeba zwijać cały majdan, pomijam dużego campera z motorem albo małym samochodem na pokładzie. W przyczepie jest więcej miejsca, wiadomo zależy od wieloości, ale pomijam campera wielkości autobusu. I na koniec cena, kupić fajnego campera to z 10 razy tyle co przyczepa. Także jak to widzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem podobnego tematu. Zawsze mnie zastanawiała wyższość campera nad budą, jak słysze i czytam to zazwyczaj jest tak że najpierw ktoś kupuje małä przyczepe, później dużą a na koniec awansuje na campera. Jak dla mnie camper nie ma zalet, jak jade z budą to jestem w pełni mobilny, zostawiam przyczepe na campingu i jeżdże solówką gdzie chce, przy camperze trzeba zwijać cały majdan, pomijam dużego campera z motorem albo małym samochodem na pokładzie. W przyczepie jest więcej miejsca, wiadomo zależy od wieloości, ale pomijam campera wielkości autobusu. I na koniec cena, kupić fajnego campera to z 10 razy tyle co przyczepa. Także jak to widzicie

nie koniecznie ewolucja kończy się na kamperze, znam osoby nawet z tego forum, co wróciły bądź chcą wrócić do przyczepy Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem podobnego tematu. Zawsze mnie zastanawiała wyższość

 

Także jak to widzicie

 

nie ma wyższości kampera ani przyczepy - każde ma inne zastosowanie 

 

a dyskusji było pierdylion i żadna jeszcze nie zakończona niczym sensownym 

 

jak dla mnie i przyczepa i kamper ma zalety i wady w stosunku do tego drugiego , dlatego podróżuję i jednym i drugim i sobie bardzo chwalę oba środki wypoczynkowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusji tego typu było już wiele. Ta też nie zakończy się konsensusem.

 

Jak dla mnie camper nie ma zalet, jak jade z budą to jestem w pełni mobilny, zostawiam przyczepe na campingu i jeżdże solówką gdzie chce

 

A jak dla mnie kamper ma bardzo wiele zalet. Nie przesiaduję ciągle na tych samych kempingach tylko lubię wypoczywać co chwila gdzie indziej więc kamper byłby idealny. Staję, wyłączam silnik i ... mam gotowe wszystko czego potrzebuję, czyli spanie, jedzenie, ubrania pod ręką itd.

A z przyczepą jadę dużo wolniej, nie mam gdzie zaparkować w mijanych miastach więc niczego nie mogę łatwo zwiedzić, na kempingu muszę ciągle przenosić jakieś graty z samochodu do przyczepy i potem z przyczepy do samochodu (zwykle ładowność przyczepy nie jest wystarczająca by w samochodzie mieć pusto, a wszystkie potrzebne rzeczy w przyczepie), a zwiniecie majdanu gdy chcę wyruszyć dalej trwa ze dwie godziny. A kamperem przekręcam kluczyk i jadę. Niczego nie zwijam, bo niczego nie rozwinąłem.

Czyli mógłbym napisać, że przyczepa nie ma zalet, ale tak nie jest. I jedno i drugie jest inne więc przyczepę wybiera się do innego rodzaju wypoczynku, a kampera do innego. Nie ma jak tego sensownie porównać, bo to tak jakby się zastanawiać czy lepszy jest młotek czy śrubokręt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.