Skocz do zawartości

Bieszczady z ominięciem kempingów (na dziko) wrzesień/październik 2016


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

BIGL masz rację z tymi spędami - tez jak sam wiesz nie przepadam. Do Nadarzyna jedziemy z ciekawości na jeden dzień w celu pooglądania kamperów i szpeju. Poza tym uciekamy stamtąd w sobotę wieczorem by przenocować gdzieś nad Narwią,Bugiem lub Zegrzem - zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja tam nic nie widziałem ciekawego i godnego polecdnia

Za to pod Czarna Grn już tak

Pinezka

 

https://goo.gl/maps/zSMfTm7Eh452dla Ciebie i potomnych

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne miejsce ale Solinę wolał bym zobaczyć za dnia :) wiec tam to może np na obiad zaglądniemy :)

W najgorszym razie znajdę jakiś parking w Krościenku lub Ustrzykach Dolnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne miejsce ale Solinę wolał bym zobaczyć za dnia :) wiec tam to może np na obiad zaglądniemy :)

W najgorszym razie znajdę jakiś parking w Krościenku lub Ustrzykach Dolnych...

 

Zacznę od tego że nie znam tych miejsc które poniżej podsyłam, ale zazwyczaj sobie sprawdzam google maps i wyszukuję "kandydatów", którzy często potem się sprawdzają. W okolicy rzuciłem okiem i na szybki nocleg bez jakichś wodotrysków, przy drodze, poza sezonem może być ok:

http://tinyurl.com/hyg89lj- jeśli wieża nie przeszkadza :-)

http://tinyurl.com/jhygbp2 - nie potrafię doczytać co jest na tabliczce, ale chyba coś o wstępie wzbronionym :-)

http://tinyurl.com/hgpxzc3

http://tinyurl.com/jpwn77a- wygląda zachęcająco, kilkaset m dalej coś chyba jest, jakiś plac, ale niestety już nie ma jak sprawdzić...

Szału nie ma, pięknych widoków też, ale jak nie będzie nic innego to trzeba tak sobie radzić...

Edytowane przez typ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Soliną za dnia aby tylko stać zjeść to przy dole zapory przed mostem jest fajny asfaltowy darmowy parking po lewej stronie,ale my nań nie spaliśmy bo nie chcieliśmy przy drodze

Typ A miejscowek nie widzę na M. Ale po tych co polecał i zwiedzilem powiem,ze śmiało możesz na nie jechać-dzięki typ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo - jak zużycie gazu w twoim przypadku? Zapakowałem 2 butle propanu (mam zewnętrzny pojemnik) i zastanawiam się czy jednak jedna nie wystarczy. Kiedyś podczas zimowania w Niewiadówce jedna butla starczała na ok 5 dni - ale tam był mniejszy gabaryt i choć grzanie było porządnie to tak od 16 do 7 rano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy 1 butla propanu. My podgrzewaliśmy się w Bieszczadach przez 10 dni,

wieczorem ok. 3 h i nad ranem powiedzmy max też 3 h.

Zużyliśmy w zaokrągleniu ok. 1/4 butli na grzanie max na 5 a min. na 1-2.

5 była włączana na początku grzanie na ok. 30 min.

W tym jest trochę gotowania w przyczepie głównie wody na herbatę i jajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc na Suwalszczyźnie i Mazurach przez 16dni w sierpniu zużyłem 12kg gazu + 1kg na grill (lodówka, gotowanie, podgrzewanie wody użytkowej i tak z 30-45min dziennie piec dla 4 osóB).

Jadać na wypad gdzie nocą temperatura spada poniżej 5stopni to na 2,5dnia (weekend) wychodził mi 8-10kg propanu...

Ale też każdy ma inne preferencje temperaturowe, kąpielowe czy nawet szczelność i kubaturę pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIGL a na jak długo jedziesz?? Mi świeża 11kg butla starczyła spokojnie na 4 dni porządnego grzania. A piec chodził w Częstochowie cała dobę bo albo się grzaliśmy albo suszyliśmy ubrania. Do tego oczywiście gotowanie i grzanie wody - prysznic codziennie - 2 osoby i mycie garów oraz lodówka.

Jak wyciągałem butlę - bo mi w domu zabrakło - to było ponad połowa.

Fakt, że zapowiadają już przymrozki więc na pewno więcej pójdzie na grzanie pomieszczenia a mniej na grzanie lodówki.. No i Ty jeszcze pewnie jedziesz na ogrzewaniu gazowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo - jak zużycie gazu w twoim przypadku? Zapakowałem 2 butle propanu (mam zewnętrzny pojemnik) i zastanawiam się czy jednak jedna nie wystarczy. Kiedyś podczas zimowania w Niewiadówce jedna butla starczała na ok 5 dni - ale tam był mniejszy gabaryt i choć grzanie było porządnie to tak od 16 do 7 rano.

U nas jak mija 5 doba od podlaczenia nowej butli prop/but to stajemy wśród cywilizacji by pod ręką mieć punkt wymiany butli,piec i lodówka 24h no i kuchenka za dnia,boljera nie zalaczalem,nie wiem jak czysty propan będzie się miał u Ciebie.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty propan ma troszkę mniejszą kaloryczność więc zakładając podobne zużycie jak u Ciebie. Lepiej będzie jak zabiorę 2 butle - w końcu na plecach nie niosę... Zakładam że piecyk będzie działał 24h/doba - jesteśmy ciepłolubni , a i z wędrówki przyjemniej jest wejść do ciepłego domku. Samo zużycie gazu wyjdzie w praniu, faktem jest że jeszcze od tej strony nic nie mogę powiedzieć ponieważ odkąd dziadek jest z nami to piecyk chodził 2-3 razy.

Dziękuję wszystkim za odzew.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.