Skocz do zawartości

Miernik wilgotności drewna - warto???


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

W tych okolicach jest bardzo niewygodny do napełniania zbiornik wody i ślady na stelarzu są w wielu miejscach(sucho tam). Ślady pozasychanej wody były również w plastikowej podstawie zbiornika.. Myślę, że po jakimś rozlaniu wody. Choć, ten element stelaża ze zdjęcia ma trochę podwyższoną wilgotność, ale zrozumiale,bo jest tuż przy ścianie, w miejscu gdzie są najwyższe wskazania miernika.

Podwyższona wilgotność jest na ścianie,  i nie wiem czy ktokolwiek bez miernika by to wyłapał. W rogu podłogi/ściany gdzie ta wilgotność jest suchy kurz :)

 

 

 

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj bawiłem się w czyszczenie instalacji wodnej i powiem, że kilka razy podczas płukania napełniałem zbiornik. Jest pomyślany bardzo źle. Sam trochę narozlewałem. A sam zbiornik jest na szarym tyle przyczepy, myślę że jeden przejazd z napełnionym zbiornikiem i ślady na listwach gotowe :) . tak że na listwach się nie doszukujcie. Na szafce działowej Krzysiu też nie ma śladu Dam wam kolejne zdjęcie na którym już jest lekko widoczny ślad na ścianie. Ale jak napisałem , NA ŻYWO BEZ MIERNIKA jest to nie do wychwycenia. Stałem się mocnym zwolennikiem tego użądzenia.

 

20180226_072155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W końcu się przełamałem i u "majfrendów" za niespełna 21 dolców zakupiłem bezinwazyjny wilgotnościomierz (link do aukcji: https://pl.aliexpress.com/item/RZ-EMT01-Inductive-Wood-Moisture-Meter-Hygrometer-Digital-Electrical-Ambient-Temperature-Tester-Measuring-tool-GM630/32825988170.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.56b55c0foX27md ) 

Zobaczymy co to warte. Do tej pory zamówiłem już kilka przyrządów pomiarowych i wszystko poza miernikiem grubości lakieru działa prawidłowo.

 

wilgotnosciomierz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku ja jestem eko :D  - i mam dom niskoenergetyczny i w takim domu przy kominku powstaje kilka problemów które ciężko rozwiązać (spory mostek cieplny przez komin, oraz przez nawiew powietrza do spalania, przesuszone i przegrzane powietrze, brak ekonomicznych uzasadnień do palenia w kominku (sezon grzewczy to jakieś 550-600 m3 gazu GZ-50 - czyli cały rok ogrzewania to koszt około 1200 zł). Poza tym małe dzieci, syf w salonie i smugi na ścianach. 

Zastosowanie tylko i wyłącznie do znalezienia a później do kontrolowania nowej budki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Suzu4x4 napisał:

też posiadam bezdotykowy miernik wilgotności , ale do wstępnych oględzin wolę używać kamery termowizyjnej widać wszystko jak na dłoni :]

RB00037X.JPG.1fc52c46d61390049035baaf16554e38.JPG

 

Dobra myśl. Mam możliwość korzystania z takiej kamery. Trzeba będzie ze sobą zabrać na oględziny  przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suzu4x4 generalnie ja się na termowizji nie znam, ale zawsze mi się wydawało że takie badania budynków dokonuje się przy jak największej różnicy temperatury zewnętrznej i wewnętrznej. Mróz po stronie zewnętrznej przegrody budowlanej nie gwarantuje Ci jednorodnej temperatury na jej powierzchni. Mylę się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są zupełnie dwie różne rzeczy , termowizja budynków a oględziny przyczepy w poszukiwaniu przecieków ;)

termowizji budynków dokonujemy przy jak największej różnicy temperatur zew/wew robiąc oględziny z zewnątrz w poszukiwaniu miejsc gdzie ucieka ciepło i wewnątrz w których miejscach przenika zimno , w przypadku przyczepy nie ma to większego sensu bo wiadomo ze będzie wiele takich miejsc , więc moim zadaniem nagrzanie przyczepy w środku i obserwacja z zewnątrz nie ma najmniejszego sensu (chyba że ktoś chce sprawdzić gdzie ucieka ciepło z przyczepy).

oględziny przyczepy przy pomocy kamery termowizyjnej celem sprawdzenia czy "jest sucha" wykonuje tylko wewnątrz przy dodatniej temperaturze (przyczepa w środku ma taką samą temperaturę jak otoczenie i nie była ogrzewana przed oględzinami) wówczas obraz z kamery w przypadku suchych  ścian jest praktycznie jednolity, w przypadku jakiegokolwiek zawilgocenia jest to widoczne na kamerze (różnica temperatur w miejscu wystąpienia zawilgoceń)

nie mam zdjęć z mokrej przyczepy, jeśli jest ktoś w okolicy Wrocławia z taką przyczepą to mogę podjechać i zrobić żeby pokazać jak to wygląda w praktyce

mogę pokazać to na przykładzie obraz ściany zawilgoconej i suchej :

ściana zawilgocona:

3311274_cianazawilgocona.thumb.jpg.bd6b04424d11ad33a962f0abcc3ddf1e.jpg

ściana sucha :

890788724_cianasucha.thumb.jpg.4d86113b38fc2c389b302ae282200a97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.