Skocz do zawartości

Przyczepa z anglii


flopi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj byłem w WK w mojej miejscowości i bez problemów zarejestrowałem przyczepę, miałem fakturę zakupu, tłumaczenie i przegląd napisałem jeszcze oświadczenie że nie była rejestrowana w Anglii.

więc wszystko zależy niestety od tego do jakiego WK trafimy :banan:

dzięki wielkie za wszelką pomoc! :jump:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 251
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Jak to mawiają „nie lubię się drapać po cudzych j…” ale przeczytałem ten wątek na naszym forum http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6351&postdays=0&postorder=asc&start=0 i stwierdziłem że co mi tam skoro się źle dzieje w naszym państwie prawa.

No ale do rzeczy:

Kolega kuzyn227 przedstawił nam tu jaki to miał problem z WK bo mu przyczepy z angli bez certyfikatu CRiS nie chcieli zarejestrować. Zasięgnąłem języka (oczywiście o wszystko wypytywał znajomy w angielskim komisie) i sprawa wygląda tak że każda przyczepa sprzedawana jako nowa w anglii po 1992r jest zarejestrowana w CRiS które to wystawia stosowny certyfikat. Przyczepa taka jest znakowana i na jednym z okien musi posiadać taką nalepkę (na pozostałych oknach musi być ten sam numer co w nalepce) dodatkowo ma naklejoną informacje (gdzieś wewnątrz) z numerem do CRiS i innymi informacjami.

Przyczepy z przed 92r nie muszą posiadać takiego certyfikatu.

W przypadku przyczepy która posiadała kilku właścicieli i była sprzedawana z wolnej ręki dane o właścicielu mogą być nie zaktualizowane (podobno dość często się to zdarza bo nie jest to obowiązkiem)

Na zdjęciu wstawionym przez kuzyn227 widać adres i tu się zdziwiłem bo taki adres nie istnieje. Nie ma takiego kodu pocztowego w spisie kodów w Anglii, a w DOVER nie ma ulicy GANBY ROAD. No ale może się mylę.

Jeśli ta przyczepa została zalegalizowana na podstawie tego certyfikatu no to nasuwa się na usta tylko jedno „Polak potrafi” no i pozdrowienia dla urzędników w naszych WK :ok:

post-128532-imported-7d7daeec-06a3-4ef5-a323-6022f3c694c6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bambosz99, niezła robota. Gdyby jeszcze przyszli nabywcy angielek zechcieli to przeczytać.

 

Jeśli ta przyczepa została zalegalizowana na podstawie tego certyfikatu no to nasuwa się na usta tylko jedno „Polak potrafi” no i pozdrowienia dla urzędników w naszych WK

 

Pisałem już wcześniej, że diagności i policjanci są niedouczeni. Doszli jeszcze urzędnicy z Wydziałów Komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak że każda przyczepa sprzedawana jako nowa w anglii po 1992r jest zarejestrowana w CRiS które to wystawia stosowny certyfikat. Przyczepa taka jest znakowana i na jednym z okien musi posiadać taką nalepkę

 

jeszcze mi sie nie zdazylo zeby sprzedawca na allegro wspominal cos o tym CRiS-ie ale chyba nie mozna przez to twierdzic ze wszystkie sa kradzione - nasza nie ma tej naklejki ale "nie lapie sie roczikiem" :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszcze mi sie nie zdazylo zeby sprzedawca na allegro wspominal cos o tym CRiS-ie ale chyba nie mozna przez to twierdzic ze wszystkie sa kradzione

Ja wcale nie twierdze że wszystkie przyczepy są kradzione. Dziwi mnie tylko postawa urzędników w WK. Są totalnie niedoinformowani i gdzieś jeden usłyszał że w anglii ktoś (coś) przyczepy rejestruje i koniec, on ma mieś ten dokument i basta. No i wychodzi na to że nasi importerzy przyczep z wysp poradzili sobie z tym problemem.

Zadałem już wcześniej w tym temacie pytanie „ilu z Was posiadało taki certyfikat” teraz nasuwa się inne: Ilu z was posiadało taki certyfikat i naklejkę na szybie? A ile osób miało naklejkę a certyfikatu nie? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze moze byc druga opcja ze przyczepy niby z rocznika np:93 sa tak naprawde z 1990

 

czasem sie zdaza ze przyczepa jest w ogloszeniu rok 94 a z wygladu 87 :ok: kwestia tego co sie wpisze w umowie

:):ok::]

święta prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym się nie zdziwił jak odpowiednie urzędy będą sprawdzać wszystkie przyczepy angielki i będzie wielka kompromitacja.

 

Nie ma na to szans. Ktoś musiałby ponieść koszty zmiany wadliwej pod względem obowiązujących przepisów rejestracji przyczep z Anglii. Kto? Urzędnicy? Z pewnością nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze moze byc druga opcja ze przyczepy niby z rocznika np:93 sa tak naprawde z 1990

 

czasem sie zdaza ze przyczepa jest w ogloszeniu rok 94 a z wygladu 87 :ok: kwestia tego co sie wpisze w umowie

 

A nowy właściciel dostaje olśnienia jak odkręca poszczególne elementy i widzi daty produkcji o 10 lat do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wstawionym przez kuzyn227 widać adres i tu się zdziwiłem bo taki adres nie istnieje. Nie ma takiego kodu pocztowego w spisie kodów w Anglii, a w DOVER nie ma ulicy GANBY ROAD. No ale może się mylę.

 

Witam,

ten dokument CIRS który przedstawiłem na zdjęciu jest przykładową kserokopią, którą otrzymałem od dyrektora WK, miał to w swych dokumentach podpiętych pod Przyczepy Wielka Brytania i nie mam pojęcia czy to jest kserokopia dokumentu oryginalnego czy tylko przykład??

Jeżeli chodzi o nalepki to u mnie brak ale to od 1992 włącznie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Nauczona doświadczeniami kolegów postanowiłam sprawdzić, jak wygląda sprawa rejestracji "angielki" w moim WK w Sosnowcu. W poniedziałek zadzwoniłam, wyłożyłam sprawę i otrzymałam informację, że wystarczy dokument własności (umowa kupna-sprzedaży lub faktura), badanie techniczne oraz certyfikat, jeżeli takowy przyczepka posiada. :niewiem:

Dziś przy okazji rejestracji haka zapytałam się osobiście i oto co pan mi odpowiedział:

1. Od 1998 roku jest w Anglii wymóg rejestracji przyczep.

2. Jeżeli przyczepa jest sprzed 1998 r to musi posiadać certyfikat WOS (pierwsze słyszę, do tej pory była mowa o NCC lub CRIS)

3. Jeżeli przyczepa nie ma takiego dokumentu, wtedy wysyłają papiery do Warszawy i (chyba) do Anglii i na decyzję czeka się około 6 tygodni.

4. Jest to interpretacja na dzień dzisiejszy t.j 31.03.2010, bo np. jutro moga dostać nowe interpretacje i będą inne zasady.

Paranoja!

Do tego dodał, że w Anglii sami mają dwuznaczne przepisy, bo w latach 1993-1998 nie było obowiązku rejestracji i niektóre mają, a niektóre nie :bzik:

Czy ktoś słyszał o certyfikacie WOS ??

Dopiero jak wróciłam do domu pomyślałam, że mogłam poprosić o te wytyczne, może jeeszcze jutro się tam przejadę. Może dadzą przykładowe dokumenty, jakie muszę posiadać...

 

Jak będę posiadać jakieś wytyczne, to oczywiście podzielę się wiedzą.

 

A ja już tak napaliłam się na tą angielkę :hehe: , ja chcę mieć piekarniczek i na kampingu upiec pyszne ciacho :niewiem: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę mieć piekarniczek i na kampingu upiec pyszne ciacho :niewiem: .

 

Spokojnie upieczesz.

Po pierwsze są angielki w wersji kontynentalnej, które można kupić choćby w Holandii, dokładnie tak samo wyposażone jak te z drzwiami po niewłaściwej stronie. :niewiem::hehe:

Po drugie jest wiele przyczep eropejskich, które mają piekarniki - trzeba poszukać. Przeglądam czasami mobile.de i tam są np. Knausy z piekarnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.