Skocz do zawartości

przyczepa cięższa niż to co na haku b+e


stivi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Stivi, jest tu kilka obszernych wątków, które dokładnie wyjaśniają całe zagadnienie. Włącznie z ustawami, policją ITD oraz wszelkimi technicznymi niuansami. Poszukaj i poczytaj, a wszystko Ci się rozjaśni. W teorii i zgodnie z przepisami nie możesz ciągnąć nic cięższego niż 1800 kg. W praktyce możesz ciągnąć tyle ile uciągniesz, dopóki coś Ci się nie urwie, albo nie złapią Cię mundurowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam ci przykład bardziejszy niż koledzy próbują:

 

Mam prawo jazdy kategorii B, czy zatem mogę kierować samochodem o masie 3000 kg, i ładowności 1500kg? Ale nie będe nic woził, tylko ja i paliwo w baku :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego stivi, jasno i czytelnie opisałem co można a co nie.

Jeśli szukasz kogoś kto nieodpowiedzialnie potwierdzi twoje słowa to szukaja dalej.

To że zatrzymał Cię jakiś drogowy nieuk, to tylko pogratulować jemu głupoty, a Tobie szczęścia.

A teraz teoretycznie. Jeśli będę jechał busem o liczbie miejsc 11stu ale bez osób to mogę na B (bo pusty jestem) czy jednak D ?

 

Ograniczenie w Polsce dot. ciągniecia przyczepy z hamulcem najazdowym powoduje że w rzeczywistości możemy miec zestaw 3500 + 2631 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać dalej nie idzie do Ciebie trafić. Możesz mieć na przyczepie nawet i 3t. To juz Ty będziesz miał problemy z ITD. Dmc przyczepy nie możesz mieć większe niż 1800 w Polsce a za granicą 2000. Czy to tak ciężko pojąć ? Uważam ze temat wyczerpał już znamiona odpowiedzi

a wiec tak dodzwoniłem sie na policje i jakis gosć ktory sie tym zajmuje powiedział ze na kat B+E nie interesuje mnie Q1 czyli 2000kg na haku i ze dmc samochodu 2400kg *1,33= 3192 kg i taka przyczepke moge ciagnac wiec spokojenie moge ciagnac 2200 dmc przyczepy pozdrawiam

Przestroga dla wszystkich którzy czytają ten temat. Nie można ciągnąć nic więcej niż pozwalają na to papiery. Jak mógł powiedzieć że możesz holować przyczepkę dmc 2200 jeśli homologacja haka na to nie pozwala ? I nie 2400*1.33 tylko 2400:1.33=1804 że już tak powiem tumanie. Bo ile można mówić jedno i to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Stivi że powinieneś przeczytać kilka razy i przyswoić sobie wypociny Elvisa52. A przynajmniej wartość TYSIĄCA OŚMIU SET CZTERECH kilogramów :)

Skoro liczby do niego nie trafiają to może słownie przeczyta i zrozumie. Bo już inaczej się nie da. Jakich tuków przyjmują do tej policji. No ale wystarczy spojrzeć na kolegę stivi i nic nie ma prawa zdziwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak dodzwoniłem sie na policje i jakis gosć ktory sie tym zajmuje powiedział ze na kat B+E nie interesuje mnie Q1 czyli 2000kg na haku i ze dmc samochodu 2400kg *1,33= 3192 kg i taka przyczepke moge ciagnac wiec spokojenie moge ciagnac 2200 dmc przyczepy pozdrawiam

A jak zapytasz ciecia pod budką z piwem i on Ci powie, że na B+E możesz nawet pilotować samolot to też uwierzysz?

 

Na policji nie ma gości, którzy się tym zajmują. Ci co uatanawiają prawo są w Parlamencie. Ustanowione prawo publikowane jest dla wszystkich w dzienniku ustaw i tam też masz wszystko napisane.

 

Więc Ty możesz poruszać się tylko w zgodzie z obowiązującymi przepisami, a nie na podstawie tego co komuś się wydaje i co ktoś Ci powiedział.

 

A policjant Ci pewnie dobrze powiedział, tylko usłyszałeś to ci chciałeś usłyszeć i do tego popierdzieliłeś mnożenie z dzieleniem. Teraz poprawnie policz i Ci wyjdzie ile możesz ciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy wyczerpany? Większym problemem niż to, że kolega nie chce zrozumieć co się do niego mówi, jest fakt że porusza się po tych samych drogach co my. Ja np. nie czuję się z tym komfortowo. A takich jest o wiele więcej. Jednak teoria na kursie B+E powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy wyczerpany? Większym problemem niż to, że kolega nie chce zrozumieć co się do niego mówi, jest fakt że porusza się po tych samych drogach co my. Ja np. nie czuję się z tym komfortowo. A takich jest o wiele więcej. Jednak teoria na kursie B+E powinna być.

Teoria jest jak najbardziej, tylko egzaminu nie ma z przepisów a nawet jakby był to takich pytań nie ma. To fakt że kolega nie pojmuje najprostszych rzeczy

ale skoro tak to niech zamiast 5 osób do auta zapakuje 8, pewnie się zmieszczą wyjdzie na to samo co z tą przyczepą.

Szerokości i gumowych drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam przed wyjazdem zebrać info o numerach telefonu do najbliższych laweciarzy i kupę kasy na transport. Przy kontroli nie pojedziesz dalej. Nie masz też OC i auto cassco jeżeli płacisz. Zachowanie podobne jakbyś był pijany.

 

Koledzy dobrze radzą, nawet nie biją że rozmawiają o tym 25 raz w tym tygodniu.

 

1804 kg Dmc przyczepy i ani jeden więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.