Skocz do zawartości

Wybór / zakup / haka holowniczego


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy mógłby ktoś polecić mi zakład w Warszawie z dobrymi cenami i jakością usług?

Jaki jest przedział cenowy za montaż haka?

Edytowane przez GrzechRuniqa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Tak czytam i czytam i wyczytałem, że najlepszy stosunek jakości do ceny będzie miał hak Galia V0785A do Volvo S40 2.4 II gen. Bardzo duzy plus, że przy ich haku nie trzeba ciąć zderzaka. Uciąg 1600 kg (ja potrzebuję 1500 kg)

Pytanie tylko jaki wziąć moduł? Do 7 pin mają dwa rodzaje, jest też 13 pin. Ktoś tu polecał moduły quazar. Ciężko się zdecydować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już tylko 13… a do tego polecam dedykowaną wiązkę do Twojego holownika.
Wtedy masz pewność, że moduł i podłączenia współgrają z zamysłem producenta auta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile wydałeś na budę, żebyś aż tak musiał oszczędzać na swoim komforcie i przede wszystkim bezpieczeństwie, ale ok Twój wybór.

Nie lubię zaglądać ludziom do ogródka, stąd po prostu nie mam nic więcej do dodania.

 

PS
przelicz, czy na montaż z adaptacją wiązki uniwersalnej nie wydasz więcej (nie licząc Twojego czasu) niż na prosty montaż wiązki dedykowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Batman napisał:

Dedykowana raczej odpada... Kompletny hak około 480 zł, dedykowana wiązka do Volvo S40 około 600 zł ?

Jest szansa na sypanie błędami albo utratę opcji z oryginalnego modułu.

Przepraszam ale nie rozumiem dziadowania w takich tematach jak hak, opony itd. osobiście poniżej Brink niczego nie polecam. Kup Westfalie z modułem jak nie chcesz jeździć na poprawki....

Ale jak napisał przedmówca....to moje zdanie. Dodam że już raz założyłem tani hak. I wyciągnąłem z tego wniosek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś zleciłem montaż haka z modułem dedykowanym ale nieorginalnym . Wyświetlały się różne komunikaty. W podsumowaniu ; dobrze że z moją rodziną przeżyliśmy . Dlatego od tej pory mam haki i moduły tylko orginalne i montowane przez aso danego pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Batman napisał:

Tak czytam i czytam i wyczytałem, że najlepszy stosunek jakości do ceny będzie miał hak Galia V0785A do Volvo S40 2.4 II gen. Bardzo duzy plus, że przy ich haku nie trzeba ciąć zderzaka. Uciąg 1600 kg (ja potrzebuję 1500 kg)

Pytanie tylko jaki wziąć moduł? Do 7 pin mają dwa rodzaje, jest też 13 pin. Ktoś tu polecał moduły quazar. Ciężko się zdecydować...

Cześć,

Mam hak Galia (ocynk, demontowalny) i moduł Quasar w swoim Hyundaiu IX 35 od 6 lat i wszystko jest OK. Hak bez problemu współpracuje z AKS 1300, moduł obsługuje czujniki parkowania (wyłącza przy podpięciu przyczepy), światła przecimgłowe tylne (można włączyć tylko w przyczepie, w samochodzie nie świecą i nie oślepiają odbiciem od białej powierzchni). Powinien jeszcze obsługiwać alarm samochodu, ale u mnie to nie działa - podejrzewam, że montażyście w ASO nie chciało się podpiąć przewodu (przy odpięciu przyczepy, przy załączonym alarmie samochodu, alarm powinien się włączyć - gniazdo jest traktowane jak krańcówka klapy bagażnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Batman napisał:

Dedykowana raczej odpada... Kompletny hak około 480 zł, dedykowana wiązka do Volvo S40 około 600 zł ?

Nie rozumiem tego ? 

I tak dość przystępne koszty wiązki dedykowanej.

Często więcej niż różnica w cenie wiązki kosztowały później poprawki itp. Znam parę osób, które przyoszczędziło właśnie na wiązkach i modułach, zemsta za te oszczędności trwała całe lata. Szczególnie jeżeli samochód jest na CAN-ie (nie wiem, jak to Volvo), i z 13-PIN instalką haka, nie ma sensu kombinować z tańszymi wiązkami, uniwersalnymi modułami (które nie zawsze, ale zdarza się - są tylko rodzajem "emulatora" oszukującego z lekka komputer i magistralę CAN), nie warto. Czasem potem trudniej dojść do ładu, jeżeli coś działa nie tak, jakbyśmy oczekiwali, a nie satysfakcjonuje nas "TTTM" (ten typ tak ma). Po co wcinki w kable, itp.? Już po 2-3 latach potrafią wychodzić kwiatki, typu: nie ma styku, zaśniedziało, itp, albo kwiatki żeby dojść do ładu jak to zostało zamontowane (czasem montażyści mają swoje patenty i "skróty" dla wiązek uniwersalnych, po których - jak coś padnie w trasie - trudno dojść do ładu). Tym bardziej przy CAN-ie, dedykowana wiązka z pełnymi sygnałami do magistrali w momencie wpięcia przyczepy aktywuje funkcje sterowników itp. adekwatne do holowania przyczepy, np. inny tryb pracy ESP (sporo samochodów majacych już ESP, ma funkcje np. przeciwdziałające zaliczeniu "węża") , sterowników wentylatorów. To nie tylko kwestia aby światła się się świeciły i czujniki nie wyły.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kontakcie z ASO Volvo wiązka +moduł około 1200 zł + montaż + na przykład mój hak (na przykład 500 zł). Nie wiem ile Volvo może wziąć za montaż. 500 zł? Robi się kwota minimum 2500 zł, ponieważ nawet zestaw z ASO WYMAGA programowania - 150 zł. Czyli dziesiąta cześć wartości mojego samochodu. Pomijając względy bezpieczeństwa o których mówicie, z punktu ekonomicznego to całkowicie nieopłacalne. 

Muszę zorientować się jak temat wygląda u innych właścicieli tych samochodów, zorientować się w firmie Quazar - skoro jest tak polecana i zorientować się w firmach, które montują haki. 

Być może będę musiał wykonać usługę na oryginalnych częściach w ASO a być może da się to zrobić za kwotę bardziej racjonalną (bo mam nadzieję, że ktokolwiek tu obecny podziela moją opinię, że to nie są ceny z ani po kosztach ani z minimalną marzą ?)

Edytowane przez Batman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Batman napisał:

Być może będę musiał wykonać usługę na oryginalnych częściach w ASO a być może da się to zrobić za kwotę bardziej racjonalną (bo mam nadzieję, że ktokolwiek tu obecny podziela moją opinię, że to nie są ceny z ani po kosztach ani z minimalną marzą ?)

Podzwon, popytaj i porownaj sobie ceny.  Nawet do ASO nie dzwonilem, tylko dowiadywalem sie w niezaleznych serwisach Volvo. Rozne Volvo uzytkuje od ponad 10 lat i zawsze roznica byla spora miedzy ASO a w niezaleznych serwisach, wiec nawet nie marnowalem czasu :) Natomiast niestety koszt jest faktycznie niemaly, w moim przypadku byla roznica miedzy 2600 za hak Brink z dedytkowana wiazka lub ori Volvo za 4100. Zakladam ze w ASO byloby + 2kzl , ale przyznam sie nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Batman napisał:

Po kontakcie z ASO Volvo wiązka +moduł około 1200 zł + montaż + na przykład mój hak (na przykład 500 zł). Nie wiem ile Volvo może wziąć za montaż. 500 zł? Robi się kwota minimum 2500 zł, ponieważ nawet zestaw z ASO WYMAGA programowania - 150 zł. Czyli dziesiąta cześć wartości mojego samochodu. Pomijając względy bezpieczeństwa o których mówicie, z punktu ekonomicznego to całkowicie nieopłacalne. 

Muszę zorientować się jak temat wygląda u innych właścicieli tych samochodów, zorientować się w firmie Quazar - skoro jest tak polecana i zorientować się w firmach, które montują haki. 

Być może będę musiał wykonać usługę na oryginalnych częściach w ASO a być może da się to zrobić za kwotę bardziej racjonalną (bo mam nadzieję, że ktokolwiek tu obecny podziela moją opinię, że to nie są ceny z ani po kosztach ani z minimalną marzą ?)

Ja przy kolejnym aucie mam założoną wiązkę firmy Jaeger i nie ma z nią najmniejszego problemu, do Q7 4M i Volvo xc90 II koszt to 500zł plus 250zł wiązka rozszerzająca, wszystko działa jak należy auto widzi przyczepę. Sprawdz czy do twojego auta występuje wiązka z modułem.

@Analog82 co do serwisów niezależnych trzeba uważać szczególnie w nowych autach gdzie muszą logować się online, co dopiero miałem kodować lampę przy XC90  serwis niezależny 500zł, ASO 350zł

20211005_193223.jpg

20211005_193141.jpg

20211005_193248.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, peja76 napisał:

co do serwisów niezależnych trzeba uważać szczególnie w nowych autach gdzie muszą logować się online

w Warszawie mam ze 2-3, ktore sa sprawdzone i przez tyle lat nie nacialem sie, znajomi tam rowniez serwisuja, czy to nowe czy zabytki i jest zawsze tip top. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.