Skocz do zawartości

Przedsionek do KNAUS 450 - dobór. POMOCY!


horte

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie mi pomóc w doborze przedsionka do Knaus sudwind 450? 

Ze strony Isabella wynika, że powinienem mieć namiot w rozmiarze 950 ( 18-tka) ale z wykonanych pomiarów wynika, że długość "A" mam 9,2m.

Lepiej brać taki wycelowany w pomierzony wymiar czy szukać 950? Nie chciałbym, żeby namiot zbędnie wisiał na przyczepie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz tabelkę ISABELLI 

Skoro masz u siebie 9.2m to odpowiedni będzie 925 czyli od 911 do 935.

Mam Knausa  450 i przedsionek ISABELLI to -925.

 

http://www.isabella.net.pl/dobierz-rozmiar

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc w doborze przedsionka do Knaus sudwind 450? 

Ze strony Isabella wynika, że powinienem mieć namiot w rozmiarze 950 ( 18-tka) ale z wykonanych pomiarów wynika, że długość "A" mam 9,2m.

Lepiej brać taki wycelowany w pomierzony wymiar czy szukać 950? Nie chciałbym, żeby namiot zbędnie wisiał na przyczepie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Witam!

Sposób zdejmowania z przyczepy wymiarów dla przedsionka jest raczej identyczny bez względu na to, jakiej firmy przedsionek chcemy zakupić.

 

post-8228-0-33412400-1476311582_thumb.jpg

Jaki masz konkretnie rocznik i model przyczepy (czy jest dodatkowe oznaczenie literowe)?

Knaus Südwind 450, to niekompletna informacja, ponieważ dla przykładu: Südwind 450 TK/TU/TQF/TUF z 2003 mają przedsionki 13, natomiast Südwind 450 z 2004 ma już przedsionek 12*

W/g firmy "dwt"  * oznacza, że dla tego modelu powinien być przedsionek o podwójnej wytrzymałości w określonych miejscach "Einzug der doppelten Windecke erforderlich!"

 

PS

"18" to grupa cenowa w/g Isabelli, a nie rozmiar. Z wymiaru, który podajesz wynika raczej rozmiar 12* dla Twojej przyczepy.

Jeśli przyczepę masz do roku 2008, to sprawdź sobie sam. Tu podawałem odpowiedni dokument:

http://forum.karawaning.pl/topic/5866-knausowe-ciekawostki/?p=250130

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepę mam z 2003 roku i z oznaczeniem TUF.

Z danych wyczytanych ze strony Isabella wynika, że powinienem mieć rozmiar 950 czyli zakres 936-960. Z pomiarów rzeczywistych wychodzi, że wymiar "A" wynosi w moim przypadku 920. 

Co myślicie żeby zastosować namiot 925-950? Będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie żeby zastosować namiot 925-950? Będzie ok?

 

Nie chciało Ci się spojrzeć na linkowany dokument :hmm:

 

Z tabeli, do której link Ci podałem wynika wyraźnie, że dla Twojej przyczepy powinien być rozmiar "13", czyli zakres mierzony od 911 do 940 cm.

 

post-8228-0-35745600-1476358616_thumb.jpg

Wynik pomiaru, który zrobiłeś dokładnie to potwierdza (mieści się właśnie w tym zakresie).

Moim zdaniem powinieneś kupić przedsionek 911 do 940 cm, czyli w/g oznaczeń Isabelli będzie to wielkość "925" (zakres pomiarowy 911 - 935) - dokładnie taki, o którym wspominał Marek  :ok:  (post#2).

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj

Przerabiałem ten temat mam taką samą przyczepę i nawet ten sam rocznik kupowałem przyczepę i przedsionek sprzedawca uważał, że rozmiar 12 przedsionka Brandt będzie stosowny i się pomylił rozbiłem i okazało się, że fartuszki dolne nie sięgały ziemi.

Sprzedawca wymienił mi na 13 i taki jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rozmiarami to jest różnie. Brand w rozmiarze 12 podaje wymiar 918-938 a Dorema 925-950.

Zamówiłem przedsionek u Pani Beaty i mam nadzieję, że jej wiedza w tym temacie jest wystarczająca dla mojego przypadku. Namiot będzie w rozmiarze 925-950.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.