Skocz do zawartości
jacekzoo

Kilka pytań kupującego

Rekomendowane odpowiedzi

Commander

Nie wiem czego jeszcze nie wiesz...

Gniazdo 13 pin rozwiązuje wszelkie bolączki. Jeśli wakacje spędzisz stacjonarnie to szukaj dużej przyczepy, jeśli lubisz pojeździć to o szerokości do 230 cm.

Dla mnie klima w budzie to żaden mus, ważne by się wszystkie okna otwierały.

W budzie za 20 tyś żadnej kilmy nie będzie, chyba ze będzie to jedyny atut jakiegoś szrota.

Marki ci nie podam bo każdy chwali swoją, ale dodam tylko ze z uznanych marek Burstner jest chyba najlżejszy. Np 5 osobowa z piętrusem o długości zabudowy 6 metrów mieści się w 1200 kg DMC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Nie wiem czego jeszcze nie wiesz....

A widzisz, bardzo duzo mi jeszxze powiedziales. Troche zmartwiles i sprowadziles na ziemie z ta klima, wobec tego nie bede soe na to tak nastswial. I ktos mi poradzil szer 250 bo duzo miejsca w srodku i bardzo zachwalal. Ale fsktycznie jest mega szeroka, z 80 wiecej jak samochod...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Pytaj śmiało, chętnie się podzielę. Swoją wiedzę zawdzięczam wyłącznie dobrym i cierpliwym duszom z tego forum...

Ja ma przyczepę 4 osobową bo jest nas czwórka. Szeroka na 210 cm bo lubimy objazdówki, a wciskam się nią w uliczki, ze czasami żona łapie się za głowę. Jak zostajemy na dużej to rozkładamy przedsionek. Nie ma co przesadzać z rozmiarami.

Ja mam na prawdę duży holownik B + E nieźle jeżdzę i nigdy nie porwę się na 250 cm.

Czas spędzamy na wycieczkach, plaży albo przed przyczepą (daszek, namiot).

To tylko moja osobista sugestia. Coś jak piętrówka 300 m2 a i tak wszyscy siedzą w kuchni...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Pytaj śmiało, chętnie się podzielę. Swoją wiedzę zawdzięczam wyłącznie dobrym i cierpliwym duszom z tego forum...

Ja ma przyczepę 4 osobową bo jest nas czwórka. Szeroka na 210 cm bo lubimy objazdówki, a wciskam się nią w uliczki, ze czasami żona łapie się za głowę. Jak zostajemy na dużej to rozkładamy przedsionek. Nie ma co przesadzać z rozmiarami.

Ja mam na prawdę duży holownik B + E nieźle jeżdzę i nigdy nie porwę się na 250 cm.

Czas spędzamy na wycieczkach, plaży albo przed przyczepą (daszek, namiot).

To tylko moja osobista sugestia. Coś jak piętrówka 300 m2 a i tak wszyscy siedzą w kuchni...

A to widzisz, cenna sugestia. Nas tez czworka, czyli juz wiem ze klima pewnie odpadnie, jak nam dopiecze i dmc pozwoli zeby sie zmiescic to moze sam pozniej doloze. A jaka masz bude?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Wszystkie dane budki masz w avatarze... 620 cm z dyszlem.

Byłem parę razy w Chorwacji i było ok. Okna otwarte, moskititry zaciągnięte, buda w cieniu sosen... Czego chcieć więcej.

Ważne żeby wszystkie okna były otwierane , a nie tylko przód i tył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin_G

W tym przypadku stosowne rozporządzenie mówi, że stosunek masy (dmc) pojazdu do masy (dmc) przyczepy musi być jak 1,33:1.

Ten przelicznik nie został przypadkiem w tym roku zniesiony w zmienionym rozporządzeniu? Sorry jeśli coś przespałem, ale ostatnio rzadko na forum zaglądam.

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

To dotyczy hamulca najazdowego i zostało, chyba ze masz elektryczny do go objęło...

Jak każda zmiana tylko w połowie...niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

To mam jeszcze pytanie o papiery, bo kupujac auto w niemczech wiem gdzie i co mam zalatwic. A jak to wyglada z przyczepa i to w nl, bo tylko to biore pod uwage. Zakaldajac ze kupuje od prywatnej osoby zarejstrowana, jade na tych blachach czy robie celne jak w niemczech? A kupujac od handlarza wyrejstrowana to on moze mi sprzedac blachy jak w niemczech czy sam lece do wydzialu komunikacji. Bardziej sie oplaca jechac solo i przyjechac na kolach czy targac dluga lawete i na lawecie ja przywiezc? Chodzi mi o koszty papierow na miejscu.

Jakie dokumenty musze miec? Umowe, jakies brief ichniejszy i cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandrol

To mam jeszcze pytanie o papiery, bo kupujac auto w niemczech wiem gdzie i co mam zalatwic. A jak to wyglada z przyczepa i to w nl, bo tylko to biore pod uwage. Zakaldajac ze kupuje od prywatnej osoby zarejstrowana, jade na tych blachach czy robie celne jak w niemczech? A kupujac od handlarza wyrejstrowana to on moze mi sprzedac blachy jak w niemczech czy sam lece do wydzialu komunikacji. Bardziej sie oplaca jechac solo i przyjechac na kolach czy targac dluga lawete i na lawecie ja przywiezc? Chodzi mi o koszty papierow na miejscu.

Jakie dokumenty musze miec? Umowe, jakies brief ichniejszy i cos jeszcze?

Uderz do kolegi http://forum.karawaning.pl/user/21831-on-michał/- on niedawno sprowadził cepkę z Holandii...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo
I jeszcze pytanie, po co w budzie drabinka na dach? Z tego co wiem na dach nic sie nie pakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Ja się na zdjęciach nie znam... Ale.

Jeśli się da to załatwiaj tam w papierach jak największe DMC. To się potem bardzo przydaje...

Pd dachu przyczepy śmiało możesz chodzić o ile nie zgniła.

Jakieś 30 % przyczep ma bagażnik na dachu, np na ponton...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

To jeszcze dopytam, jak wypada adria wzgledem np burstnera, hobby czy dethlefa? Bo tak szczerze mowiac w srodku wystroj najbardziej mi podchodzi adria

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Adria teoretycznie im nowszy model tym solidnie wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

A roczniki ok 2000-2004 to juz zaliczają się do tych nowszych? Szukam coś do 5tys e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi