Skocz do zawartości

Białogard


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

już widzę minę sprzedawcy, jak zaproponujemy wycieczkę przyczepą bez ubezpieczenia, przeglądu i kasy jedziemy na wycieczkę po okolicznych skupach złomu :)

 

dla kolegi kupowałem w krakowie - podjechaliśmy , i po zaakceptowaniu zakupu następnym hasłem było ważenie - właściciel pomyślał gdzie jest w okolicy waga i pojechaliśmy jego samochodem z jego ogonem na ważenie , zapłaciliśmy z własnej kieszeni 20 zł za ważenie i wróciliśmy dobić targu 

 

nie widzę nic dziwnego w takim zachowaniu 

 

oczywiście waga ogona trochę odbiegała od tego co było w papierach , ale w rozsądnych granicach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 734
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko tu troche upierdliwe by było bo buda co ją chce jest w pełni wyposażona, tzn ma pełno talerzy, kubków itp. Chociaż rzuce hasło, zobacze co oni na to :) ktoś coś poradzi z tą trasą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla kolegi kupowałem w krakowie - podjechaliśmy , i po zaakceptowaniu zakupu następnym hasłem było ważenie - właściciel pomyślał gdzie jest w okolicy waga i pojechaliśmy jego samochodem z jego ogonem na ważenie , zapłaciliśmy z własnej kieszeni 20 zł za ważenie i wróciliśmy dobić targu 

 

nie widzę nic dziwnego w takim zachowaniu 

 

oczywiście waga ogona trochę odbiegała od tego co było w papierach , ale w rozsądnych granicach 

 

wiadomo, że każdy wyjątek potwierdzi regułę. Jakby to było u mnie pod domem też bym pojechał, mam 3 wagi w promieniu 2-3KM. Chodzi mi o klasycznego handlarza, gdzie na placu kilkanaście czy kilkadziesiąt przyczep, a jakiś klient sobie wymyślił ważenie - jakby cena była za kilogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że każdy wyjątek potwierdzi regułę. Jakby to było u mnie pod domem też bym pojechał, mam 3 wagi w promieniu 2-3KM. Chodzi mi o klasycznego handlarza, gdzie na placu kilkanaście czy kilkadziesiąt przyczep, a jakiś klient sobie wymyślił ważenie - jakby cena była za kilogram.

Może nie za kilogram, ale ta moja ma ładowność tylko 225kg, jak odpadnie ze sto na zachwianie wagi miedzy budą a papierami to troche mało mi zostanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie za kilogram, ale ta moja ma ładowność tylko 225kg, jak odpadnie ze sto na zachwianie wagi miedzy budą a papierami to troche mało mi zostanie

a co Cię trzyma z kilogramami ? chyba i tak łapiesz się na przekroczenie 3,5t ? jeżeli tak to ja osobiście szukałbym dalej. Ja zakładam do przyczep dużo dodatków (markiza, akumulator, mover, rowery, klima) w poprzedniej na styk mieściłem się w DMC mając chyba 380kg ładowności. Teraz mam coś ponad 550 kg i sam się zastanawiam co pokaże waga. Dla mnie ładowność 225kg = przeładowanie o 200+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ktoś coś poradzi z tą trasą?

 

chyba trójką najprościej - niekoniecznie najkrócej ale wygodnie , a skąd wyruszasz tak w ogóle 

 

wiadomo, że każdy wyjątek potwierdzi regułę. Jakby to było u mnie pod domem też bym pojechał, mam 3 wagi w promieniu 2-3KM. Chodzi mi o klasycznego handlarza, gdzie na placu kilkanaście czy kilkadziesiąt przyczep, a jakiś klient sobie wymyślił ważenie - jakby cena była za kilogram.

 

jak chce sprzedać to niech spełnia zachcianki klientów, przy założeniu że jest pewien towaru i nie zaliczy wpadki , bo ze zgniłymi angielkami to raczej nikt nie będzie ryzykował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Cię trzyma z kilogramami ? chyba i tak łapiesz się na przekroczenie 3,5t ? jeżeli tak to ja osobiście szukałbym dalej. Ja zakładam do przyczep dużo dodatków (markiza, akumulator, mover, rowery, klima) w poprzedniej na styk mieściłem się w DMC mając chyba 380kg ładowności. Teraz mam coś ponad 550 kg i sam się zastanawiam co pokaże waga. Dla mnie ładowność 225kg = przeładowanie o 200+

Viatoll już dynda na szybie, nje o to chodzi. Ona ma zmniejszone dmc z oryg 1350 na 1300, w sumke tylko 50kg różnicy. Nje będę w nią pakował movera, markizy itp rowery na holownik. Ładowność mi potrzebna na troche żarcia, ubranja, pościel, wode do baniaka i butle z gazem, jak sie zmieści to przedsionek. A ta mi się podoba, zwłaszcza układ. A nie chce jej przekreślać przez te 50kg

chyba trójką najprościej - niekoniecznie najkrócej ale wygodnie , a skąd wyruszasz tak w ogóle

 

 

jak chce sprzedać to niech spełnia zachcianki klientów, przy założeniu że jest pewien towaru i nie zaliczy wpadki , bo ze zgniłymi angielkami to raczej nikt nie będzie ryzykował

Tak jak zaznaczone, z jelcza laskowice. A waga jest na tej samej ulicy co handlarz, parenaście numerów dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekzoo, masa własna przyczepy, jak to ktoś tu kiedyś napisał jest podawana przez producenta z uwzględnieniem jednej albo dwóch butli z gazem i wody.

 

Skoro to polecany sprzedawca to chyba jedną butlę z gazem posiada, kabel do prądu też się pewnie znajdzie. Powodzenia

Jak z nim rozmawiałem to mówił że mają butlę żeby wszystko sprawdzić. Co prawda przyczepa która mnie interesuje ma polską instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz przez A4 do Iłowej i pozniej przez Nowogrod i Świdnice do S3 i pozniej do trasy gdanskiej... Dalej ale z Wroclawia sie jedzie 5,5-6 godzin... Wszystko na miejscu podlaczysz i sprawdzisz ... Pozdrawiamy z pierwszego wypadu "500" w okolice Jeleniej Gory - powital dzis rano nas mrozik minus 8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jacekzoo, masa własna przyczepy, jak to ktoś tu kiedyś napisał jest podawana przez producenta z uwzględnieniem jednej albo dwóch butli z gazem i wody.

Z butlą i woda itp to masa pojazdu gotowego do jazdy. MW to bez butli i całkowicie na pusto

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek mam prośbę czy mógłbyś napisać w kilku słowach w jaki sposób i czy ocieplasz podłogę przyczepy. Ja ostatnio rozłożyłem dywaniki aby było trochę cieplej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.