Skocz do zawartości

OC kampera


Georg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za pozytywne słowa. Faktycznie w ostatnich tygodniach od liczenia składek na kampery z forum kręci mi się w głowie. Ale o to w tym chodzi, 90% kalkulacji zmieniło się w polisy. W przypadku Kamper Agnieszki całość trwała 10 minut.

 

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec końców się okaże że w przypadku przyczepy wyrejestrowanie jej na czas zimowy będzie więcej kosztować niż to OC które za te parę miesięcy trzeba zapłacić.

W artykule piszą że pojazdy specjalne można wyrejestrowywać - ja nigdy nie próbowałem dlatego zastanawia mnie czy to prawda czy następna bujda jakiegoś pismaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie pokaże jak to będzie.

Przy czym koszty tej operacji / ponoć stała kwota 150 zł / mogą powodować nieopłacalność wyrejestrowana dla oszczędności kilku złotych na OC. I kolejna kwestia, czy nie wprowadzą obowiązku dodatkowego przeglądu technicznego przed  powtórnym zarejestrowaniem auta / wszak budżet na 500 + trza załatać /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem uwagę na to, że niby aktualnie można wyrejestrować samochody specjalne, ciekawe czy to prawda.

 

Z mojego punktu widzenia jest to oczywiście temat trudny. Wprowadzający bałagan. Jeżeli teraz jest polisa na rok to klient pamięta i system komputerowy da mi znać, że kończy się polisa roczna.

 

a jeżeli teraz klient zawrze polisę na pół roku - kwiecień - > październik to już sam musi pilnować aby to OC zawrzeć.

 

W chwili kiedy aktualnie polisa kosztuje przy zniżkach od 400 do 700zł to moim zdaniem nie warto biegać po urzędach 2 razy w roku wyrejestrowywać i rejestrować na nowo. Jak przyjdą czasy polis za 1000zł i więcej (a przyjdą), to faktycznie taka operacja może mieć sens i realny zysk finansowy.

 

edycja - ciekawi mnie też jak ubezpieczyciele podeszli by do tematu składki za OC na pół roku. Na dzień dzisiejszy inne ubezpieczenia (dobrowolne) można zawierać na okres krótszy niż rok, lecz w wielu przypadkach składka za pół roku jest praktycznie równa tej rocznej. Są specjalne tabele do wyliczenia i ma to odstraszyć klienta od takiego dziwnego pomysłu jak polisa krótsza niż rok.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przyszły :) ja za Grandisa zapłaciłem prawie 1000 za OC

 

bo ja pisałem o OC kampera. Dziś składka powyżej 700zł sugeruje, że kierowca coś tam ma w historii nie tak, lub jej nie ma. Składki realnie startują od 400 a Warszawie kończą się na ok 650-750 za OC kampera przy pełnych zniżkach.

 

składki na OC osobówki miewałem powyżej 3000 zł już 5-6 lat temu w mega skrajnych przypadkach. Dzisiaj takie skrajne przypadki doliczają sobie jedno zero na końcu kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

a jeżeli teraz klient zawrze polisę na pół roku - kwiecień - > październik to już sam musi pilnować aby to OC zawrzeć.

 

....

nie róbmy z siebie "niepełnosprawnych" (nie obrażając i nie ujmując inwalidom, temu napisałem to w cudzysłowie ) - cyfryzacja ok, ale UMYSŁ ponad wszystko warto ćwiczyć :)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie róbmy z siebie "niepełnosprawnych" (nie obrażając i nie ujmując inwalidom, temu napisałem to w cudzysłowie ) - cyfryzacja ok, ale UMYSŁ ponad wszystko warto ćwiczyć :)

 

wiadomo, że nie ma co panikować, tylko czasami może się okazać, że 3 dni spóźnienia mogą kosztować więcej niż polisa na 3 lata. Dzisiaj mało, który urzędnik w wydziale komunikacji mówi, że koniecznie dzisiaj do północy pojazd musi mieć ważną polisę OC. Rano budzisz się z mandatem przy osobówce 740zł, na który możesz poczekać do 5 lat. Praktyka pokazuje, że przychodzą ostatnio wezwania po kilku miesiącach. Więc mam pewne obawy, że bardziej roztargnieni ludzie narobią tym sobie kłopotów, bo dziś 4 dnia ten mandat to już 1850zł (przy osobówce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłacam w sumie 4 polisy OC i w każdej powinienem dostawać SMS-a z przypomnieniem o jej końcu, a dostaję tylko na te które już sprzedałem :skromny:-samemu najlepiej swojego pilnować to propaguję

 

a ceny kar to masakra

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej chce mi się śmiać z zastrzeżenia, że wyrejestrować autko będą mogli tylko ci co mają gdzie je postawić / zaparkować  podczas czasowego wyrejestrowania. Chodzi o to, że auto bez tablic / zdawanych na okres wyrejestrowania / nie może stać w pasie drogowym czy też na innych drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby chcą ułatwić, a w sumie utrudniaja. Czy nie mogło by być tak jak teraz z samochodami zabytkowym? Nie jezdzisz - nie musisz posiadać polisy OC. No tak, tylko nie da się z tego kasy wyciągnąć...

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.