Skocz do zawartości

Przyczepa z anglii


flopi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 251
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A Holandia Cię nie interesuje? My tam kupiliśmy, sami przyciągnęliśmy i sklep-komis załatwiał wszystkie formalności potrzebne do podróży, czyli tymczasowa rejestracja, ubezpieczenie (nawet w sobotę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My swoją kupiliśmy w Marum koło Groningen.

To było w połowie sierpnia 2008, a więc po sezonie, w trakcie wyprzedaży. Za Hobby w idealnym stanie zapłaciliśmy 1450 euro (były wtedy po 3,20 zł)

Na miejscu wszystko załatwili. Po prostu zapłaciliśmy (koszt dokumentów ok. 100 euro), podpięli przyczepę i pojechaliśmy prosto w Bieszczady (na weekend sierpniowy). Oto ona: http://picasaweb.google.com/jolaryd1/BeskidNiskiSmerekowiec36062010#5480531634123131730

 

Widzę, że teraz ceny są "przed-sezonowe"

 

Mimo wszystko podaję Ci stronę, po sezonie te ceny zdecydowanie spadają.

 

http://www.ncc-marum.nl/index.php/caravans/occasions/occasions-complete-lijst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj piotrekbb. w zeszłym miesiącu przyprowadziłem moja przyczepr z Anglii. najpierw wysłałem zaliczke, otrzymałem fakture na tej podstawie otrzymałem próbne numery, ubezpieczenie OC i jazda po przyczepę. Jak chcesz obejrzec przed zakupem to proponuje lot tanimi liniami do Angli wybierasz co chcesz lacisz całosc lub czesc faktura itd.

Zakupu dokonałem w Highbridge.

http://www.highbridgecaravans.co.uk/

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje znajdz cos dla siebie wg rozkładu przyczepy np

http://www.caravanfinder.co.uk/caravan_layouts.html?berth=5

to dla 5 lozek, mozesz szukac wg cen osi itd w inne zakładce.

ja zdecydowaółem sie na jedna os ze wzgledu na wage, bo moge ciagnąc do 1600kg- zwykle dwu osiowe waza od 1600 do ponad 2 ton. Pamietaj jeszcze o sumie zestawu do 3,5T jesli masz tylko prawko B. Czesi i Niemcy to nagminnie kontroluja.

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak problem mas jest mi znany , chciałbym DMC tak do ok 1200kg.

Nie chce również przyczepy z małym DMC tj. przykładowo 800masa i 850DMC ponieważ nic nie można zładować do przyczepy.Chciałbym ładownośc ok 200kg

Jeżdzę głównie do Włoch i to będzie 99% tras tej przyczepy a w Austrii często ważą.Czyli chciałbym ładowności ok 200kg

 

Wogóle to chciałbym kupić coś do ok 8tyś zł :-] wiem,że ciężko ale za ok Ł1200 idzie coś znaleść lata 1990-1995.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.caravanfinder.co.uk/caravan_search_results.php?Berth=All&minPrice=500&maxPrice=1500&Make=All&Type=All&MaxReturn=300&Location=All

masz tu duzy wybor. Ja w Polsce juz nie kupie bo drogo i ostatnio kupiłem podobno bezwypadkowa 5 letnia u dealera/ Poznan. Jak sie okazalo po dwóch latach miala wymieniony caly bok, ale osi juz nie naprawili. Trzeci wyjazd do Wloch to holowanie pomoca drogowa z za Wiednia do Gliwice koszt 3tysPLn...(na szczescie droga powrotna) W Angli raczej sie to zdarzyc nie powinno, dlatego dla pewnosci zakupilem przyczepe u dealera z pisemna gwracancja bezwypadkowosci itd. Na razie nie mam zastrzezen i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeszcze jedna rzecz skłania do kupowania angielskich przyczep. Są po prostu ładniejsze w środku. Ja swojej przyczepy szukałem najpierw w PL, okazało się, że nie da się w rozsądnej cenie kupić przyczepy z natryskiem, gorącą wodą, kibelkiem itp.

Przerzuciłem się więc na DE. Tam było taniej, ale potwornie brzydkie te ich budki były. :-]

To samo NL. Niewiele ładniejsze. FR - bez wyposażenia i mały wybór.

I tak trafiłem do UK. Co prawda, okazało się, że kupiłem zamoczoną przyczepę... ale tak samo wtopiłbym w dowolnym innym kraju - po prostu nie znałem się kompletnie na temacie. Zalania więc wyremontowałem sobie i mam budkę 5 osobową, z ogrzewaniem 2 systemowym, lodóweczką 3 systemową, łazienką z natryskiem, WC i umywalką, gorąca i zimna woda, zlew w kuchni, kuchenka 2 palnikowa, piekarnik, opiekacz, barek. No i cena budki wyszła około 1/8 tego, co musiałbym położyć w PL. Za osiem razy mniej naprawdę warto pojechać po przyczepę promem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutnie racje. Wyposazenie jest nieporównywalne do przyczep z Niemiec i krajow osciennych. Mialem takie szczescie ze dodatkowo mam zamontowany BBQ point tj mozliwosc podlaczenia grila gazowego do instalacji wyprowadzonej z boku przyczepy. nie wspomne o motor mover czyli napedzie elektrycznym do manewrowania. dzieki temu bede nadal mogl jezdzic z przyczepka, bo lekarz zabronil mi dzwigania czegokolwiek - a niecale 1,5T ciezko ustawic na kempi :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, jak was tak czytam to az mi slinka na "angielke" leci. Popatrzylem na stronki z przyczepkami na wyspie i ... no nie powiem, niczego sobie. Calkiem to ladnie wyglada.

Mysle ze po nastepna przyczepke ja tez poplyne za kanal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.