Skocz do zawartości

Przyczepa z anglii


flopi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 251
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki. Jutro może uda sie zrobić :slina: przegląd. Jak nie to będę myślał. Trochę mnie zmartwił ten tel z WK ze jak nie ma dowodu to jakieś kwity trzeba z UK ściągać.

Ale nic to. Damy rade :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jutro może uda sie zrobić :slina: przegląd. Jak nie to będę myślał. Trochę mnie zmartwił ten tel z WK ze jak nie ma dowodu to jakieś kwity trzeba z UK ściągać.

Ale nic to. Damy rade :ok:

 

Tak samo jak w przypadku budki z Holandii, był wątek o tym, myslę że w ambasadzie lub w konsulacie załatwisz to bez problemu, chyba nic nie trzeba sciagać z UK, chodzi tylko o takie zaświadczenie podbite przez ichniego przedstawiciela, że w UK nie rejestruje sie takiej przyczepy i nie posiadają one dow. rejestracyjnego, myślę że luz, najprędzej właśnie w ten sposób załatwisz rejestrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolę się wtrącić do watku bo ja to juz przerabiałem.

Punk pierwszy Do zarejestrowania przyczepy z Angli wystarczy tylko i wyłącznie umowa kupna sprzedaży między Kupującym a sprzedającym. NIC Więcej.

Trzeba jechać zrobić przegląd, większośc diagnostów powinna zajrzeć do przepisów europejskich i muszą zrobić a są zawet zobowiązani wystawić zaświadczenie o porzeprowadzonym badaniu technicznym. Muszą tylko napisać kraj pochodzenia ANGLIA i to wszystko WYSTARCZY.

Z takim przeglądem oraz tłumaczeniami ( jak się nie ma dwujęzycznej umowy wydział Komunikacji) I nie dajcie się zrobić w gupa że Wam nie zarejestrują. Wydział komunikacji ma odpowiedzi przepis mówiący że nie ma dowodu rejestracyjnego i tak samo mają obowiązek zarejestrować.

Do WK potrzebne są:

Tłumaczenia

Umowe kupna sprzedaży

Przegląd

Oraz niektóre urzędy jeszcze chcą specyjalne zaświadczenie z US o zwolnieniu przyczep z podatku ale to też jest wymysł WK bo tez mają te przepisy u siebie.

 

W angli jest tak że przyczepa nie ma ani dowodu rejstracyjnego ani ubezpieczenia bo jest to mądre, sama przyczepa kolizji nie spowoduje musi być HOLOWNIK. Więc z tyłu Holownika odkręcają tablicę i przykręcają ją do Przyczepy kempingowej. Większości przyczep Anglicy robią sobie DUbel tablicę ( Naklejka i przylepiają ją w odpowiednie miejsce.

 

Jak będziecie chcieli to dokjładnie podam wam paragrafy, bo mam znajomą u siebie w WK.

 

Powodzenia :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większośc diagnostów powinna zajrzeć do przepisów europejskich i muszą zrobić a są zawet zobowiązani wystawić zaświadczenie o porzeprowadzonym badaniu technicznym. Muszą tylko napisać kraj pochodzenia ANGLIA i to wszystko WYSTARCZY.

 

Ale bzdura !

Jestem diagnostą i mnie nie obchodzi czy klient ma dowód rejestracyjny czy nie ! To jego problem przy rejestracji w wydziale komunikacji ...

W przypadku opisywanym przyczepa nie posiada numerów ramy i owszem diagnosta ma obowiązek wystawić zaświadczenie o przeprowadzeniu badania ale z wynikiem NEGATYWNYM ! POJAZD NIE DOPUSZCZONY DO RUCHU !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno, dawno temu...... kupiłem rame do motocykla, bez nr.

WK skierował mnie do TOS-u [kiedyś coś takiego byłó] w celu nabicia i nadania nr.ramy.i to wystarczało, nawet bez diagnosty.

to czy teraz takie coś nie jest wystarczające? nr. nabija firma do tego wyznaczona, ja to tak pojmuję. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zagraża bezpieczeństwu ............

Ale jak w Twoim samochodzie korozji ulegnie nr VIN to nie będzie można go zidentyfikować

I to jest ta sama sytuacja w tej przyczepce nie ma numeru identyfikacyjnego na ramie , jest tabliczka znamionowa na 4 wkrętach lub nitach , którą można przełożyć z jednej przyczepy na drugą ......

Jarzysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DzU 32 z 26,02,2003 r

 

┬ž 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia;

 

Chwila... :slina: ten przepis nie dotyczy przyczepy ale pojazdu samochodowego

W tej ustawie jest coś takiego

Dział III

 

Warunki techniczne pojazdu samochodowego i przyczepy przeznaczonej do łączenia z tym pojazdem

Czyli jest rozróżnienie na pojazd samochodowy i przyczepę.

 

definicja z PoRD

 

pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego

 

przyczepa - pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem;

 

przyczepa lekka - przyczepę, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg;

 

Mamy:

Rozdział 2

 

Wyposażenie

 

┬ž 10. 1. Przedmioty wyposażenia i części pojazdów związane z bezpieczeństwem ich użytkowania i ochroną środowiska mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli spełniony jest co najmniej jeden z następujących warunków:

1) oznakowane są znakami homologacji międzynarodowej stosowanymi w homologacji Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - "E" lub Unii Europejskiej - "e";

2) oznakowane są cechami producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;

3) oznakowane są cechami dostawcy producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;

4) oznakowane są znakiem zgodności zgodnie z przepisami o systemie oceny zgodności i akredytacji; przepisu nie stosuje się do przedmiotów wyposażenia i części oznakowanych znakiem bezpieczeństwa na podstawie dotychczasowych przepisów o badaniach i certyfikacji;

5) tablice rejestracyjne mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli oznakowane są znakiem producenta zgodnie z przepisami o rejestracji i oznaczaniu pojazdów.

i ten przepis mówi o wyposażeniu wszystkich pojazdów (samochodowych i innych)

potem jest par 11. i on dotyczy pojazdów samochodowych.

 

W przypadku opisywanym przyczepa nie posiada numerów ramy i owszem diagnosta ma obowiązek wystawić zaświadczenie o przeprowadzeniu badania ale z wynikiem NEGATYWNYM ! POJAZD NIE DOPUSZCZONY DO RUCHU !

 

Jednak sie chyba przejadę do tego diagnosty który mi odmówił i poproszę o wystawienie kwitów. Nawet odmownych z podaniem odpowiednich paragrafów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki techniczne pojazdu samochodowego i przyczepy przeznaczonej do łączenia z tym pojazdem

 

 

Rozdział 1

 

 

Warunki ogólne

 

 

┬ž 6. Ilekroć w niniejszym dziale jest mowa o "pojeździe", rozumie się przez to pojazd samochodowy i przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział 1

 

 

Warunki ogólne

 

 

┬ž 6. Ilekroć w niniejszym dziale jest mowa o "pojeździe", rozumie się przez to pojazd samochodowy i przyczepę.

 

Czyli jeżeli napisali "pojazd" to nie musieli pisać pojazd samochodowy i przyczepa. Jeżeli jest mowa o "pojeździe samochodowym" to nie dotyczy to przyczepy bo inaczej ustawodawca napisałby "pojazd".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum pojazd samochodowy i przyczepa ma mieć nr. na ramie

Podałem Ci jak to zrobić żeby miał.....

I to wszystko , nie kombinuj z przepisami bo to nic Ci nie da ....

Kończę wypowiedzi w tym wątku bo i tak za dużo napisałem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum pojazd samochodowy i przyczepa ma mieć nr. na ramie

Podałem Ci jak to zrobić żeby miał.....

 

Ja cię rozumiem ale według przepisów nie muszę mieć tego numeru.

Ja wiem ze pkt.1 diagnosta zawsze ma racje a jak nie ma to patrz pkt 1 i nie dopuści mi przyczepy z powodu zardzewiałej sruby.

Mam nadzieje że jutro problem przeglądu będę miał za sobą.

 

cdn. zobaczymy co będzie po wizycie w WK

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.