Jump to content
Sign in to follow this  
KrystianC

Przegłąd techniczny przyczepy okolice Pułtuska

Recommended Posts

KrystianC

częśc gdzie w Pułtusku a najlepiej jak najbliżej Trzepowa zrobie przegląd techniczny przyczepy.
Zajrzałem w dowód i mi się przypomniało ;)

jacek00

W każdej stacji diagnostycznej przecież. Nie musi być nawet okręgowa

KrystianC

I wszystko jasne :). Myslalem ze jakas ze specjalnymi uprawnieniami musi byc.

Astrah

W każdej stacji diagnostycznej przecież. Nie musi być nawet okręgowa

Niestety nie w każdej, po 2015 roku niewiele stacji podstawowych ma takie rozszerzenie , szukaj  okręgowej.

jacek00
Niestety nie w każdej, po 2015 roku niewiele stacji podstawowych ma takie rozszerzenie , szukaj okręgowej.

Tzn jakie rozszerzenia?

Edited by jacek00 (see edit history)

jacek00

Niestety nie w każdej, po 2015 roku niewiele stacji podstawowych ma takie rozszerzenie , szukaj  okręgowej.

Żeby nie było, bo wprowadzasz w błąd, bo wszystkie PSKP mają takie uprawnienia. Przepisy to jasno regulują w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zakres uprawnień Stacji Diagnostycznych jest uregulowany w art. 83 PoRD.

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów – w zakresie:

a. okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z zastrzeżeniem lit. c,

b. dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a, z zastrzeżeniem ust. 1a,

c) badań technicznych przyczep przeznaczonych do łączenia z pojazdami określonymi w lit. a, o ile stacja spełnia wymagania, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 84a ust. 1 pkt 1 ustawy w zakresie długości stanowiska kontrolnego;

2) okręgowej stacji kontroli pojazdów – w zakresie:

a. okresowego badania technicznego wszystkich pojazdów,

b. dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a,

c. badań co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych.

Czyli w PSKP robimy wszystko do 3,5 tony z wyłączeniem 83.1a ale to nas nie dotyczy.

Przyczepy także robimy w PSKP jeśli tylko dana stacja diagnostyczna jest na tyle długa, że jest możliwość wjechania do niej całym zestawem. W innym wypadku, co logiczne nie da się przeprowadzić badania technicznego.

Astrah

Nigdzie nie napisałem że na stacji podstawowej nie zrobisz tego badania , napisałem że ze względu na wymagania niewiele stacji spełnia te wymogi.

Port

Astrah ma rację. Nie wszystkie stacje diagnostyczne robią przeglądy przyczep campingowych.

jacek00

Nigdzie nie napisałem że na stacji podstawowej nie zrobisz tego badania , napisałem że ze względu na wymagania niewiele stacji spełnia te wymogi.

Ale pisałeś o jakimś rozszerzeniu :-D

I jakich wymaganiach piszesz? Jedyny wymóg to odpowiednia długość i nic poza tym. Musisz mieć możliwość wjechania całym zestawem po prostu.

Najlepiej się przejechać po pobliskich stacjach i sprawdzić gdzie da się wjechać i tyle.