Skocz do zawartości

Bieszczady Jesienią 14-16.10.2016


Rekomendowane odpowiedzi

Nie byłam w Ustrzykach na tym kempingu więc nic nie wiem na jego temat ale daje większe możliwości bez ruszania auta. Można by wyjść na Tarnice, Halicz, Krzemień. Tereny bez wątpienia ładniejsze, bardziej widokowe szlaki niż z Cisnej. Ja bym była za Ustrzykami z tego powodu a co reszta?

Ustrzyki i kemping jest ok. Miejscami na kempingu robi się błoto i może być problem z wyjazdem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy z Cisnej czy z Ustrzyk to i tak trzeba będzie na sensowną wycieczkę podjechać samochodem lub busikiem . Pisząc sensowną mam na myśli krótką , mało męczącą a dająca możliwość zobaczenia ładnych widoków. Z Ustrzyk bez ruszania się samochodem prowadzi tylko jeden szlak przez Szeroki Wierch , Tarniczkę na Tarnicę ,Halicz,Rozsypaniec (pomijam Rawki gdzie aby dojść  trzeba pedałować dość długi kawał szosą po asfalcie). Dla mało chodzących po górkach to jest trasa męcząca przy krótkim dniu i nieraz marnej pogodzie. Wszystko to co opisuje gusia-s to prawda ,tylko że to latem przy długim dniu i ładnej pogodzie .Ja myślałem o wejściu na Połoninę Caryńską, ale przecież każdy idzie gdzie mu pasuje . Dla tych co nie chcą po górkach z Cisnej było by bliżej coś innego zobaczyć a z Ustrzyk wszędzie dalej .No i ta cena ,w Ustrzykach trzeba dać za dwie osoby w przyczepie coś koło 60 zł .W Trampie to nie wiem czy połowę z tego , to by na tego busika na wycieczkę zostało .Ale jak Misio dogada się i otworzą kemping w Ustrzykach to będą Ustrzyki , Ważne by się spotkać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku 60 chcą normalnie w cenniku a dla grup oferują rabaty... przynajmniej tak piszą. Co do szlaków... Bieszczady nie są wymagającymi górami, owszem wędrówki są czasochłonne. Myślę że z Ustrzyk w 5.5-6h da radę obrócić na Tarnice i nazad :-) a i Carynską przy ładnej pogodzie zobaczymy z tamtąd ;-)

Szlak z Wolosatego jest krótszy ale i mniej widokowy.

No nic poczekajmy na info z PTTK. Oby pogoda dopisała :) bo nie ukrywam że od niej uzależniam wyjazd. Od nas to spory kawałek więc... no wiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustrzyki i kemping jest ok. Miejscami na kempingu robi się błoto i może być problem z wyjazdem. 

Trzeba się liczyć z taką możliwością - kto przyjedzie traktorem aby nas wyciągać. A poz tym przy przyjeździe na trzy (niecałe) dni za wiele po górach nie poszalejemy. Jestem zdecydowanie za Cisną. Jaki problem podjechać kilka czy kilkanaście km wobec kilkuset w dojazdu. Jakie rabaty dają, to trzeba wiedzieć, a nie pozostawać przy tym co piszą. leszek słusznie prawi.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dziś lub jutro wszystkie informacje jakie mam pozbierać razem i tu zamieścić :)

Podyskutujemy i coś tam ustalimy...

 

6h marszu...z dziećmi/młodzieżą różnie bywa...wyjście też musiało by być koło 8...gdy wcale nie będzie tak cieplutko i ładnie rano...bo pewnie koło 16 już się ściemni...

 

Podjechać parę km np kamperem - to już jakiś problem ;)

Ale za to w Bieszczadach da się łatwo wynajmować busy...

Ale np do Ustrzyk Górnych z Cisnej jest jakieś 35km...

 

Leszku - Ty myślisz o wejściu na Połoninę Caryńską? Jak będziemy w Cisnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busy rejsowe w weekend zamierają praktycznie całkowicie więc najlepiej dogadywać się właścicielami kempingu bo oni mają namiary na prywaciarzy.

W tamtym roku w sobotę na początku listopada busy z Ustrzyk górnych jeździły na tyle sporadycznie że wracaliśmy z buta asfaltem do praktycznie samej Wetliny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem by wejść na Caryńską środkowym wejściem , nie jest łagodne ale za to  ale krótkie . Wejście około 1,5 -2 h  zejście 1 h .Myślę że nawet nie wprawieni w chodzeniu i dzieci dały by radę .
Można też na Smerek , wejście trochę łagodniejsze ale dłuższe . Na Tarnicę krótkim wejściem od strony Wołosatego bym nie polecał odkąd wybudowali schody . No bo co to za przyjemność wchodzić po schodach i to jeszcze nieraz w tłumie wspinających się ,ale są tacy co im to pasuje więc można i tam . Schabo79 dobrze pisze ,w tym terminie gdy będziemy złapać busa to sztuka ,trzeba więc liczyć na własny transport albo wcześniej się umówić z kimś kto wozi turystów.Można być niemile zaskoczony gdy przyjdzie wracać na butach po asfalcie . W sumie to wszystko zależy od pogody , dopiero na miejscu można konkretnie planować co robić , czy na połoniny czy jakaś wycieczka połączona ze zwiedzaniem . 
Gdy będzie słaba pogoda to ja chętnie np na Sine Wiry bym się przeszedł niż wspinać się pod górkę by nic nie zobaczyć oprócz mgły.
Tak wiec ustalmy lokalizację a reszta wyjdzie " w praniu '
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ostatnich parę dni nie mogłem poświecić zlotowi dlatego to tak długo trwało i się troszkę "rozjechało"

Ale już mam konkrety - Co do PTTK w Ustrzykach Górnych - rozmawiałem z obsługą i nie ma problemu a co do cen itd trzeba pogadać z szefostwem (ale tego na razie nie podjąłem).

"Wracając do Cisnej" tak to się przedstawia:

 

Termin zlotu na TRAMP w Cisnej : od 14.10.2016 r. godz. 9.00 do 16.10.2016 r. godz. 17.00
- Koszt pobytu  na polu namiotowym TRAMP w czasie zlotu - 25 zł./1os./zlot , dzieci do lat 12 - 50% zniżki
- Koszt kampera/przyczepy - 12 zł.
- koszt podłączenia się do prądu - 20 zł./kamper/tylko do 10 kWh średnio na kamper spośród wszystkich kamperów biorących udział w zlocie, powyżej dopłata - za każdy kWh - 0,80 gr. - problemem jest tutaj oczywiście dopłata jeżeli zostanie ogólnie przekroczony limit ilości zużytych kWh na zlotowiczów (załóg biorących prąd) - licznik jest jeden wspólny - Czy myślicie że to jest jakiś problem dla nas? (ja raczej nie będę sie podpinał do sieci 230V)
Jest to wszystko podyktowane jednym z ostatnich zlotów CamperTeamu...tu cytat od właściciela pola:
Ostatnio właśnie ja dopłacałem do prądu , bo pomimo posiadania przez kampery instalacji gazowej prawie każdy ogrzewał się elektrycznie. Dodatkowo zużycie prądu przy 50 kamperach i przy mrozie tylko do minus 6  zwrosło zapotrzebowanie na energię w Cisnej   jak dla małego miasteczka. Miałem nawet interwencję przez zakład elektryczny z Sanoka - oczywiście konsekwencje finansowe wynikające z ponad przeciętnego zużycia energii w stosunku do ustalonej kwoty  poniosłem osobiście.
 
Zadałem też kilka pytań pomocniczych :)
 
1) czy gdzieś w okolicy albo u Pana jest możliwość pożyczenia rowerów?
W okolicy są dwie wypożyczalnie rowerów - GOK Cisna i na Dołżycy - koszt roweru ostatnio był  60 zł./dobę - można wejśc na ich stronę np. www.cisna.pl, tam ustalić nr informacji turystycznej i  się zapytać ile kosztuje i ile mają rowerów.
 
2) ewentualną jakaś wiatą albo salą gdyby pogoda była mniej sprzyjająca?
Posiadamy kompleks wiat więc nie ma problemu w ich zagospodarowaniem - oczywiście w ramach kosztów pobytu, aczkolwiek są one dla wszystkich naszych gości - jednak w tym okresie nie powinno być wiele osób

 

3) z ewentualnym drewnem i miejscem na ognisko?

Pod wiatą jest miejsce na ognisko, jest grill itd. Problemem kosztowym jest drewno, które sprzedaje u nas Nadleśnictwo. Więc można albo przywieść ze sobą, można też ostatecznie kupić kilka woreczków węgla drzewnego - u nas mały woreczek chyba kosztuje ok. 6 zł albo 8, można woreczek drzewa kupić np. w Castoramie - mały woreczek z kilkoma polanami to ok. 10 zł.   i wtenczas nie trzeba płacić albo oczywiście mogę przygotować z zasobów nadleśnictwa ale wtenczas trzeba będzie ponieść konsekwencje finansowe, np. worek nieduży to też ok. 15 zł. Na wieczór(np. 5-6 godz.)  potrzeba co najmniej - 3-4 worki.

 

Wydaj mi się że Warto było by wziąć z 3 woreczki drewna (chyba że ktoś się zadeklaruje przywieźć?)

 

Ponad to dostałem taką informację (jeszcze jej nie obdzwoniłem ale postaram się to dziś lub jutro załatwić bo bardzo mi się pomysł podoba)

Ostatnio jak był zjazd to największym powodzeniem cieszyły się nie rowery a kolejka wąskotorowa. W Waszym przypadku gdy jest mało osób - możecie wynająć zamiast ciuchci drezynę, która przyjeżdża pod pole namiotowe i Was wiezie gdzie chcecie. Oczywiście możecie się też przewieść kolejką kursową.

Mówimy o: http://kolejka.bieszczady.pl/

Wydaje mi się że to ciekawy pomysł ale chyba raczej na niedzielę (sobotę czy nawet piątek bym raczej rezerwował na różnego rodzaju wycieczki pieszo rowerowe?)


No i jeszcze kwestia wycieczki w góry w sobotę.

Z racji że jedzie na zlot parę kamperów więc kłopot będzie im się ruszyć te 30-40km w okolice Ustrzyk Górnych by przejść się na Połoninę Caryńską.

Czy jesteśmy wstanie ogarnąć to własnymi samochodami czy mam zamawiać jakieś busy?

 

np my potrzebowalibyśmy miejsca dla 4 osób (2+2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawka Misio za organizację.

Co do:
prądu - my tyż będziemy niezależni od niego
rowery - tyż odpadają
wiata/drewno - tak samo jesteśmy za wzięciem od gospodarza-ile to na załogę wyjdzie (śmiech)

wąskotorówka - EKSTRA POMYSŁ :yes::slina:

co do transportu jak coś to tyż byśmy się pisali do kogoś a skład to 2+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie i o prąd to ja muszę się podpiąć bo jeszcze baterii słonecznej się nie dorobiłem ale my nie korzystamy z piecyków elektrycznych wszystko idzie na gazie i oświetlenie wszystkie jest na  ledach .

Ta ostatnia propozycja Misia jest zaje fajna a szczególnie drezyna albo wycieczka ciufą to jest to, a wiem że warto w to wejść bo jest to frajda.My z dojazdem też będziemy mieć problem camper 2+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z drezyną, czy ciuchcią bardzo fajny. Jeżeli gdzieś pojadę to mam trzy miejsca w samochodzie. Z prądem te 20 zł to spore przegięcie, ale nie muszę się podłączać, wyrobię na gazie i akumulatorze. Drewno na ognisko kupić u gospodarza.

Misiu piszesz o kosztach  za zlot? - jak w przypadku osób, czy wszystkie pozostałe ceny dotyczy zlotu czy za dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.