Skocz do zawartości

Obowiązkowe trzynastostykowe gniazdo elektryczne haka?


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na oślepianie ppm narzekają ci co siedzą wysoko ,(czytaj kierowcy tirów mniemam że właśnie z wami jest ta dyskusja) i tylko dlatego, że ppm świecą nisko i ich światło w deszczową noc odbija się od mokrej nawierzchni i ich oślepia . Jeździłem i będę jeździł na pm tak jak stanowią przepisy ruchu drogowego . Gdyby wszyscy dbali o oświetlenie swoich aut i używali tak jak trzeba nie było by tej dyskusji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kimkolwiek, ja rozumiem, że jeździsz zgodnie z przepisami, choć ja nie kojarzę, bym często widział znak T5 w mojej skromnej karierze motoryzacyjnej:

 

T-5 Tabliczka wskazująca początek drogi krętej

Znak T-5

Źródło

Nie zmienia to faktu, że nawet jadąc zgodnie z przepisami, na drodze krętej oślepia się innych kierowców. Światła przeciwmgielne przednie zostały zaprojektowane tak, by strumień światła odbijał się między asfaltem a mgłą. Jeżeli mgła nie występuje, to światło oślepia wszystkich kierowców z przeciwka - i tych z TIR'ach i tych w osobówkach, bo strumień światła nie ma od czego się odbić i wali w gały. 

Nie wiem, czemu wymyślono taki przepis, chyba po to, by doświetlić drogę w zakrętach, jednak nie chciałbym być naprzeciwko Ciebie i zostać oślepiony przed zakrętem. Moje oślepienie co gorsza może spowodować kolizję z Tobą, więc nie wiem, czy to taka bezpieczna jazda dla Ciebie. Fajne jest w nowych samochodach doświetlanie zakrętów i to rozumiem. Ale jazda na przeciwmgielnych w warunkach dobrej przejrzystości :puk:

Kimkolwiek, ja to jestem pikuś jeżeli chodzi doświadczenie motoryzacyjne ale dużo osób na forum to osoby naprawdę z dużym bagażem doświadczeń i czasami warto się uderzyć w pierś - człowiek całe życie się uczy, ja też i naprawdę wiele wiedzy z tego forum można wyciągnąć. Tak więc skoro tyle osób trzyma jeden front to coś w tym jest. Oczywiście zrobisz jak chcesz, jednak pamiętaj, że utrudniasz jazdę innym przez co sam możesz być ofiarą.

IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

ale zawsze mogę zostać, takie niespełnione marzenie z dzieciństwa :-]

@Suzu4x4 nie wiem jak u Ciebie, chociaż podejrzewam że masz, ale ja mam C+E. Także jakby co to wio ? wszędzie szukają kierowców 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kimkolwiek napisał:

Na oślepianie ppm narzekają ci co siedzą wysoko ,(czytaj kierowcy tirów mniemam że właśnie z wami jest ta dyskusja) i tylko dlatego, że ppm świecą nisko i ich światło w deszczową noc odbija się od mokrej nawierzchni i ich oślepia . Jeździłem i będę jeździł na pm tak jak stanowią przepisy ruchu drogowego . Gdyby wszyscy dbali o oświetlenie swoich aut i używali tak jak trzeba nie było by tej dyskusji . 

Tylko ja i ja, i ja. Jak bym słyszał "Bolka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zastosować wyłącznik p.mgłowych samochodu w bagażniku i wyłączać przy podpinaniu przyczepy? Można wtedy założyć zwykłe gniazdo.

Tylko, czy nie lepiej, jak w warunkach zmuszających do włączenia tych świateł będą się świecić też w samochodzie? Cały zestaw będzie lepiej widoczny np. z bocznych ulic lub sąsiednich pasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GV2 i ma przeciwmgłowe przód i tył oddzielnie włanczane, a co do gniazd mam anglika przyczepe z dwoma wtyczkami 7 i dorobilem sobie do haka 2 gniazdo 7pin i bylem na przegladzie 3tyg temu i diagnosta tez siedzi w karawaningu i powiedzial ze fajny pomysl 

20191015_181406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę mnie to zaskoczyło. Już byłem nastawiony że założę gniazdo 13pin i będzie problem z głowy, a tu się dowiaduję że mogę dostać przyczepę z wypożyczalni, która ma dwa razy 7 pin. Czy często się takie  coś spotyka? Ewentualnie czy są jakieś oryginalne przejściówki, żeby to podłączyć pod 13pin, czy trzeba samemu kleić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

czy są jakieś oryginalne przejściówki,

Jasne że są, np takie . Są też na kablach. 

Podczas wypożyczania wypadałoby aby wypozyczajacy udostępnił taki adapter z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.