Skocz do zawartości

Porada w zakupie


Boas43

Rekomendowane odpowiedzi

Beyerland zdecydowanie do skreślenia. Poobijana z każdej strony. Okno wymieniane (wystarczy zobaczyć uszkodzenia na boku tuż przy oknie). Tylny narożnik przy łazience, nawet jeżeli suchy (5% szansy) to wygląda źle. Przyczepa po kimś nie ostrożnym lub wypożyczalni. Obite oba boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tec miał ostatnio pięknego Dethleffsa do sprzedania. Widziałem, podziwiałem i nadal jestem pod wrażeniem :) Wydaje mi się, że widziałem ogłoszenie rownież na tym forum.

Edytowane przez Mik media (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętajcie jaki jest budżet i z jakich roczników są przyczepy, szukacie ideału w przyczepach które mają nawet 25 lat :look:

Ja nie mówię aby nie zwracać uwagi na przecieki i przyczepy zgniłe, ale jakieś wgniotki, zadrapanie czy nawet po gradzie to

raczej norma w takim roczniku. Oczywiście można trafić na ideał jak z salonu, ale to może potrwać lata :hmm:

Na jakiś kompromis trzeba jednak pójść. Tak mi się wydaje :niewiem:   ale decyzja należy do kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale czy wszystkie uszkodzenia budki dyskwalifikują ją do kupna...?

Ta nam się podoba ale z tyłu jest pęknięty a sprzedawca zapewnia że tylko plastik jest naruszone a konstrukcja już nie i nie ma przecieków

 

http://otomoto.pl/oferta/caravelair-a4009-zadbana-4-osobowa-bezwypadkowa-ID6yCMkT.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przyczepa dostała tam strzała.

Pęknięty zderzak oczywiście żadnej budki nie dyskwalifikuje. Ale pytanie jest takie czy nie rozszczelniła się tam też ściana.

Moja rada jest taka... Zacznij od szukania w wiarygodnych dla forumowiczów komisach, a potem w przypadku braku interesującej oferty oglądaj wszystko co leci...

Ale to tylko moja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a ja mam wrażenie że nowej, bo każda ryska powoduje że przyczepa jest traktowana jako złom.

Szkoda że nie możesz zobaczyć mojej, pokazał bym Ci co to kompromis.

Też nie przesadzaj, zobacz linkowanego bayerlanda i powiedz czy to kompromis czy przegnity złom. Ze zdjęć pewności nie ma ale ja obstawiam to drugie.a to na co zwrócił uwage podajrze marek z tym oknem to nie dyskwalifikacja a sugestia żeby obejrzeć jak jest zrobione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Czasem lepiej kupić z widocznym uszkodzeniem i z odpowiednio obniżoną ceną ale najlepiej kupić tanio w jednym kawałku. Pierwszy i  drugi przypadek prawie niewykonalny. Jak kupującemu się nie śpieszy to może coś wynajdzie ale jest naprawdę bardzo ciężko coś kupić. Wrzucaj linki "ciekawych" ofert będziem dumać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a ja mam wrażenie  że nowej, bo każda ryska powoduje że przyczepa jest traktowana jako złom.

Szkoda że nie możesz zobaczyć mojej, pokazał bym Ci co to kompromis.

Ależ ja nie szukam przyczepy która wygląda jak nowa - jestem tego zdania że nowe to jest jak się kupuje prosto ze sklepu/salonu. Liczę się z poobijanymi ścianami itp.....ale bez przesady ....na olx-ie jest już jedna wystawiona przyczepa z drzewem w środku :) (oczywiście współczuję jej właścicielowi, który wydał nie małą kasę na nią)

 

Linki będe wrzucał ale sezona na wystawianie przyczep już raczej zakończony.....i żeby nie było ogloszenia w forum też przegladalem i nawet jedna mi sie spodobała marki Caravelair ...ale za daleko :( 350 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Caravelair A4009 - oczywiście, tylko plastik... Tyle że on raczej wchodzi pod listwy krawędziowe, i niewykluczone, że pod nim nie ma blachy a styrodur i listwy (ten plastik pełniłby rolę zewnętrznego poszycia tyłu) - myślę że koledzy na forum wiedzą jak z tym jest, ale raczej tak. O ile zderzaki są zwykle nakładane na poszycie z blachy, to nikt nie robiłby poszycia z plastiku, po to żeby nałożyć je na blachę pod spodem. Jak to jest spękane to czy aby tam nie chlupie woda? Żeby się przekonać, trzeba byłoby zdjąć "plastiki" i rozszyć przyczepę na krawędziach. Może jeszcze nie widać przecieków, ale... raczej nikt tego na 100% nie sprawdzał, bo żeby się przekonać nie rozbierał tyłu i listew krawędziowych (i niby założyłby z powrotem ten sam popękany tył???). Za duże byłyby koszta samego rzetelnego sprawdzenia co jest na rzeczy, chociaż przyczyna mogła być prozaiczna, a nie wypadek czy "strzał" (zawadzenie o bramę czy słupek przy cofaniu). Jeśli tam coś wyjdzie, to kwestia tego, czy da się kupić tył (plastik), nie spękany i zdjęty w jednym kawałku, o nowym nie wspominając? Dość specyficznie to wygląda, i nie da się od biedy wymienić pasa blachy i odtworzyć malowań, chyba że klepać jakąś rzeźbę, ale wtedy nie będzie już taka ładna, skundli się. A jak jeszcze pod tym nasiąknięte lub wypróchniałe listwy (niekoniecznie uszkodzone od uderzenia) to kaplica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.