Skocz do zawartości

OC kampera


Georg

Rekomendowane odpowiedzi

nie da się uciec od podwyżek, trzeba szukać tylko najniższej. Mógłbym o tym napisać kilka stron, nie wiem czy jest sens na wylewanie żali bo mogę zostać źle zrozumiany.

 

1) dla mnie temat ubezpieczenia OC przyczepy jest prosty jak drut - firmy biorą od 40 do 70zł (przynajmniej takie mam przypadki) i jeżeli ktoś ma czas na szukanie oszczędności to trzeba się wybrać do najbliższej multiagencji, piechotą lub rowerem, bo jeżeli trzeba by odpalić samochód to można przepalić większość oszczędności. Ja nie poradzę, najtańsza z moich firm woła 50zł, co bez ściemy daje mi 4zł zarobku minus podatek - więc 3,24zł zostaje w kieszeni. Jeżeli przyjdzie klient do biura - chętnie wystawię. Na wysyłkę pocztą nie pójdę, bo koszt 2 znaczków i dojazdu na pocztę, wydruku i rozmów tel. znacznie przekroczy zarobek, będą straty. (chyba, że mówimy o stałym kliencie, który ma chociaż OC auta u mnie - nie ma problemu, mogę i kilka znaczków stracić).

 

 

2) ubezpieczenie OC samochodu - tutaj sprawa jest trudna. Większość kierowców nie wie, że przez lata (ok 8) korzystało na wojnie cenowej i płaciło składki poniżej wszelkich granic opłacalności dla ubezpieczycieli. Dane są dostępne w internecie - straty na rynku ubezpieczeń OC w PL są rzeczą oficjalną, potwierdzoną przez instytucje państwowe, nie jest to wymysł ubezpieczycieli. Więc teraz, kiedy przyszło do podwyżek, to prawda jest taka, że to nie teraz jest drogo, tylko przez poprzednie lata było połowę taniej niż być powinno. Wojna cenowa się skończyła, ubezpieczyciele dostali nakaz dostosowania składek do poziomu szkodowości i nastały podwyżki. Do tego na zysk ubezpieczycieli nałożono podatek (który część firm sprytnie omija na razie) (info w linku na dole). Dalej okazuje się, że jeździmy samochodami coraz droższymi, gdzie po kolizji naprawy idą w tysiące zł, do tego samochód zastępczy, firmy do spraw "wyłudzania" odszkodowań " miałeś szkodę z OC, my Ci dopłacimy jeżeli nie minęły 3 lata". A na koniec wyrok sądu najwyższego, dzięki któremu ubezpieczycie z aktualnych składek płacą szkody za uszczerbek na zdrowiu lub zgon za ostatnie kilkanaście lat (lawinowo rośnie liczba takich spraw w sądach, wypłaty do 250.000zł za zgon). Składki w wielu przypadkach wzrosły o 100%, z 250zł na 500zł i więcej. I co ciekawe, klient może szukać godzinami i nie znajduje - wraca bo okazuje się, że na kontynuacji te 500zł to dobra cena, inni chcą już 600zł. Mówi się po cichu, że za rok możemy dołożyć kolejne 50% ! i zrobi nam się z 200 nawet 700 w ciągu 2 lat.. i wtedy teoretycznie ubezpieczyciele zaczną wychodzić na prostą.

 

Pewnie większość z Was pomyśli, że jestem klasycznym przedstawicielem ubezpieczyciela, który patrzy tylko na zyski i klient się nie liczy, a liczy się to czy ubezpieczyciel zarobi czy nie. Wyjaśniam więc, że mam głęboko w poważaniu czy zarobi czy nie, dla mnie ważne jest, aby klient zapłacił tak niską składkę jak da się dla niego uzyskać w danej chwili za OC i kropka. Nie pracuję na etacie u nikogo, dzisiaj ubezpieczam tutaj, za rok u kogoś innego, najkorzystniej dla klienta i wiadomo dla mnie bo za darmo nikt nie pracuje. Nie jest tajemnicą, że agent ubezpieczeniowy pracuje na prowizji (jak w większości firm w tej chwili - premia w pracy zależy od efektów). Składki rosną 2 krotnie więc zarabiam 2 razy tyle ? (wiem, że tak każdy rozsądny myśli). Fajnie by było tylko w miarę jak składki rosną (z dnia na dzień) to do mnie przychodzą maile z aneksami do umowy, że prowizja maleje i zmalała dokładnie 2 krotnie od stycznia... wiec nic z tego :). Aneksu nie mogę nie podpisać, on jest tylko informacją, mogę rozwiązać umowę :).

 

3) W mojej ofercie na forum kilka lat temu pisałem, że proponuję prawdopodobnie najtańsze ubezpieczenie AC dla przyczep i camperów. Tutaj pole do popisu jest. Składka jest wyższa, mało który zakład ubezpiecza w ogóle przyczepy w AC, z camperami jest minimalnie lepiej. Mało który agent wie jak to ubezpieczyć dobrze, a część ubezpiecza w firmach, które od kilku lat mają zapisane wykluczeniach, że absolutnie nie wolno takich pojazdów ubezpieczać. Kto zapłaci za szkodę ? nie wiem. Jeżeli agent, który wypisuje takie bzdury ma ubezpieczenie OC swojej firmy to może z tego będzie wypłata, inaczej marnie to widzę. (ja mam takie OC, tanie nie jest). Klient ma w ręce polisę AC, jednak jest ona zawarta na postawie OWU, w których jest wykluczone takie ubezpieczenie...

 

Od czasu zgłoszenia mojej oferty mija kilka lat, zmieniło się tyle na rynku, że na dziś przy składkach powyżej 300zł, jest sens przeliczać składki już za samo ubezpieczenie OC dla camperów i osobówek, szczególnie, że wysyłka dokumentów jest uproszczona i albo wcale nie potrzeba podpisu, albo zbieram go tylko w 1 roku, opłacając i wypisując koperty zwrotne. W ostatnich dniach dzięki temu wątkowi przeliczyłem kilkanaście forumowych pojazdów, większość pozytywnie ! Dzięki.

 

dla ułatwienia dodam, że jeżeli samochód jest zarejestrowany i ubezpieczony już w Polsce i dane właściciela się nie zmieniły, to dla mnie na początek wystarczy na PW numer rejestracyjny, rok produkcji, przebieg i numer telefonu. Resztę znajdę lub zadzwonię.

 

Kolego Ed, nic nie obiecuję, ale może znajdę kilka procent taniej :)

 

Jeżeli administracja uzna to za zbyt natarczywą reklamę, wyedytujcie ten post, na taki jak ma być.

 

Jeszcze tylko 2 informacje - pierwsza jest taka, że od dobrych 3 lat działa system, który eliminuje oszustów, podających że nie mieli wypadków ( a rekordzista u mnie w biurze zapomniał o 11 kolizjach w 3 lata), dzięki temu uczciwi kierowcy, których jest zdecydowana przewaga płacą na prawdę mniej. (wczoraj szkodowy klient zapłacił za peugota 206 2545zł OC, druga oferta 8500zł, reszta firm nie przedstawiła oferty bez decyzji centrali).

 

a druga jest taka, że ubezpieczenia komunikacyjne stanowią mniej niż 1% mojego obrotu, i uspokajam, że nie dorobię się na tym majątku a z drugiej strony inni agenci robiący dla ubezpieczycieli miliony zł składki OC rocznie, mogą mieć oferty kilka zł tańsze, bo ich pozycja jest dużo silniejsza.

 

Tym akcentem kończę przydługą wypowiedź. Bardzo dziękuję za reklamę dotychczasowym klientom z forum, ciesze się że polecacie :)

 

 

http://finanse.wp.pl/kat,1033763,title,Podatek-bankowy-dotknie-ubezpieczycieli-OC-jeszcze-bardziej-w-gore,wid,18089064,wiadomosc.html?ticaid=117e42&_ticrsn=3

Dlaczego nie załatwiasz oc dla przyczep zdalnie? Bo koszty znaczków i paliwa są większe od prowizji. Zrozumiałe i logiczne. Lepiej nic nie robić niż stracić. Dlatego nie przekonuje mnie tłumaczenie, że podwyżki są dlatego że ubezpieczyciele byli pod kreskä prawie przez dekade. To nie jest caritas, gdyby tak było to już dawno by to wyprostowali i woleliby nie sprzedawać niż tracić. A jeżeli już za dużo wypłacają to tylko dlatego, że próbuja być cwansi od ludzi. Jeżeli po kolizji koszt naprawy jest przykładowo 1500zl a wypłacają 600 to wiadomo że taki delikwent pójdzie na naprawę bezgotówkową do aso gszie faktura nie będzie na 1,5k a na 12k. Sytuacja jak w chłopaki nie płaczą, chcieliście wydymać freda, to fred wydymał was. Tylko że w tym wypadku zamiast wziąć za tyłek ubezpieczycieli za zaniżanie to podniesli składki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dlaczego nie załatwiasz oc dla przyczep zdalnie? Bo koszty znaczków i paliwa są większe od prowizji. Zrozumiałe i logiczne. Lepiej nic nie robić niż stracić. Dlatego nie przekonuje mnie tłumaczenie, że podwyżki są dlatego że ubezpieczyciele byli pod kreskä prawie przez dekade. To nie jest caritas, gdyby tak było to już dawno by to wyprostowali i woleliby nie sprzedawać niż tracić. A jeżeli już za dużo wypłacają to tylko dlatego, że próbuja być cwansi od ludzi. Jeżeli po kolizji koszt naprawy jest przykładowo 1500zl a wypłacają 600 to wiadomo że taki delikwent pójdzie na naprawę bezgotówkową do aso gszie faktura nie będzie na 1,5k a na 12k. Sytuacja jak w chłopaki nie płaczą, chcieliście wydymać freda, to fred wydymał was. Tylko że w tym wypadku zamiast wziąć za tyłek ubezpieczycieli za zaniżanie to podniesli składki

Doplacali do towaru zwanego OC komunikacyjnego, reszta produktów musiała to odpracować.

 

Kilka firm zrezygnowało z dopłacania do tego biznesu i już kilka lat temu znacząco podniosła cenę za OC.

 

Z likwidacją też do końca tej polityki nie rozumiem, masz dużo racji. Chyba statystycznie ludzie biorą częściej te kilka stówek niż oddają do serwisów, które robią na tym kokosy.

 

Nie znam Freda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doplacali do towaru zwanego OC komunikacyjnego, reszta produktów musiała to odpracować.

 

Kilka firm zrezygnowało z dopłacania do tego biznesu i już kilka lat temu znacząco podniosła cenę za OC.

 

Z likwidacją też do końca tej polityki nie rozumiem, masz dużo racji. Chyba statystycznie ludzie biorą częściej te kilka stówek niż oddają do serwisów, które robią na tym kokosy.

 

Nie znam Freda.

Jak to nie znasz freda? :)

 

 

A co do oc i dopłacania do niego. Na oc dopłacili ale na ac zarobili z nawiązką (taki przykład). Ja u siebie w firmie też na niektórych produjtach dopłacam żeby ściagnąć klientow u zarobić z nawiązką na innych. Tak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to działa, tylko przeniesione w skali milionów pojazdów robi niezłą sumkę. Nie ma o co się spierać, podwyżka stała się faktem, koniec wojny cenowej. Straszyli latami, że OC podróżeje a taniało ( np wejście Proama do Pl). Teraz drogo jest wszędzie, kwestia poszukania gdzie dla kogo najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem po kilku różnych ubezpieczycielach (a właściwie to przez pośrednika, więc możliwe że sprawdzane było więcej) i jedyny ubezpieczyciel, który zechciał w ogóle coś takiego jak kampero-ciężarówkę ubezpieczyć to PZU.

 

Dodam, że cena jest niezwykle korzystna - około 500 zł / rok, za 10 - tonowy pojazd.

Edytowane przez LoneTux (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to działa, tylko przeniesione w skali milionów pojazdów robi niezłą sumkę. Nie ma o co się spierać, podwyżka stała się faktem, koniec wojny cenowej. Straszyli latami, że OC podróżeje a taniało ( np wejście Proama do Pl). Teraz drogo jest wszędzie, kwestia poszukania gdzie dla kogo najtaniej.

Hej, zapytam keszcze o jedna rzecz, jak wyglada ubezpieczenie ac przyczepy? Takiej powoedzmy 10-15 letniej. Jest w ogole realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie ciutke zaskoczyłeś :) to powiedz jeszcze jak oni to liczą? Od wartości? Jak tak to tej z umowy czy z jakiegoś spisu? Czy można czSowe wykupić, np tylko na walacje? Ile mniej wiecej trzeba liczyć na bude wartości 20-25 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie ciutke zaskoczyłeś :) to powiedz jeszcze jak oni to liczą? Od wartości? Jak tak to tej z umowy czy z jakiegoś spisu? Czy można czSowe wykupić, np tylko na walacje? Ile mniej wiecej trzeba liczyć na bude wartości 20-25 tys

 

To nie są drogie rzeczy.

 

W ogóle ubezpieczenia przyczep podpinanych do osobówek to jakieś grosze (100 - 200 złotych ?).

 

Dużym zaskoczeniem może być (dla mnie był), że właśnie PZU błyszczy jeżeli chodzi o ubezpieczanie takich nietypowych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o autocasco, nie o oc. Ac w takich cenach? Cos mi się nie wydaje

 

Nie wiem jak z Autocasco, niech się ktoś inny wypowie.

 

Ale ogólnie kolega przedstawił mi kiedyś ciekawy patent w jakim ubezpieczał swoje auto. Bierze OC w jednej firmie (najtańszej), a potem samo ubezpiecznie antykradzieżowe (nie autocasco) w innej.

Wychodziło mu to kilka stów taniej niż gdyby wziąć OC + AC.

 

Może zapytaj też o coś takiego ? Cena może Cię zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoneTux, dnia 17 Paź 2016 - 22:19, napisał:

W ogóle ubezpieczenia przyczep podpinanych do osobówek to jakieś grosze (100 - 200 złotych ?).

 

Bo też prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania z OC przyczepy jest niewielkie:

http://mojafirma.infor.pl/moto/auto/ubezpieczenie-pojazdu/743516,Wypadek-z-przyczepa-kto-zaplaci-odszkodowanie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 20-25k za samo AC zapłacisz ok 500 zł. Wszystko też zależy ile masz zniżek

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Autocasco, niech się ktoś inny wypowie.

 

Ale ogólnie kolega przedstawił mi kiedyś ciekawy patent w jakim ubezpieczał swoje auto. Bierze OC w jednej firmie (najtańszej), a potem samo ubezpiecznie antykradzieżowe (nie autocasco) w innej.

Wychodziło mu to kilka stów taniej niż gdyby wziąć OC + AC.

 

Może zapytaj też o coś takiego ? Cena może Cię zaskoczyć.

  

Bo też prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania z OC przyczepy jest niewielkie:

http://mojafirma.infor.pl/moto/auto/ubezpieczenie-pojazdu/743516,Wypadek-z-przyczepa-kto-zaplaci-odszkodowanie.html

Akurat o kradzież mi nie chodzi, mam gdzie trzymać na posesji a nie chce takiej drogiej żeby ktoś miał jakiś ekstra skok na nią robić, bardziej chodzi mi np o rozwalenie budy po wężykowaniu, walnięcie gdzieś przy cofaniu czy no gradobicie.

 

A co do odpowiedzialności zawsze bylem pewny że holując bude robiąc szkode samochodem odpowiada oc samochodu, a np cofam i przestawiam komuś fure przyczepą to odpowiada oc przyczepy

Dla 20-25k za samo AC zapłacisz ok 500 zł. Wszystko też zależy ile masz zniżek

Nie mam żadnych :/ to może w takim razie zarejstruje na tate, ma max na ac i oc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zniżki to przy wartości 20 - 25 tyś. Wyjdzie od 300 do 800 zł. Zależnie od marki modelu, kodu pocztowego i danych właściciela.

 

AC mini dla przyczep raczej nikt nie sprzedaje a sens też niewielki. Za kradzież spod bloku nikt nie wypłaci (brak zabezpieczeń) a spod domu raczej nie kradną. Wszyscy pytają o AC że względu na kolizji obcierki, gradobicia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.