Jump to content
Drizzt

Budowa kampera

Recommended Posts

polo63

polecam coś takiego Tobie-problem ze ścianą Ci odpada bo jest przejście orginalne, rocznik tyż można sobie dobrać wg potrzeb bo jest tego - na szczęście dużo i raczej będzie :] :

http://allegro.pl/mercedes-sprinter-308-309-cdi-maxi-pocztowy-i6586590539.html#thumb/8

klonik058

polecam coś takiego Tobie-problem ze ścianą Ci odpada bo jest przejście orginalne, rocznik tyż można sobie dobrać wg potrzeb bo jest tego - na szczęście dużo i raczej będzie :] :

http://allegro.pl/mercedes-sprinter-308-309-cdi-maxi-pocztowy-i6586590539.html#thumb/8

Ja już pisałem otym. Tylko mają słabe silniki. I automatyczne skrzynie. ten to przynajmniej ma 90 KM

wysłane przy użyciu smartfona.

Edited by klonik058 (see edit history)

polo63

Ja już pisałem otym. Tylko mają słabe silniki. I automatyczne skrzynie. ten to przynajmniej ma 90 KM wysłane przy użyciu smartfona.

fakt umknął mi gdzieś post,  a konie w nowszych to nie problem, kwestia chipu i paru stówek

patryszka

Super pomysł  . Piękna jest radość tworzenia . Mam nadzieję że Ci wyjdzie i pochwalisz się na forum :) Powodzenia 

goniagonia

Dzień dobry,

Chcemy dokonać małych przeróbek w naszym Fordzie Transicie - mianowicie podnieść dach oraz przełożyć siedzenia. CZy znacie może jakieś warsztat, które podjęłyby się takich prac?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Peter
3 godziny temu, goniagonia napisał:

Dzień dobry,

Chcemy dokonać małych przeróbek w naszym Fordzie Transicie - mianowicie podnieść dach oraz przełożyć siedzenia. CZy znacie może jakieś warsztat, które podjęłyby się takich prac?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Na przeróbkę i podniesienie dachu na pewno znajdziesz firmę,która się podejmie zadania, ale przeniesienie czy zmianę lokalizacji siedzeń to już raczej nie. Wynika to z fabrycznych punktów mocowania, które to posiadają odpowiednie atesty itd.

Kevin

A jaki to koszt?

7 godzin temu, goniagonia napisał:

Chcemy dokonać małych przeróbek w naszym Fordzie Transicie 

danielpoz
10 godzin temu, Peter napisał:

Na przeróbkę i podniesienie dachu na pewno znajdziesz firmę,która się podejmie zadania, ale przeniesienie czy zmianę lokalizacji siedzeń to już raczej nie. Wynika to z fabrycznych punktów mocowania, które to posiadają odpowiednie atesty itd.

Na "pace" raczej nie ma fabrycznych punktów mocowań foteli. Odpowiednie firmy dorabiaja dodatkowe fotele wzmacniając miejsca montażu. 

chris_66

Zależy od samochodu. Transit ma jedną podłogę i można łatwo przerabiać. Ale trafic miał wersję osobową i towarową i nie chcieli legalnie przerabiać z paki na busa.
Najlepiej w okręgowej SKP dopytać się czy i jak da przerobić

danielpoz

Co znaczy nie chcieli? Nie byli wstanie takiej usługi poprostu wykonać. Ja mówię o firmach co mają stosowne uprawnienia do takich zmian a nie garazowcach. 

chris_66

Różnica była w podłogach. Inne przetłoczenia i wzmocnienia. I nikt nie chciał się podjąć montażu siedzeń. Bo po prostu za dużo roboty było, najłatwiej było kupić busa a blaszaka sprzedać. Transit i dukato miały uniwersalną podłogę do wszystkich wersji i przeróbka była banalna.
Nie chodzi o uprawnienia bo takich nie ma. Są tylko numerki we wpisie firmy. Czym się zajmuje firma, wpisane przy rejestracji.
Na tej podstawie SKP dokonuje zmian przeznaczenia pojazdu, jak jest faktura z firmy i ta firma ma wpis że zajmuje się przeróbką blaszaków na specjalne to na tej podstawie robią zmiany. Można sobie wpisać cokolwiek w zakres usług, nawet budowę promów kosmicznych

danielpoz

Ty teoretyzujesz a ja dwa miesiące temu przerabilem blaszaka właśnie w takiej firmie. Potrzebna jest pełna dokumentacja łącznie ze zdjęciami, atestowane elementy do wzmocnień podłogi plus fotele i pasy oczywiście  fabrycznie nowe. Kosztuje sporo bo najtaniej jak znalazłem to od 13tys zł netto za dodatkowe 4 osoby( cud że akurat obok mnie). Jest kilka no może kilkanaście firm w Polsce które są wstanie to zrobić formalnie. Oczywiście w necie znajdziesz pełno różnych firm co robią zabudowy itp ale jeśli podrazysz trochę temat o homologacje itp to 90% z nich się poddaję na starcie. Więc jeśli ktoś Ci wmawia że wystarczy faktura i numerki we wpisie PKD to nie wie o czym mówi lub robi sobie z Ciebie jaja😏

chris_66

Tak. Teoretyzuję . Praktykę z przeróbkami zakończyłem chyba ze cztery lata temu.

Co to są atestowane elementy wzmacniające

danielpoz
1 minutę temu, chris_66 napisał:

Tak. Teoretyzuję emoji106.png. Praktykę z przeróbkami zakończyłem chyba ze cztery lata temu.emoji56.png

A o właśnie, 4 lata temu ten rynek wyglądał zupełnie inaczej. Łatwiej a tym samym było taniej. 

3 minuty temu, chris_66 napisał:

Co to są atestowane elementy wzmacniające emoji848.png

Aluminiowe szyny/prowadnice. 

chris_66
Aluminiowe szyny/prowadnice. 

A kto wyda atest na montaż tego w samochodzie . Jak nie masz fabrycznych punktów montażu to wiesz gdzie to sobie można wsadzić
Bo szyna z atestem na coś to nie wszystko.

Cztery lata to sporo. Jednak firma która robiła ze mną przebudowy nadal to robi bez żadnych problemów.