Skocz do zawartości

OC kampera


Georg

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz zniżki to przy wartości 20 - 25 tyś. Wyjdzie od 300 do 800 zł. Zależnie od marki modelu, kodu pocztowego i danych właściciela.

AC mini dla przyczep raczej nikt nie sprzedaje a sens też niewielki. Za kradzież spod bloku nikt nie wypłaci (brak zabezpieczeń) a spod domu raczej nie kradną. Wszyscy pytają o AC że względu na kolizji obcierki, gradobicia itd.

A powiedz mi szanowny kolego czy rejstrując bude na wspólwłasność z moim tata (ja 29 lat tato 56 o ile ma to znaczenienie) ja nie mam żadnych zniżek, tato ma max na ac i oc, czy będą jakieś wzwyżki za moj brak zniżek albo wiek, i czy mi będa się naliczały zniżki na oc i ac liczone na samochód? Kiedys, z 18 lat temu chciałem ubezpieczyć na siebie jakiegoś komarka żeby mieć zniżki, i te zniżki leciały tylko na jednoślady, wtedy ubezpieczyłem na siebie mała przyczepke żeby leciały na dwuślady, dalej tak to dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A powiedz mi szanowny kolego czy rejstrując bude na wspólwłasność z moim tata (ja 29 lat tato 56 o ile ma to znaczenienie) ja nie mam żadnych zniżek, tato ma max na ac i oc, czy będą jakieś wzwyżki za moj brak zniżek albo wiek, i czy mi będa się naliczały zniżki na oc i ac liczone na samochód? Kiedys, z 18 lat temu chciałem ubezpieczyć na siebie jakiegoś komarka żeby mieć zniżki, i te zniżki leciały tylko na jednoślady, wtedy ubezpieczyłem na siebie mała przyczepke żeby leciały na dwuślady, dalej tak to dziala?

Odezwij się na Pw, prześlij pelne dane osobowe i się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się na Pw, prześlij pelne dane osobowe i się sprawdzi.

Poiszło :)

Nic się nie zmieniło. Moja żona w ten sposób ma już 60% zniżek, a nawet prawa jazdy nie ma ;-)

To pójde krok dalej, żeby już teraz robić zniżki małym kosztem, czy da się ubezpieczyć na ac przyczepke sam? Warta z 1200zl plus stelaz z plandeka z 600zl :) to jest przyczepka westfalii która tylko zarejstrowana na sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ szkoda, ale i tak te kwoty co podałeś na bude są ok, nawet żeby robić zniżke. To czekam na odp na pw

 

Próbowałeś już dzwonić do PZU albo Warty i pytać ile szacunkowo kosztuje taki biznes i czy mają w ofercie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś już dzwonić do PZU albo Warty i pytać ile szacunkowo kosztuje taki biznes i czy mają w ofercie ?

Nie dzwoniłem bo do tej pory jakoś nie wpadłem na to że to realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi szanowny kolego czy rejstrując bude na wspólwłasność z moim tata (ja 29 lat tato 56 o ile ma to znaczenienie) ja nie mam żadnych zniżek, tato ma max na ac i oc, czy będą jakieś wzwyżki za moj brak zniżek albo wiek, i czy mi będa się naliczały zniżki na oc i ac liczone na samochód? Kiedys, z 18 lat temu chciałem ubezpieczyć na siebie jakiegoś komarka żeby mieć zniżki, i te zniżki leciały tylko na jednoślady, wtedy ubezpieczyłem na siebie mała przyczepke żeby leciały na dwuślady, dalej tak to dziala?

 

dla zobrazowania jak to wygląda. Nie zdradzam danych osobowych Twoich.

 

Budka przykładowa - hobby 2006 wartość 25.000zł

 

Składka dla Ciebie, bez zniżek  - OC + AC 1569zł (nie opłaca się brać samego AC, zniżka za pakiet 10%), 10% zniżki dodatkowej ode mnie

 

Składka dla Ciebie i Taty jako współwłaściciela  1014zł za ten sam pakiet

 

Składka dla Taty samego - 1014zł.

 

Składka dla klienta całkowicie bezszkodowego na tych samych danych przyczepy i kodu pocztowego to 703zł za pakiet.

 

Ten prosty przykład pokazuje, że akurat ta firma, która chętnie ubezpiecza AC przyczep, liczy składkę korzystniejszą dla klienta. Nie ważne czy korzystniejszy jest właściciel czy współwłaściciel.

 

jest to też info, że nie zawsze 60% zniżek na OC i AC to to samo. Aktualnie firmy sięgają historią ubezpieczenia OC / AC do roku 2004 (a niektóre pewnie dalej). Klient, który przez te 12 lat nie miał ani jednej szkody w OC i AC będzie na pewno lepiej traktowany od takiego, który coś tam na sumieniu miał w tym czasie. Statystyka wygrywa, czasy kiedy w 2 lata po kolizji wracały nam pełne zniżki już minęły, ubezpieczyciele wybierają sobie klientów z bazy, którzy lepiej rokują na przyszłość.

 

Nie mniej jednak, dla mnie 1014 zł za ubezpieczenie OC + AC (25.000zł) wariant serwis to oferta dobra, składka niższa niż wartość połowy nowego okna w przyczepie :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takie pierdu pierdu, wymówka żeby wyciągnąć kase. Kiedy faktycznie ktoś jest mega szkodowy to faktycznie można go zdoić, ale co jeżeli ktoś przez 30 lat nie miał żadnej szkody? Albo szkode spowodował nie właściciel pojazdu? Mając kilka pojazdów np na firme gdzie jeżdżą pracownicy wiadomo że szkodliwość będzie duża i taki właściciel nie będzie rejestrował aut na babcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dla tego, nie głupim rozwiązaniem jest system angielski :), tak po mojemu.

Podatek drogowy opłacasz na auto (jak u Nas za dawnych czasów), teraz jest w paliwie więc temat jaby Nas nie dotyka.

Nie mniej już OC płaci na siebie kierowca a nie właściciel pojazdu i nie na pojazd a na Siebie.

Czyli można posiadać auto zarejestrowane bez OC (oczywiście można się nim poruszać), ale można tez nie posiadać pojazdu ale trzeba mieć OC jak chcesz być kierowcą (np. pożyczasz auto).

OC możesz zapłacić na dowolny okres (z tego co brat mi mówił i nie musi być to rok).

 

Tak więc, pożyczasz auto koledze, on robi dzwona i t z jego OC jest naprawiana szkoda a nie z twojego pojazdu.

Dzięki temu koszt napraw ponosi tylko kierowca szkodowy a nie każdy właściciel pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Będę tu robiła kryptoreklamę użytkownikowi maarec w kwestii ubezpieczenia kampera- jak ubezpieczać kampera albo budkę, to jak w dym do Niego.

Mój Dukacik dzięki Niemu ma już śliczne (bo niedrogie) nowiutkie OC i jeszcze do tego nie w P...U, którego nie znoszę ;-)

Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie maarec

Agnieszka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.