Skocz do zawartości

prośba o pomoc merytoryczną - nietypowa szkoda komunikacyjna


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jakiś czas temu napisałem odwołanie, Dziś dostałem zwrot za bagażnik. Ale nie za wymianę tablicy. Napisali, że pokryją też koszt wymiany tablicy rejestracyjnej, ale dopiero jak ją wymienię i przyślę kwity z urzędu. Czyli w zasadzie, muszę uczciwie przyznać, że szkoda jest finansowo prawie wyrównana. (Jeszcze ta tablica). Tylko nieco czasu upłynęło - niemal 3 miesiące.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To już chyba ostatni wpis. Dzisiaj dostałem ostatnią wywalczoną transzę, czyli zwrot za wymianę tablicy. Podsumowując: dało się wyegzekwować od ubezpieczyciela pieniądze na pokrycie całej szkody, ale samemu z własnej woli zaoferował mniej niż połowę tej kwoty - o resztę trzeba było się dobijać i to aż dwa razy. Ale obyło się bez pozwu i konieczności angażowania sądów czy firm walczących o odszkodowania. Upłynęło ponad 4 miesiące, prawie 5.

Zakładam, że to celowa filozofia banksterskich towarzystw ubezpieczeniowych. Większość ludzi jest zbyt słaba wobec takiej machiny by egzekwować przysługujące im należności. Czy to z powodu braku wiedzy, nieporadności, czy też zwykłego zwątpienia i poczucia bezradności wobec korporacyjnego giganta z armią prawników na zawołanie. Ja po prostu uznałem że nie mam nic do stracenia, dwie godziny na wyguglanie i napisanie odwołania znajdę, więc postanowiłem się odwoływać. Skutkuje.


Muszę jeszcze tylko odebrać tablicę z urzędu ;)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się skończyła sprawa rowerów, wycena była ok, przyjęli kosztorys serwisu, a wymieniałeś na nowe?

 

Kosztorys z serwisu otrzymałem, ale nie okazałem go Warcie, czekałem z nim jak z asem w rękawie. Pierwsze pismo które otrzymałem w zasadzie nie zawierało wyjaśnienia, co zostało zawarte w kwocie którą przyznano i jak to wyliczono. Na prośbę o przysłanie wyliczenia, co zawiera ta kwota odpisano, że wszystko co posiadają zostało mi przedstawione. Przyjąłem więc, że Warta podając tę kwotę miała na myśli całą szkodę, a ja uznałem, że chodzi tylko o szkodę na rowerach (tej wysokości kwota za szkodę na rowerach była dla mnie akceptowalna) i że brakuje pokrycia szkody bagażnika. Tej argumentacji się trzymając napisałem odwołanie. Mniej więcej pisałem tam, że zwrócono mi za rowery, ale nie zwrócono kosztów zniszczonego bagażnika. Ostatecznie warta się przychyliła do mojego odwołania. Kosztorysu z serwisu rowerowego nie użyłem. Był nieznacznie niższy niż pierwsza wypłacona transza, przyjmijmy, że była to transza rowerowa. Ale gdyby stawali okoniem na pewno bym użył.

 

Na pewno miałbyś skrupuły zawrzeć umowę assistance i po wycieczce ją wypowiedzieć, o czym dyskusja toczy się w innym wątku 

Nie czytałem wątku, assistance zawsze dokupuję do AC samochodów na cały rok. Parę razy korzystałem, ostatnio nawet tylko po to, żeby się samemu nie brudzić wymianą koła w paskudny, mokry listopadowy dzień. W sumie nie miałbym powodów do zastrzeżeń czy reklamacji - usługi assistance zawsze były szybkie i profesjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.