Skocz do zawartości

Czy warto kupować wynalazki typu La mancelle czy Hymer?


jawor61

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupować mało popularne w Polsce przyczepy , jak np. La Mancelle czy Hymer?

Założenie jest takie ze kupujemy ją nie zniszczoną, zadbaną, małojeżdzoną i nie starszą niż 10 lat. Czy ktoś może sie wypowiedzieć lub coś doradzić? Czy są trudności aby coś do nich dokupić w razie uszkodzenia?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uwazasz ze to wynalazki? moze nie takie popularne jak Hobby czy Knaus ale jak najbardziej znane.

Wiem ze La Mancelle i Hymer bardziej wiaze sie nam z kamperami i tak popularnymi przyczepkami z podnoszonym dachem ale juz sporo czasu te firmy robia tez normalne przyczepy. Musze powiedziec ze Hymer dobrze wszedl na rynek i dosc sporo przyczep tej firmy juz jezdzi. Francuskie La Mancelle we Francji tez daja sobie rade.

A co do napraw awaryjnych to juz od dluzszego czasu prawie wszystkie przyczepy sa technicznie jednakowe. Wystarczy wejsc na strone AL-KO i zobaczyc jakie firmy biora od nich ramy :niewiem: wszystkie :-]

To samo jest z oknami - dwie-trzy firmy na rynku, przewaznie wszystko wymiarowka, wszedzie jest truma, wszedzie jest AEG lub Elektrolux (zreszta jedna firma), wszedzie jest Thetfford itd, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo masz rację.

Oglądałem dzisiaj http://moto.allegro.pl/item358089127_przyczepa_lamancelle_zadbana.html

Wyposażenie znanych firm, mebelki ładne i solidne, natomiast budka sprawia wrażenie delikatnej, szczególnie na łączeniach.

W necie informacje tylko po francusku, no i sama przyznałaś że mało popularna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor o francuzach panuje powszechna opinia że są delikatniejszymi przyczepami, od tych produkowanych w Niemczech czy Holandii. Trzeba jednak zauważyć, że francuzy są również stosunkowo lekkie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawor, no jest niepopularna ale Ty odniosles sie do wynalazku, to zrozumialam ze niby wszystko jakies nietypowe ma czy cus :niewiem:

Francuzi chyba ogolnie ich bardzo malo robia i to na swoj rynek, bo jakos nie moglam nigdzie sie dogrzebac w necie inno-jezykowych stron czy jakis informacji.

 

A co do popularnosci danej marki, to wkleje zestawienie z jednego z niemieckich forumow. W ankiecie bralo udzial 699 uzerow.

 

Marka - Ilosc -

 

KNAUS 110

HOBBY 110

TABBERT 75

BüRSTNER 66

FENDT 63

DETHLEFFS 61

LMC 37

HYMER 36

WILK 33

TEC 28

SONSTIGE 28 /INNE/

ADRIA 26

EIFELLAND/DESO 15

CRISTALL/DELTA/KIP 10

AHORN 1

 

Insgesamt: 699 Stimmen 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam stary temat ale mogę po zakupie przyczepki się wypowiedzieć, La mancelle 440 2007 które zakupiłem nie odbiega   w wyposażeniu czy wykonaniu  od takich marek jak hobby czy knaus wykonana z laminatu o  dmc 1060 jest dość lekka i ładnie się prowadzi. Na francuskiej stronie jest dokładnie pokazana budowa na każdym etapie http://www.la-mancelle.com/. Wyglądem tez się nie można powstydzić, na wyjazdach  strasznie się podoba wszystkim oglądającym i wzbudza ogólne zainteresowanie ;), co nie umniejsza faktu ze moją  docelową marką jest fendt. Fotki można oblukać w moim profilu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stary temat ale mogę po zakupie przyczepki się wypowiedzieć, La mancelle 440 2007 które zakupiłem nie odbiega   w wyposażeniu czy wykonaniu  od takich marek jak hobby czy knaus wykonana z laminatu o  dmc 1060 jest dość lekka i ładnie się prowadzi. Na francuskiej stronie jest dokładnie pokazana budowa na każdym etapie http://www.la-mancelle.com/. Wyglądem tez się nie można powstydzić, na wyjazdach  strasznie się podoba wszystkim oglądającym i wzbudza ogólne zainteresowanie ;), co nie umniejsza faktu ze moją  docelową marką jest fendt. Fotki można oblukać w moim profilu .

Nawet nie brzydka... A co do  Hymer'a to wzór , więc czemu by nie kupować...Wynalazek to raczej rozumiałbym np. jakąś przyczepkę ze Stanów np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.