Skocz do zawartości

Hobby 440


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dla siebie nowszej przyczepy i wybór padł na Hobby 440. Dzięki uprzejmości Walt'a, który pojechał i wstępnie obejrzał przyczepę w Skokach, wiem że warto wybrać się w weekend i samodzielnie dokonać oględzin.

 

Martwi mnie jedna sprawa. Walt zrobił foto tabliczce znamionowej. Co sądzicie o tej tabliczce? 

 

post-2445-0-03476400-1477605989.jpg

 

 

W katalogu Hobby z 2004 roku znalazłem DMC 1200 kg. Co oznacza to 1250? Poza tym na tabliczkach Hobby widziałem zawsze dwie takie same wartości. Ale moze mało widziałem. Może właściciele Hobby mogliby cos powiedzieć na ten temat ?

 

Chciałbym jeszcze podziękować Waltowi za poświęcony czas i pomoc. Dzięki.

 

Kocur

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kocur!

Ja mam Hobby 420 z 1990 roku i na tabliczce też mam coś podobnego jak Ty- wartość na górze większa o 50 tak samo jak Ty masz na fotce.

post-8122-0-40935400-1477661249_thumb.jpg

W DR mam DMC1050kg.

 

Ale przy drugiej Hobby 460 z 2010 roku już mam takie same wartości- 1350 i w DR mam DMC1350kg.

post-8122-0-23521600-1477661336_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej tabliczce w burstnerze miałem identiko i co ciekawe krokodyl powiedział jak mnie zatrzymał że na cisk na hak to 100kg. Oznaczenie na samym dole tabliczki. Koło haka też coś pisało 100kg. Radzę sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kocur!

Ja mam Hobby 420 z 1990 roku i na tabliczce też mam coś podobnego jak Ty- wartość na górze większa o 50 tak samo jak Ty masz na fotce.

attachicon.giftabliczka.jpg

W DR mam DMC1050kg.

 

Ale przy drugiej Hobby 460 z 2010 roku już mam takie same wartości- 1350 i w DR mam DMC1350kg.

attachicon.giftabliczka-new.jpg

Mandrol, a w dowodzie rejestracyjnym masz DMC 1000 czy 1050 ?

 

Sorki, nie doczytałem, masz 1050.  

 

Ale jak to połączyć z danymi katalogowymi z 2004. "Mój" model ma DMC 1200. Skąd zmiana? Zwiększali DMC? Czy to możliwe?

Edytowane przez kocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur, ja w 420 z 95roku tez tak mam 1300 i 1350kg.

 

To jest coś na zasadzie:

- 1350 - DMC przyczepy

- 1300 - nacisk na oś

 

Czyli troszkę jak powiedział kolega, nacisk na hak.

 

Przyczepa nigdy nie jest podparta tylko na osi a w dwóch (w zasadzie trzech miejscach): oś (dwa punkty) i zawsze dyszel.

Tabliczka podaje DMC 1350kg a sam nacisk na oś 1300kg.

 

Wszystko jest w porządku i nikt niczego nie zwiększał/zmniejszał itd.

 

Jeżeli wartości są podane jako identyczne to oznacza to tyle, że oś jest w stanie przyjąć pełne obciążenie DMC.

 

 

U Ciebie jest DMC = 1250kg a nacisk na oś 1200kg, dane katalogowe mogą podawać DMC jako nacisk na oś (mylne tłumaczenie lub wartość bardziej istotna w Niemczech podczas kontroli). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat umarł. Przyczepa sprzedana.

 

Wcześniej rozmawiałem z przedstawicielem Hobby. Uważał, że operacja obnizenia DMC o 50 kg była do wykonania. Dostałbym nową tabliczkę. Ale cóż, za późno. 

 

Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.