Skocz do zawartości

auto? do 3,5t, 4x4, 1500kg DMC przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się ukryć, że różnica kosztów znaczna i to może być jedyny aspekt przemawiający w niektórych przypadkach za B96.

no właśnie jest spora, dużo mówi się na forum, że nie warto B96 tylko od razu EdoB, ale te 1400 spaść z nieba czasem musi, albo tak na szybko trojaczki dorobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no właśnie jest spora, dużo mówi się na forum, że nie warto B96 tylko od razu EdoB, ale te 1400 spaść z nieba czasem musi, albo tak na szybko trojaczki dorobić

 

  :lol: 

W najlepszym przypadku i tak prawie rok musiałbyś czekać, a jak się nie wstrzelisz, to prawie trzy.

Expres musi kosztować ... :]

Witam, Jaki samochód wybrać do ciągnięcia przyczepy  kempingowej 1500 kg

 

Czy ta przyczepa już jest?

Jeśli jej nie ma i trudności z odpowiednim PJ i opłatami drogowymi przerażają Cię już na samą myśl o nich, to może prościej kupić lżejszą przyczepę, choćby o 100 kg :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sluger, piszesz że X-Trail 2.2 miała DMC 2000 kg. Kiedy szukałem takiego auta, wszystkie diesle które znalazłem, były cięższe 2050 kg. Również dziś sprawdziłem na trzech różnych portalach, gdzie są podane dane techniczne samochodów, i na wszystkich trzech potwierdza się to, co ja przerabiałem, czyli wszędzie podają 2050 kg. 

http://autokatalog.autoscout24.de/nissan/x-trail-2001-2007/2.2-di-4x4-84-kw-114-ps/

http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/nissan/x-trail/i-2001-2007-suv/2-2-dci-diesel-5d-136km-skrzynia-manualna/

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/nissan/x-trail/i/silnik-diesla-2.2-di-136km-2003-2007/

Jeżeli Twój miał DMC 2000 kg, to była jakaś nietypowa sztuka i raczej są nikłe szanse, by coś podobnego trafić jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że różnica kosztów znaczna i to może być jedyny aspekt przemawiający w niektórych przypadkach za B96.

Dużo zależy też od tego jaki ma się holownik i jego możliwości. Także czy chcesz latać z lawetami w przyszłości. Ja takich potrzeb nie mam a holowniki maja 2400 i 2505 dmc. Uciągu 2000 i 1700. Przy tym pierwszym ogranicza przelicznik 1:33 do 1800 więc mieszczę się w 4250 lekko także w moim przypadku nie było sensu wchodzić w koszty B+E Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy piszecie :) mam B+E. Początkowo stresowałem się ile to wydam na egzamin pieniędzy i czasu. Znalezienie szkoły z nauką jazdy B+E u mnie w mieście jest trudniejsze niż te słynne 1400zł na kurs :). Jak już się udało, z przypadku, polecenia i farta.. to kurs zrobiłem w ok 10 dni, miał kosztować 800zł, ale był tryb przyśpieszony (widocznie pilny uczeń) i express wyszedł 600zł. Nie pamiętam czy w tym był lekarz, na pewno wszystkie formalności w urzędzie i WORD. Na egzamin też się nie zapisywałem sam (ale już płaciłem :( ).

 

Udało mi się zdać za 1 razem, koledzy laweciarze też zdali, odpadł pierwszy na podpinaniu przyczepy. Cały egzamin to 10 godzin w ośrodku (było nas 8 osóB), laweciarze od lat jeździli po Niemczech bez papierów, wiele się historii nasłuchałem przez cały dzień.

 

moim zdaniem taniej mnie wyszło B+E (jakieś 800-900zł całość) niż kilka podejść do B96 bez wiedzy przekazanej przez instruktora, dodatkowo pojeździłem wielkim transitem, ciekawa przygoda.

 

Minusy zestawu powyżej 3,5t ? - jak coś mi się stanie, żona "nie pojedzie" przynajmniej legalnie. Będzie potrzebny kolega kierowca zastępczy jeżeli ADAC nie strzeli focha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Z aut które pasują do Twojego zapytania to: Legacy 2008,2009 2,0 diesel, kombi i sedan (silnik ma wiele negatywnych opinii),lub od 2010 Legacy 2,0 benzyna sedan,ale tyko manual. Moim zdaniem do takiego klocka warto coś ciężkiego,jazda bardziej komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem po raz kolejny.

Jeśli w grę nie wchodzi tylko i wyłacznie zatachanie przyczepy nad Bałtyk/jezioro i powrót z nią po sezonie to jazda z przyczepa 1500 DMC (która pewnie już nie raz wżyła pod 1700) to włóczęga z taką budą autem o DMC 2000 kg to zabawa odbezpieczonym granatem.

Staram sie jeździc ostroznie i spokojnie. Przez te wakacje zrobiem po Polsce 2200 km. Miałem 1 awaryjne hamowanie i 1 awaryjnie-stresowe wyprzedzanie. Przyczepa mogła jedynie sobie szpargały z półek pozrzucać.

Karawaning wcale nie jest tani i oszczędzać na uprawnieniach się dla komfortu i bezpieczeństwa nie opłaca.

Ale to wyłacznie mój punkt widzenia poparty własną praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sluger, piszesz że X-Trail 2.2 miała DMC 2000 kg. Kiedy szukałem takiego auta, wszystkie diesle które znalazłem, były cięższe 2050 kg. Również dziś sprawdziłem na trzech różnych portalach, gdzie są podane dane techniczne samochodów, i na wszystkich trzech potwierdza się to, co ja przerabiałem, czyli wszędzie podają 2050 kg. 

http://autokatalog.autoscout24.de/nissan/x-trail-2001-2007/2.2-di-4x4-84-kw-114-ps/

http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/nissan/x-trail/i-2001-2007-suv/2-2-dci-diesel-5d-136km-skrzynia-manualna/

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/nissan/x-trail/i/silnik-diesla-2.2-di-136km-2003-2007/

Jeżeli Twój miał DMC 2000 kg, to była jakaś nietypowa sztuka i raczej są nikłe szanse, by coś podobnego trafić jeszcze raz.

Zgadza się. Mój też ma 2050kg, może benzyna ma mniejszą DMC

Edytowane przez marcin81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forrester 1 2.0 PB / 122 i 150 koni i do 2002 roku.

Albo 2.0 125 km albo 2.0T 170/177 km. Pierwszy się nie nadaje, ale ten drugi poradzi sobie bez większych problemów. Niestety jego utrzymanie, jak na tak stare auto jest stosunkowo drogie.

Edytowane przez BiA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.