Skocz do zawartości

Przyczepa z anglii


flopi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nauczona doświadczeniami kolegów postanowiłam sprawdzić, jak wygląda sprawa rejestracji "angielki" w moim WK w Sosnowcu. W poniedziałek zadzwoniłam, wyłożyłam sprawę i otrzymałam informację, że wystarczy dokument własności (umowa kupna-sprzedaży lub faktura), badanie techniczne oraz certyfikat, jeżeli takowy przyczepka posiada. :niewiem:

Dziś przy okazji rejestracji haka zapytałam się osobiście i oto co pan mi odpowiedział:

1. Od 1998 roku jest w Anglii wymóg rejestracji przyczep.

2. Jeżeli przyczepa jest sprzed 1998 r to musi posiadać certyfikat WOS (pierwsze słyszę, do tej pory była mowa o NCC lub CRIS)

3. Jeżeli przyczepa nie ma takiego dokumentu, wtedy wysyłają papiery do Warszawy i (chyba) do Anglii i na decyzję czeka się około 6 tygodni.

4. Jest to interpretacja na dzień dzisiejszy t.j 31.03.2010, bo np. jutro moga dostać nowe interpretacje i będą inne zasady.

Paranoja!

Do tego dodał, że w Anglii sami mają dwuznaczne przepisy, bo w latach 1993-1998 nie było obowiązku rejestracji i niektóre mają, a niektóre nie :bzik:

Czy ktoś słyszał o certyfikacie WOS ??

Dopiero jak wróciłam do domu pomyślałam, że mogłam poprosić o te wytyczne, może jeeszcze jutro się tam przejadę. Może dadzą przykładowe dokumenty, jakie muszę posiadać...

 

Jak będę posiadać jakieś wytyczne, to oczywiście podzielę się wiedzą.

 

A ja już tak napaliłam się na tą angielkę :D , ja chcę mieć piekarniczek i na kampingu upiec pyszne ciacho :niewiem: .

 

Normalnie mnie ścięło z nóg :hehe: , ja poprostu przyszedłem zarejestrować swoją Abi i Pani nie widział w tym nic dziwnego ... :hmm:

 

Nie przejmuj się ...będzie dobrze... :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 251
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich.

Przebrnąłem przez te 13 stron nierównej walki z urzędasami i mam pytanko?

Ja mam taki problem że kupiłem swoją przyczepke od gościa który ją w zeszłym roku sciągnął z Anglii ale poprzedni właściciel nie spisał konkretnej umowy z Angolem tylko spisali taki 3 zdaniowy świstek w którym jest że:

Mam na sprzedaż przyczepe.

Ja ( ten angol) sprzedaje dla J.K. swoją przyczepe

W razie jakchkolwiek info. prosze dzwonić 0xxxxxxxx

podpis.

 

Jak dla mnie to troche za skromna ta umowa. Wydaje mi się potrzeba troche więcej danych na umowie. Tyle co przy kupnie auta.

 

I co teraz ??? :ok:

Pisać z ufoludkiem???

 

Może ktoś mi pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przebrnąłem przez te 13 stron nierównej walki z urzędasami i mam pytanko?

Ja mam taki problem że kupiłem swoją przyczepke od gościa który ją w zeszłym roku sciągnął z Anglii ale poprzedni właściciel nie spisał konkretnej umowy z Angolem tylko spisali taki 3 zdaniowy świstek w którym jest że:

Mam na sprzedaż przyczepe.

Ja ( ten angol) sprzedaje dla J.K. swoją przyczepe

W razie jakchkolwiek info. prosze dzwonić 0xxxxxxxx

podpis.

 

Jak dla mnie to troche za skromna ta umowa. Wydaje mi się potrzeba troche więcej danych na umowie. Tyle co przy kupnie auta.

 

I co teraz ??? :ok:

Pisać z ufoludkiem???

 

Może ktoś mi pomoże

 

Bardzo się dziwię jak ludzie potrafią komplikować sobie życie, potem narzekają na nasze urzędy.

Takiej przyczepy ja osobiście nie kupiłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś mi pomoże

 

 

Skoro już kupiłeś tą przyczepkę wiedząc, że zamiast umowy kupna-sprzedaży ma papier do podtarcia /jeżeli miękki!/ to jakiej pomocy oczekujesz? Świadomie wdepnąłęś w bagno i sam musisz zacząć chociażby od telefonu do Angola żeby spisać nową umowę... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam przyczepkę i jednak zarejestrowałam bez żadnych problemów. Przy okazji olśniło mnie, co Pan z WK miał na myśli, mówiąc, że w Anglii są dowody rejestracyjne:

1.

Od roku 1992 wszedł przepis o rejestracji przyczep w CRIS (według mnie, to jest odpowiednik naszego SOMERW - znakowania pojazdów) - przyczepka dostała papierek i znakowanie numerem VIN na wszystkich szybkach. I uwaga! Do końca roku 1998 to nie było obowiązkowe!

2.

Gdy dostałam tłumaczenie dokumentu CRIS, w języku polskim jak byk napisane "Dowód rejestracyjny"

Oczywiście nie w rozumieniu ogólnopolskim a w szczególności pracowników WK.

 

Co do rocznika przyczepy: nie ma co patrzeć na sprzęty wewnętrzne - mogą być wymienione. Do tego w mojej przyczepie w numerze VIN po literkach jest jak byk 93, w dokumencie CRIS napisane: data pierwszej rejestracji 23.10.1995r, zgadnijcie ile lat ma moja przyczepa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1992 wszedł przepis o rejestracji przyczep w CRIS

Małe sprostowanie CRiS to nazwa dokumentu CARAVAN REGISTRATION AND IDENTIFICATION SCHEME. Natomiast ewidencję prowadzi NATIONAL CARAVAN COUNCIL.

według mnie, to jest odpowiednik naszego SOMERW - znakowania pojazdów

Cieszy mnie że nie tylko ja tak uważam

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

CYTAT

"Do zarejestrowania przyczepy z Angli wystarczy tylko i wyłącznie umowa kupna sprzedaży między Kupującym a sprzedającym. NIC Więcej.

 

 

Jak będziecie chcieli to dokjładnie podam wam paragrafy, bo mam znajomą u siebie w WK.

"

 

 

I nic!!!

Wróciłem z WK, Było Tak Pani chciała dowód przyczepy, po kilku minutach tłumaczeń że w Anglii nie rejestruje się przyczep wstała i poszła na zaplecze, zaczęto szukać ksiąg po 15min przyszła Pani z Panem który stwierdził że w Anglii jest Odpowiedni wydział zajmujący się przyczepami który wydaje certyfikaty, przeważnie przypina je do gwarancji i muszę im to dostarczyć inaczej nie zarejestrują.

 

proszę o pomoc, najlepiej tak abym móg podeprzeć to ustawą lub jakimś aktem prawnym

z góry dziękuję!!

 

 

 

Witam

Tydzień temu rejestrowałem przyczepę z Anglii. W WK przedstawiłem umowę kupna w której jako sprzedający " Anglik" podał tylko imię i nazwisko oraz adres ? bez dok. tożsamości ( nie chcą podawać a często nie posiadają po za nr. ubezpieczenia którego na pewno nie podadzą).Następnym dokumentem było Badanie Techniczne wraz z opisem danych technicznych DMC 900kg(zależy na kogo się trafi na stacji diagnostycznej). Ja miałem szczęście.I ostatnim dokumentem było OŚWIADCZENIE ( na druku z WK) które wypełniłem w obecności urzędnika " Oświadczam że w Anglii nie ma dow. rej. itd itd. WSZYSTKO ZALEŻY OD URZĘDNIKA.Przed zarejestrowaniem dzwoniłem do kilku WK w Warszawie i we wszystkich otrzymywałem tą samą odpowiedz-PROSZĘ NAPISAĆ OŚWIADCZENIE!!! że nie ma dow. rej. ŻYCZĘ POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też swoją ' angielkę' rejestrowałem

umowa

badanie techniczne

oświadczenie, narysowane w WK

opłata

.... po 2 godzinkach przyjechałem i odebrałem

tablice i dowód czasowy

 

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mi również w końcu udało się zarejestrować na fakturę zakupu i napisałem oświadczenie w WK, bez problemu 15min i miałem dowód czasowy, :hehe:

ale udało mi się to załatwić w Wielkopolsce :hehe:

w Pomorskim tylko :ok: i lipa :ok:

pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tydzień temu zarejestrowałem z Irlandii cepkę w WK w Malborku :hop1: . I to bez większych kłopotów, tylko umowa kupna( najlepiej dwujęzyczna żeby nie tłumaczyć) przegląd techniczny i do urzędu. Oświadczenie że pojazd nigdy niebył zarejestrowany i kwity do ręki i go go :hop1: podam ci zaraz podstawę prawną.

 

art. 74 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r.- Prawo o ruchu drogowym (dz.U.z 2005r. Nr 108, poz. 908 z póź. zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r - Kodeks postępowania administracyjnego (dz.U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z póź. zm.) po rozpatrzeniu wniosku. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.