Skocz do zawartości

Budapeszt


Paczek

Rekomendowane odpowiedzi

Zyczyłbym sobie takich kempingów w PL...

Na drugim placu jest fajniej. Nawet pralki automatyczne są w cenie, nie mówiąc o cieplej wodzie w zmywaku.

Mnie nic chamskiego tam nie spotkało. Nie wiem skąd ta opinia...

Wszystko tam jest w cenie. Dlatego ma on swoje niezaprzeczalne plusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale dla mnie cena nie jest jedynym wyznacznikiem. Chciałbym żeby taki standard Jacku miał kemping pod Krokwią w Zakopanem.

Strategiczne położenie mają oba identyczne.

Jak nam zwiedzać Budapeszt przez 3 dni to nie będę do jego dojeżdżał autobusem, tramwajem, a na końcu metrem. Wyjdę za bramę i już idę gdzie chcę... Ot moja filozofia.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja gorąco polecam kemping Haller. Znajduje się w samym centrum miasta. I przy zwiedzaniu o to właśnie chodzi!

Starodrzewem, cień, klimat i turyści ze wszystkich stron świata. Super atmosfera i w lipcu daliśmy spoko radę.

Do metra 10 minut zwykłym spacerkiem. W pobliżu 2 markety z normalnymi cenami. Wyście po pieczywo to 10 minut w obie strony.

 

Ja kupowałem bilety wyłącznie jednorazowe, bo przy 4 osobach to kalkulowało się najlepiej. Wyjazd rano w jedną stronę, człapanie i powrót późnym popołudniem.

Co warto zobaczyć? Co kto lubi...

Ja polecam:

1. ZOO ! Nie do opisania budynki z epoki i sama organizacja... Zarezerwuj cały dzień!!! Jest ogromne.

2. Wyspa Małgorzaty.

3. Wzgórze Gelerta.

4. starówka.

 

Jakby co pytaj, albo dzwoń (pw).

 

Dzięki za info, ale gdzie mam dzwonić ? 

 

To może puść "strzałkę" do mnie - oddzwonię . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie , fajnie ....Dziękuje 

 

Czyli już wiemy gdzie spać i jak się poruszać. 

 

A może podpowiecie jeszcze co zwiedzać . jak zwiedzać i w ogóle .... 

 

No i koniecznie coś dla 11-to latki ..... 

 

Może Oceanarium tam maja ?  ...a może jakieś wesołe miasteczko ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się napisać co zwiedzić bo tam jest tego tyle, że szkoda gadać. Tygodnia nie starczy aby wszystko zobaczyć.

 

Jak się ma mało czasu to można obskoczyć autobusem proponowane trasy albo popłynąć statkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się napisać co zwiedzić bo tam jest tego tyle, że szkoda gadać. Tygodnia nie starczy aby wszystko zobaczyć.

 

Jak się ma mało czasu to można obskoczyć autobusem proponowane trasy albo popłynąć statkiem

To tak jak ze Sztokholmem, byłem 5 dni czyli o jakiś miesiąc za mało  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haller jest ok do zwiedzania, jest też római fürdő camping jeśli w lecie to fajne miejsce bo tam jest obok basen, kolejką do centrum 20 minut. Standard późno gierkowy, ale tragedii nie ma. Dla urozmaicenia można Pap-Sziget w Szentendre ładne miasteczko i też da się dojechać do Budapesztu KM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haller jest ok do zwiedzania, jest też római fürdő camping jeśli w lecie to fajne miejsce bo tam jest obok basen, kolejką do centrum 20 minut. Standard późno gierkowy, ale tragedii nie ma. Dla urozmaicenia można Pap-Sziget w Szentendre ładne miasteczko i też da się dojechać do Budapesztu KM. 

 

O własnie. Tez chciałem polecić ten kemping ale mnie ubiegłeś :)  Tak jak pisała wcześniej Weronika - wykupić kartę dzienną na wszystkie środki komunikacji miejskiej, włącznie z kolejką podmiejską i zapomnieć o samochodzie. Na terenie kempingu basen - może cos sie zmieniło - byłem tak ok 10 lat temu :)

 

Co do atrakcji to ja dorzucę jeszcze:

 

Jaskinie Budańskie - http://www.budapest.com/city_guide/sights/caves/palvolgyi_cave.en.html    - mało kto o nich wie, a są przepiękne.

Kąpielisko Szechyniego - http://www.szechenyifurdo.hu/

Muzeum Techniki i Transportu - http://www.mmkm.hu/index.php/en

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.