Skocz do zawartości

Przyczepa z anglii


flopi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakupiłem przyczepę z Anglii i wydaje mi się, że to był błąd. Proszę o podpowiedź jakie dokumenty będą wymagane, gdyż przyczep w Anglii się nie rejestruje. Może ktoś w ostatnim czasie rejestrował przyczepę z tego kraju. Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 251
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

W czwartek będę przerabiał rejestrację angola. Mam umowę k-s z anglikiem i National Caravan Council Certificate z danymi przyczepki. Jutro przegląd i tłumaczenie. W czwartek wydział komunikacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc pierwsze schody: przegląd rejestracyjny.

Stacja 1 - muszą być tłumaczenia bo pan diagnosta nie musi znać języków obcych. Więc w tył zwrot i w drogę.

Stacja 2 - tłumaczenia nie trzeba. Ale na ramie nie ma numeru podwozia i nie ma dowodu rejestracyjnego. I od razu komentarze, że nikt tego panu nie zarejestruje, "po co pan to kupił" itp. Nie mógł zrozumieć ze numer na tabliczce znamionowej jest numerem pojazdu VIN.

Musi być wyryty na ramie i kropka. Bez numeru podwozia nie zrobi przeglądu bo dla niego ta przyczepa nie istnieje. Nie może wpisać w odpowiedniej kratce "brak".

Po stacji się kręcił jakiś znajomy diagnostów zajmujący się handlem przyczepami i częściami. Wcisnął mi wizytówkę i polecał swoje usługi. Ale jego komentarze skutecznie mnie zniechęciły do przyszłego korzystania z jego usług.

Plusem tej wizyty była ścieżka zdrowia gratis. Hamulce działają, amorki tez, nie ma luzów na półośkach.

 

Dzisiaj będę miał tłumaczenie i jadę do bardziej inteligentnego diagnosty.

cdn.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN (Vehicle Identification Number) – unikalny numer identyfikacyjny pojazdów mechanicznych. Przed 1981 nie było zaakceptowanego standardu określającego ten numer i producenci stosowali dla niego różne formaty. Współczesny numer VIN składa się z 17 znaków – cyfr i liter z wyłączeniem liter I, O oraz Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umowie k-s mam napisane VIN, na certyfikacie Chassis No. a na tabliczce Serial No. (tabliczka jest przynitowana we wnęce na butle.

Czy są jakieś przepisy mówiące o tym ze rama przyczepy musi mieć swój numer?

 

Wiem że VIN ma określony format itp. :ok:

 

Edit. własnie wpadłem na pomysł przynitowania tabliczki do ramy. Jeżeli nie znajdę lepszego diagnosty to tak zrobie.

 

Edit 2:

Telefon do WK - dowód rejestracyjny? - nie ma - odp: "musi pan z konsulatu lub brytyjskiego wydziały komunikacji zdobyć zaświadczenie że ona nie potrzebuje dowodu rejestracyjnego"

Jutro ide tam z papierami jakie mam i zobaczymy czego potrzebuje dokładnie :slina:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DzU 32 z 26,02,2003 r

 

┬ž 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.