Jump to content
EVO

Zaczynam przerabiac blaszaka - kilka pytań o instalacje

Recommended Posts

RadekNet

Skoro masz silnik na ropę to czemu chcesz grzać gazem? Nie lepiej wodne webasto, do którego podłączasz grzejniki i bojler? Wtedy możesz też się wpiac w silnik i grzać w czasie jazdy. Plus grzałka na 220v i jest full wypas.

Ja u sobie dodatkowo chce podłogowe ogrzewanie zrobić.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

EVO

Skoro masz silnik na ropę to czemu chcesz grzać gazem? Nie lepiej wodne webasto, do którego podłączasz grzejniki i bojler? Wtedy możesz też się wpiac w silnik i grzać w czasie jazdy. Plus grzałka na 220v i jest full wypas.

Ja u sobie dodatkowo chce podłogowe ogrzewanie zrobić.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Webasto + podłoga na 230 V bedzie a gaz chce jako dodatek bo i tam potrzebuje butle do lodówki i kuchenki. Narazie zakładam okna i bede ocieplał ściany, w miedzyczasie musze to ogrzewanie rozkminić. ( to wodne Szwedzkie chyba za bardzo skomplikowane).

EVO

No więc plany gotowe, codziennie kilku kurierów z nowymi częściami. Ciągle coś nowego wychodzi :) W tym tyg ocieplenie i położenie instalacji elektrycznej w scianach. Takie pytanko : czy wlot do lodowki może byc od dołu ? czy musi być od sciany ?  i jeszcze czy naddachowa część komina pieca gazowego trumatic może być demontowana i zastępowana jakąś zaślepką? Bo umowmy się ale to jest potrzebne TYLKO na krotki sezon. Jeszcze mam rozkminą jak podłączyć akumulatory bo okazało się że auto ma fabrycznie 2 (1 tylko rozruch a drugi reszta) 2x 60Ah kwasowe, ja mam mój 100Ah żelowy. Jeszcze nie zmaowilem okien ( bo nie do konca jestem pewny ile  bedzie miejsca - czy sa jakies wskazówki co do typu ? firmy? maja byc otwierane i w wymiarach otworu montażowego ok 95 x 50 cm )

pozdrawiam