Jump to content
Jerzyk 60

Zakup przyczepy w Danii,

Recommended Posts

Jerzyk 60

Witam, mam upatrzoną przyczepkę w Danii, co muszę zrobić żeby żeby ją przyciągnąć do Polski

BartoszK

Jechać po nią, mieć OC i aktualne tablice... i cierpliwość do ich urzędów...

Jerzyk 60

Witam, tablice i ubezpieczenie muszę zabrać ze sobą ( jakieś podróżne ) czy można jechać na tablicach duńczyka.

Dzięki za zainteresowanie tematem

BartoszK

Wszystko musisz mieć Danii. Jego tablice, jego OC i umowę kupna sprzedaży. Później odsyłasz mu tablice i dowod. On odsyła ci wyrejestrowanie i dowod.

Effendi

Można też kwestę transportu i jazdy zorganizować inaczej, ale skoro już podpowiedź poszła to nie ma sensu " zawracać w głowie " pytającemu.

dzoker

A jak bym chciał przywieść przyczepę na lawecie. Jakie wtedy dokumenty potrzebne?

Wystarczy umowa kupna sprzedaży?

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

kmtaxi

Na lawecie możesz wieźć wszystko mając jedynie jakiś dokument pochodzenia. Co do przyczep z Danii, to sprowadzanie z tamtego kraju jest mało opłacalne ze względu na ceny, chyba, że w stanie mówiąc delikatnie po dzwonie. Podobnie jak we Francji.

Maras

Jak ma być na lawecie to warto przed wyjazdem znać szerokość budy co by nie było niespodzianki ,że laweta jest za wąska.    

Port

Mimo, że na lawecie, ale jeżeli jest zarejestrowana w Danii to i tak musisz mieć ubezpieczenie, więc po co kosztować się na lawetę, przyciągnij holownikiem.

Edited by Port (see edit history)

Cezarr

Mimo, że na lawecie, ale jeżeli jest zarejestrowana w Danii to i tak musisz mieć ubezpieczenie,

Czyli jeżeli wiozę coś na lawecie to muszę mieć na to ubezpieczenie mimo że nie porusza się na własnych kołach?

Pytam bo prawdopodobnie będę miał  kurs do Danii i trochę mnie to zdziwiło :hmm:

jacekzoo

Zależy jakie są przepisy, nie wiem dokladnie ale tam może być tak jak w polsce, każdy pojazd, czy na lawecie, czy na kołach czy jako kurnik musi mieć oc.

Cezarr

Ale skoro jedzie na lawecie to po co OC :hmm:   Nie uczestniczy w ruchu drogowym bezpośrednio.

Nie wiem może i tak jest muszę się zapytać.

Effendi

Mimo, że na lawecie, ale jeżeli jest zarejestrowana w Danii to i tak musisz mieć ubezpieczenie, więc po co kosztować się na lawetę, przyciągnij holownikiem.

Nie potrzeba OC  - jest na to zapis w ichniejszym PoRD

danielpoz

Zależy jakie są przepisy, nie wiem dokladnie ale tam może być tak jak w polsce, każdy pojazd, czy na lawecie, czy na kołach czy jako kurnik musi mieć oc.

Tam jest tak samo jak w Polsce więc oc nie jest wymagane. W ogóle w jakimś kraju jest taki absurdalny przepis???