Skocz do zawartości

Przyczepa z anglii


flopi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 251
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

MUSISZ !!!

 

Nie musi, jak przyczepa nie miała od nowości nadanych numerów nie musi, chyba żeby była widoczna ingerencja człowieka który zmazywał numery. Ja napisałem jak ja rejestrowałem 2 przyczepy i problemów nie było. Zresztą Polska to kraj BEZPRAWIA i każdy interpretuje przepis na kilka sposobów. :slina: POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa spełnia normy brytyjskie na co mam kwit. Czyli jeżeli je spełnia a nie ma numeru tzn że te normy ich nie wymagają.

 

Ja napisałem jak ja rejestrowałem 2 przyczepy i problemów nie było.

 

Co napisał diagnosta w polu z nr podwozia czy też VIN?

 

Zresztą Polska to kraj BEZPRAWIA i każdy interpretuje przepis na kilka sposobów.

 

:slina:

 

Pamiętam jak pewien minister odpowiedzialny za ustawę o VAT powiedział nt. jakiś produktów objętych 0%VAT że są zwolnione z VAT bo VAT w stosunku do tych produktów nie obowiązuje. Co było kompletną bezedurą, bo jak coś jest objęte 0% to nie może być zwolnione i nieobjęte ustawą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie Wasza rozmowa.

Kłócicie sie KONSTRUKTYWNIE. Brawo. :slina:

Sam ciekaw jestem jak sie to skończy, choć sie domyślam i pewnie wiem co bym zrobił.

A temat ciekawy, bo przyczepy mają fajne a i ceny sie przystępne jakby zrobiły. :ok:

 

Pozdrawiam dyskutantów, tym bardziej, że dużo Adrii tam ciekawych maja, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu sie kłania poj...e polskie prawo interpretowane tak jak sie komu podoba, do AkiTigra, może "posmaruj", diagności to lubią, ty oszczędzisz sobie stresu on nagnie odpowiednio przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andriu, :ok: przegląd dzisiaj będzie :] Po południu płace ubezpieczenie i jutro jade na łono natury bawić się nową zabawką. W poniedziałek WK.

 

Przyznaje ze w par 11 w pkt bodajże 18 jest zapis że pkt.1 czyli wymagania dt. numerów VIN na ramie stosuje się również do przyczep.

 

Ale jednocześnie przyczepa ma certyfikat zgodności z normą brytyjską i odpowiada ich wymaganiom. A jeżeli w tych normach jest że numer jest niewymagany to tego numeru nie wyczaruje :slina:

 

IMO diagnosta ma stwierdzić że stan techniczny przyczepy jest OK i ewentualnie wpisać w uwagach że nie stwierdził istnienia numeru ramy a tylko tabliczke znamionową. Czy na podstawie tego może nie dopuścić przyczepy do ruchu. IMO nie bo o tym powinien zadecydować WK czy ten numer jest potrzebny do zarejestrowania pojazdu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co napisał diagnosta w polu z nr podwozia czy też VIN?

 

Ja miałem napisane Brak identyfikacji na ramie Czy coś takiego, napisane było w uwagach, numery wraz z homologacją na tabliczce znamionowej.( bo fabryki jednak się nie poprawia, a jeżeli nie ma na ramie to fabryka ich nie nabiła. Jak znajdę jeszcze ksero tego przeglądu to zeskanuje i niedowiarkom pokaże. Pozdrawiam i wiem a jestem pewien na 100% , że zarejestrujesz przyczepę. Problem jednak będzie tylko z urzednikami, którzy nie znają lub nie chcą znać przepisów, albo interpretują je na 3 rózne sposoby. Ale to tylko POLSKA hehehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze spotkanie z diagnostą we Wrocławiubyło takie [ :slina: ]

powiedział ze jego stacja nie przegląda przyczep i nie musi się na tym znać.

drugie spotkanie, diagnosta stwierdza mimo że nie ma uprawnień do przeglądów przyczep jest takie; on po pozytywnej kontroli technicznej, wpisał by w karcie brak nr. ramy, brak nr. rejestracji, spisał by dane z metki tj. masa własna, dopuszczalna ilość miejsc tz. to co na metce.

poradził by z tym podejść do stacji okręgowej, a decyzja o zarejestrowaniu jest w gesti WKom. który może zalecić co jeszcze wykonać.

 

jeszcze takie pytanie a kto nabija i w jaki sposób nr. ramy na samoróbkach i jak jest to przyjmowane przez stacje diagnostyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spotkaniu z diagnostą i obejrzeniu przyczepy umówiliśmy się na poniedziałek. Zadzwoni on do WK i dowie się co i jak. Dzisiaj ubezpieczyłem budke i jutro rano wybywam na kamping bawic sie nową zabawką.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprawy stoją w miejscu. Wg. diagnosty WK we Wrocławiu twierdzi ze musi być numer. Jutro pójdę osobiście się dowiedzieć co i jak.

 

wir57,

Na wyjeździe z Bartników byliśmy świadkami pościgu. Dres w Oplu Tigrze wpadł na tą drogę do kempingu a za nim radiowóz na sygnale. 5 sekund wczesniej a mielibyśmy go na czołówkę (dresa). Jakaś akcja była na ośrodku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawet policja strzelała :slina: dopadli tego dresiarza ponoc w Ziębicach potracił kobieta w wiał i na ośrodku policyjnym hihi go dopadli .

Dresiarz nie mial juz gdzie uciekać autem , wiec uciekał z buta padl strzał zatrzymal sie i go na glebe , kajdany i zabrali co dalej nie wiem .

Akcja była szybka niebeiscy sprawni , wiec szybko go dopadli troche sensacji było , ale to i lepiej , ze na osrodku - przestroga dla innych , ze tu nie ma zartów :ok::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dres dresem, tigra tigrą, a nasza policja jest znana z bezmyślności, brutalnego i przekraczającego prawo działania. :slina:

w innym cywilizowanym kraju UE, lub nawet w USA niedopomyslenia jest jakies strzelanie (nawet w powietrze) na kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.