Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też fajne, a z boku pewnie jakis kibelek?

Tak, tam po prawej masz drzwi a tam kibelek. Może tam też być umywalka chowana bądź stała i też prysznic. Czasem umywalka jest na zewnątrz, tuż przed drzwiami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Was i od dzieci. Ja nie wyobrażam sobie aby mój 6 latek spał z moją 17 miesięczną córką. Oni są jak ogień i woda, a może jak ogień i benzyna. Nikt się nie wyśpi, nawet nie zaśnie. Zmieniłem fajnego tabberta głównie z tego powodu.

 

poszedłem w rozmiar 550cm zabudowy, całość 760cm. Dzieciaki mają piętrusy, z przodu łóżko 140x200 dla rodziców a na środku rozkładane awaryjne łóżko 100x200 na którym czasem zdarzy mi się kimnąć. Także w 90% przypadków nie muszę nic rozkładać, dzieciaki się nie "biją" a jedyna wojna nastąpi jak młoda zorientuje się, że na górnym piętrusie chce spać. Liczę, że wtedy znudzi się on synowi i wypróbuje dolne :).

 

odnośnie ilości piętrusów na rynku, to nie jest źle, ale faktycznie chyba szybciej schodzą. Aktualnie jest "martwy sezon" ale Ty masz czas przynajmniej do marca, aby przyczepę na kwiecień maj przygotować pod siebie. Bez pośpiechu. Ja tabberta kupowałem w lutym, przy -3C była pierwsza wizja lokalna a na ostateczny wyjazd czekaliśmy 2,5 tygodnia jak mróz odpuści aby przetestować wszystkie instalacje.

 

a na mobile.de sprawdzałeś ?

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Was i od dzieci. Ja nie wyobrażam sobie aby mój 6 latek spał z moją 17 miesięczną córką. Oni są jak ogień i woda, a może jak ogień i benzyna. Nikt się nie wyśpi, nawet nie zaśnie. Zmieniłem fajnego tabberta głównie z tego powodu.

 

poszedłem w rozmiar 550cm zabudowy, całość 760cm. Dzieciaki mają piętrusy, z przodu łóżko 140x200 dla rodziców a na środku rozkładane awaryjne łóżko 100x200 na którym czasem zdarzy mi się kimnąć. Także w 90% przypadków nie muszę nic rozkładać, dzieciaki się nie "biją" a jedyna wojna nastąpi jak młoda zorientuje się, że na górnym piętrusie chce spać. Liczę, że wtedy znudzi się on synowi i wypróbuje dolne :).

 

odnośnie ilości piętrusów na rynku, to nie jest źle, ale faktycznie chyba szybciej schodzą. Aktualnie jest "martwy sezon" ale Ty masz czas przynajmniej do marca, aby przyczepę na kwiecień maj przygotować pod siebie. Bez pośpiechu. Ja tabberta kupowałem w lutym, przy -3C była pierwsza wizja lokalna a na ostateczny wyjazd czekaliśmy 2,5 tygodnia jak mróz odpuści aby przetestować wszystkie instalacje.

 

a na mobile.de sprawdzałeś ?

Akurat mobile nie przeglądałem, jeszcze popatrze.

A kiedy jest sezon na kupowanie? Bo czytałem że właśnie październik listopad

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mobile nie przeglądałem, jeszcze popatrze.

A kiedy jest sezon na kupowanie? Bo czytałem że właśnie październik listopad

 

im bliżej wiosny tym parcie większe i ceny rosną 

najlepiej kupować właśnie na jesieni, jeszcze pogoda sensowna, temperatury znośne, jest czas na przygotowanie budy do sezonu albo sprzedanie jak coś wyjdzie nie tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im bliżej wiosny tym parcie większe i ceny rosną 

najlepiej kupować właśnie na jesieni, jeszcze pogoda sensowna, temperatury znośne, jest czas na przygotowanie budy do sezonu albo sprzedanie jak coś wyjdzie nie tak 

zgadza się, teraz teoretycznie najłatwiej negocjować ceny, a za to na wiosnę a konkretnie tuż przed majówką to każdy szrot znajdzie nabywcę, bo przecież za tydzień wyjazd...

 

drugi rzut jest na koniec czerwca, bo ktoś sobie wymyślił karawaning, lipiec za pasem a przyczepy nie ma. Możemy sobie dywagować, kiedy najlepiej ale znaczenia to za bardzo nie ma. Jeżeli przyczepa będzie idealna, a właściciel pewien jej stanu to czy to będzie listopad czy maj, to cena będzie wysoka i nie urwie się 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, teraz teoretycznie najłatwiej negocjować ceny, a za to na wiosnę a konkretnie tuż przed majówką to każdy szrot znajdzie nabywcę, bo przecież za tydzień wyjazd...

 

drugi rzut jest na koniec czerwca, bo ktoś sobie wymyślił karawaning, lipiec za pasem a przyczepy nie ma. Możemy sobie dywagować, kiedy najlepiej ale znaczenia to za bardzo nie ma. Jeżeli przyczepa będzie idealna, a właściciel pewien jej stanu to czy to będzie listopad czy maj, to cena będzie wysoka i nie urwie się 1000zł.

Potwierdzam na swoim przykładzie :) swoja kupiłem rozbita na 2 tyg. przed wyjazdem. Nie było co kupić a musiał być piętrus+ jedynka+ dwójka a to wszytko w 1200 DMC i niskim budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam na swoim przykładzie :) swoja kupiłem rozbita na 2 tyg. przed wyjazdem. Nie było co kupić a musiał być piętrus+ jedynka+ dwójka a to wszytko w 1200 DMC i niskim budżecie.

To u mnie teoretycznie będzie łatwiej, czas mnie nie goni, nie musi koniecznie być piętrus, dmc mnie nie ogranicza. Tylko stan, żeby była sucha i w dobrych pieniądzach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy od właściciela. Dla jednego 300kg ładowności w papierach to rewelacja a dla mnie mniej niż minimum. Celuję w przyczepy o jak największej ładowności i DMC, bo i tak viatoll nie jest mi obcy :(. Aktualnie dobiłem do 580kg ładowności przy dmc 1700kg.

 

Chcesz powiedzieć że Twoja Adria ma masę własną 1120kg??? :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że Twoja Adria ma masę własną 1120kg??? :look:

MW na papierze to coś pod 1280 kg ale to w wersji gotowej do jazdy. Po zakupie, wyszło ok 1180 na wadze, Ale miałem już te 50 kg balastu typu butla z gazem i coś tam jeszcze. W katalogu miała na pusto 1120 kg i to potwierdziłem +/- 10 kg. Dmc 1500 zwiększone na 1700 i pakuje się swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam długość budy 720 z dyszlem i waży 1336kg opierając się na danych producenta. Wersja zwyczajna bez żadnych ekstrasów. To jest 200kg różnicy i blisko pół metra krótsza.

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.