Skocz do zawartości

Obowiązkowe trzynastostykowe gniazdo elektryczne haka?


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moim zdaniem, tematu nie ma co rozwijać. 

Dziennik ustaw z dnia 15 grudnia 2016 r. ,  Diagnosta do szkoły ...... bez komentarza.

Od interpretacji jest Sąd i ustawodawca a nie diagnosta. Diagnosta co najwyżej niech na spokojnie czyta ze zrozumieniem rozporządzenie;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

optymista ;) myślę, że po 6-ciu

Po 6-ciu to wtedy gdyby diagnosta był przekonany o swojej racji i by się odwołał od wyroku I instancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeszcze odświeżę temat...

Przymierzam się do montażu haka. Gniazdo będzie na pewno 13pin jak wynika z dyskusji powyżej. Wiązka jeszcze nie wiem czy uniwersalna czy dedykowana. 

Pytanie mam  o moduł elektroniczny. Jako że mój holownik nie ma  magistrali CAN ani czujników cofania, to wydaje mi się że moduł nie jest potrzebny. I pytanie czy nie jestem w błędzie? Czy na przykład moduł nie jest wymagany do niektórych rodzajów przyczep (np. światła LED itp)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci takie. Przecinasz przewód od przeciwmgłowego idący do lampy i podłączasz go do pinu nr 2 w gnieździe haka. Z tego dodatkowego pinu za włącznikiem wracasz do auta i podłączasz do niego lampę przeciwmgłową w aucie.  Nie kupuj tanich gniazd bo nie są zbyt wiele warte. Obudowa w tanich gniazdach zrobiona jest z marchewki a piny z plasteliny. Potem podczas jazdy na przyczepie dyskoteka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zaufania do gniazd w takiej wersji, gdzie "wyłącznik" stanowią dwie nieosłonięte blaszki. Wcześniej, czy później, ale na ogół wcześniej, ten "wyłącznik" zaczyna zawodzić. Albo przestaje włączać, albo w czasie jazdy oświetlenie miga w bliżej nieokreślony sposób podczas każdego wstrząsu.

W dobrej jakości gniazdach, jest zamontowany odpowiedniej klasy mikro-włącznik we własnej obudowie, która zapewnia dużo większą szczelność na wodę, wilgoć, czy kurz, zapewniając tym samym wymaganą w tym miejscu trwałość mechaniczną i niezawodność działania. "Piny" w takich gniazdach zazwyczaj są z mosiądzu pokrytego niklem, choć w wykonaniu "premium", widywałem również srebrzone. Niestety, jakość kosztuje i trzeba zapłacić przynajmniej dwukrotnie więcej, niż za gniazdo podlinkowane wcześniej.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Wcześniej nie wpadłem na to że dobrze by było mieć odłączane przeciwmgłowe podczas jazdy z przyczepą.

Zdziwiło mnie to że producenci haków nie oferują takiego czegoś, bo to powinien być prawie standard przy gniazdach 13-pinowych.

Jeśli chodzi o gniazdo z linka to wydaje się że Thule by nie podpisywał się pod byle czym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Wcześniej nie wpadłem na to że dobrze by było mieć odłączane przeciwmgłowe podczas jazdy z przyczepą.
Zdziwiło mnie to że producenci haków nie oferują takiego czegoś, bo to powinien być prawie standard przy gniazdach 13-pinowych.
Jeśli chodzi o gniazdo z linka to wydaje się że Thule by nie podpisywał się pod byle czym...
Ale jak nie oferują? Chyba każdy producent oferuje tego typu gniazdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.