Skocz do zawartości

wtyk 13 pin, ale jaki


Michalc3

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kristofer napisał:

Najbardziej istotne w tej chwili do sprawdzenia, wydają się przewody podpięte do pin 1 i 2 zasilacza (dwa pierwsze od lewej).

Sprawdze to. 

 

4 godziny temu, Kristofer napisał:

Zastanawiam się, czy przypadkiem nie przystosował ktoś tej instalacji do zamontowania akumulatora w przyczepie :hmm:

Szukałem jakiś śladów po akurat i nic nie znalazłem.  Żadnych mocowań, przewodów itp.

 

Stara wtyczka miała podpięte zasilanie lodówki z przeciwmgielnego. 

Przawód z piciu 1 i 2 zasialcza idzie chyba do czarnej wtyczki pod łóżkiem i łączy się w tej silikonowe kostce. Sprawdze to jak będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A przede mną stoi konieczność zamontowania i podłączenia nowej lampy zawierającej żarówkę światła cofania. Kupiłem już oryginalną lampę ze światłem cofania w Burstner Polska  i kostką  na 6 PIN, w której jest sześć przeowdów ( zielony idzie od żarówki cofania)

Dziś wyciągnąłem kostkę zza lodówki i też jest taka sama kostka 6 pin ale, niestety brakuje tam  jednego przewodu - tego od światła cofania i jeden pin jest wolny. Muszę więc pociągnąć kabel 1,5 mm aż od samego przyłącza z przodu przyczepy. W Burstnerze ( nie wiem jak w innych ) na samym przodzie mam taką puszkę i chyba tam wchodzi kabel od wtyczki 13 PIN. Ale jeśli w kablu dochodzącym od wtyczki również nie będzie przewodu do światłą cofania ( a niestety nie widać go na schemacie instalacji w fabrycznej instrukcji z 2010 roku, którą sobie ściągnąłem z netu), to będę musiał również wymienić kabel z wtyczką.

Moje pytania do Was to :

-Chcę pociągnąć przez całą przyczepę jedną żyłę do lampy cofania - czy linka 0,75 mm2 wystarczy ( tak jest w instrukcji ) czy może lepiej dać 1,5mm2?

-czy można gdzieś dokupić styki (takie okrągłe bolce) do takich wtyczek jak na zdjęciu?Bo  jesli nie to będę musiał uciąć zielony kabelek przed wtyczką  i dorobić konektory.

- no i ostatnie czy wymieniał ktoś z Was kabel z wtyczką 13 pin po dyszlu? robić to samemu czy lepiej jednak dać jakiemuś elektrykowi?

 

-

 

 

20190524_194703_HDR.jpg

20190524_194636_HDR.jpg

20190521_185924_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pawel1966 napisał:

robić to samemu czy lepiej jednak dać jakiemuś elektrykowi?

Kwestia ceny, jak w jeepie przerabiałem gniazdo z 7 na 13 i elektryk za to przerobienie co wiązało się z rozbebeszeniem całego bagażnika, żeby zrobić jak trzeba i się podpiąć do kostki a nie rzeźba przy światłach, naprawienie świateł do jazdy dziennej i naprawienie licznika ( nie cofnięcie żeby nie było :D) wziął 200zł to mi by się nie chciało tego samemu robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekzoo U mnie w aucie jest podłączenie na światło cofania - chodzi mi o wymianę wtyczki z kablem idącym do przyczepy jesli nie będzie tam przewodu podpiętego do PIN 8 ( światło cofania ) . Chyba takie gotowce z odpowiednią długością kabla można kupić?Bustrner ma długi dyszel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kumam o co chodzi. Miałem na myśli cenę za jaką elektryk to zrobi. Jakby ode mnie wziął 50-100zł to by mi się nie chciało bawić i rozkminiać

A z jeepem to był przykład, dużo zrobił a mało wziął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.